Benzema duplája finálét ért a Real Madridnak

A Real Madrid a harmadik olyan csapat, amely zsinórban három alkalommal jutott be a Bajnokok Ligája fináléjába. Ez korábban az AC Milannak (1993-95) és a Juventusnak (1996-98) sikerült.

Igaz, mindkét olasz klub egy győzelemmel és két vereséggel zárta a sorozatot, míg a spanyoloknak már megvan a kettőből kettő.

A bajorok ott folytatták, ahol a múlt héten abbahagyták. Pontosabban Joshua Kimmich folytatta ott, aki a múlt héten is társaival ellenben nem a helyzetek kihagyásában alkotott nagyot. A 3. percben szerzett góljával a Bayern legveszélyesebb emberévé vált a sorozatban: ez volt a negyedik gólja a három gólpassza mellé.

Embed from Getty Images

Kimmich az első német játékos, aki oda-vissza betalált a Real ellen, ez azért is figyelemre méltó, mert például Thomas Müller a nyolcadik alkalommal fut neki, de még egyszer sem mattolta a madridiakat, miközben egyetlen ellenfél ellen sem lépett pályára többször.

A 11. percben már jött is a válasz, Marcelo hajszálpontos beadását Karim Benzema fejelte be, megtörve hosszú gólcsendjét az egyenes kieséses szakaszban.

Rögtön a második játékrész elején Ulreich óriási hibája után Benzema passzolt az üres kapuba (2-1). A német kapus nem tudta eldönteni, mit kezdjen a hazapasszolt labdával, amely így elgurult mellette.

A 63. percben először talált be a Bayern színeiben BL-meccsen James Rodríguez, aki nem győzött szabadkozni a Real elleni találata miatt. A kolumbiai csatár ahelyett azonban, hogy önfeledt ünneplésbe kezdett volna, látványos mozdulatokkal jelezte csapattársainak és a madridi szurkolóknak, hogy nincs minek örülnie (2-2).

A Bayern München szempontjából mindent eldöntő telálatot azonban nem sikerült megszerezniük a németeknek, így 4-3-as összessítéssel a Real Madrid jutott be a kijevi fináléba.