A Real Madrid kikapott Moszkvában

A CSZKA Moszkva a horvát magasugrónő Blanka Vlasic testvérének, Nikola Vlasicnak a találatával nyert a Real Madrid ellen.

CSZKA Moszkva Real Madrid

A Bajnokok Ligája második fordulójában a Real Madrid kikapott Moszkvában, míg a Bayern München hazai pályán nem tudta legyőzni az Ajax Amsterdamot. Cristiano Ronaldo távollétében mesterhármast szerzett Paulo Dybala, míg Edin Dzeko Rómában lőtt három gólt a Viktoria Plzen ellen.

Moszvában a 2. percben Varane óriási hibája után a labdára lecsapó Nikola Vlasic vette be Keylor Navas kapuját (1-0). A 28. percben Casemiro 20 méterről találta el a jobb kapufa tövét. A 40. percben Karim Benzema fejelt a felső lécre. Rögtön a második játékrész elején Marco Asensio távoli lövését öklözte ki a mezőnybe Igor Akinfejev.

Rómában a Viktoria Plzen vendégeskedett. A 4. percben Edin Dzeko egyéni akció végén gurított a bal alsó sarokba (1-0). A 40. percben Cengiz Ünder ballal tette be a labdát a kapu elé, ahol Dzeko mellel levette, majd jobbal a jobb felső sarokba bombázta a labdát (2-0).

A 64. percben Lorenzo Pellegrini ugratta ki a 21 éves Cengiz Ündert, aki tíz méterről, bal lábbal a kijövő kapus mellett a jobb alsó sarokba helyezett (3-0). A 73. percben Cengiz Ünder lövése után a labda kijött Matus Kozácik kapusról, a kipattanót a szemfüles Justin Kluivert helyezte a csehek hálójába (4-0). A 19 éves holland csatárnak ez volt az első gólja Rómában. Végül a 92. percben Alessandro Florenzi szöglete után Edin Dzeko bólintott a kapuba (5-0).

Torinóban a svájci bajnok Young Boys vendégszerepelt. Az 5. percben Leonardo Bonucci kapu elé betett labdáját Paulo Dybala kapásból helyezte a kapuba (1-0). A 33. percben Blaise Matuidi lövése után a kipattanó labdát Dybala helyezte a jobb alsó sarokba (2-0).

A szünetben Emre Can váltotta Matuidit. A 48. percben Dybala a jobb oldali kapufa belső “élét” találta el, de a befelé pattanó labda mégis elment a kapu előtt, Dybala cimbalom-szögből leadott ismétlését már hárította a svájci kapus. A 69. percben a Juventus egy tucat passz után a végletekig kijátszotta a svájciakat, majd a jobb szélen a kapu elé belépő Cuadrado passzolt középre, ahol az érkező Dybala két lépésről, ballal helyezett a hálóba (3-0).

Gól:
Klonaridisz (53., 63.), illetve Seferovic (6.), Grimaldo (15.), Semedo (74.)
Kiállítva: Dias (45+4., Benfica)

A csoport állása: 1. Ajax 4 pont (4-1), 2. Bayern München 4 (3-1), 3. Benfica 3, 4. AEK Athén 0

F csoport:

Olympique Lyon-Sahtar Donyeck 2-2 (0-1)
Gól:
Dembélé (70.), Dubois (72.), illetve Moraes (45., 55.)

Hoffenheim-Manchester City 1-2 (1-1)
Gól:
Belfodil (1.), illetve Agüero (8.), David Silva (87.)

A csoport állása: 1. Lyon 4 pont, 2. Manchester City 3, 3. Sahtar 2, 4. Hoffenheim 1

G csoport:

CSZKA Moszkva-Real Madrid 1-0 (1-0)
Gól:
Nikola Vlasic (2.)
Kiállítva: Akinfejev (95., CSZKA Moszkva)

AS Roma-Viktoria Plzen 5-0 (2-0)
Gól:
Dzeko (3., 40., 92.), Ünder (64.), Kluivert (73.)

A csoport állása: 1. CSZKA 4 pont, 2. AS Roma 3 (5-3), 3. Real Madrid 3 (3-1), 4. Plzen 1