Botrány Felcsúton!

A Pancho Arénában a lefújás után elszabadultak az indulatok, a Vidi egyik csatára az öltözőbe is üldözte a Puskás AFC középpályását.

Vidi kontra Puskás akadémia

A Pancho Arénában a lefújás után elszabadultak az indulatok, a felvételek alapján Marko Scepocvic és Varga József szólalkozott össze, a Vidi csatára az öltözőbe is üldözte a középpályást.

Megszerezte első győzelmét a Puskás Akadémia a labdarúgó OTP Bank Liga 2018/19-es szezonjában: a felcsútiak a 8. fordulóban, szombaton 112 percig tartó összecsapáson, elképesztő végjáték után 2-1-re nyertek a címvédő MOL Vidi FC ellen.

A várakozásoknak megfelelően a bajnok futballozott fölényben az első félidőben, ugyanakkor a felcsútiak sem adták fel a támadások lehetőségét. Az első negyvenöt percet kemény összecsapások jellemezték, s mindkét oldalon értékesítettek egy-egy büntetőt.

A második félidőben is fehérváriak irányították az összecsapást, de az átütő erő ezúttal hiányzott a játékukból.

Negyedórával a vége előtt a Vidi elveszítette kapusát, Kovácsikot, aki összecsúszott Trajkovskival. A helyére beálló Tujvel a 83. percben ziccert védett, de két perccel később már ő is tehetetlen volt az új igazolás, az ecuadori De Jesús helyzeténél.

Kovácsik ápolása miatt is a játékvezető kilencperces hosszabbítást jelzett, amelynek utolsó pillanatában egy kezezés miatt 11-eshez jutott a Vidi, az első büntetőt értékesítő Scepovic próbálkozását azonban Danilovic hárította.

Danilovic védése. Fotó: Varga Ildikó/PAFC

A MOL Vidi FC valamivel 22 óra után hivatalos honlapján adott tájékoztatást a 27 éves játékos állapotáról.

„Kovácsik Ádámon a néhány perces eszméletvesztéses állapotot követően a baleseti sebészeti ambulancián dr. Karászi Péter vezetésével gyors ambuláns vizsgálatot végeztek. A CT-vizsgálat agyrázkódást mutatott ki, ezért a sportsebészeti osztályra megfigyelésre felvették. Koponyatörést nem szenvedett, állapota a körülményekhez képest jó, kommunikációra képes” – tájékoztatott dr. Kovács Tibor csapatorvos.

A lefújás után elszabadultak az indulatok, a felvételek alapján Marko Scepocvic (és több Vidi-játékos) és Varga József szólalkozott össze, a Vidi csatára az öltözőbe is üldözte a középpályást. A tülekedésben Benczés Miklós is a földre került.

Varga József helyzete azért érdekes, mert a múlt héten – két év után – elhagyta a MOL Vidit és a Puskás Akadémiához igazolt, amelyben első mérkőzését pont volt csapata ellen játszotta. A 2–1-es győzelem után a Puskás Akadémia honlapjának nyilatkozó Varga elismerte, a búcsú nem sikerült makulátlanra és erről árulkodtak a lefújást követő pillanatok is.

„Furcsa körülmények között távoztam a klubtól, nem is tudtam elköszönni senkitől, akitől szerettem volna. Érzelmekkel telve játszottam ezt a mérkőzést, magamnak, a csapatnak, a stábnak és szeretteimnek is bizonyítani akartam. A meccs végégi meg tudtam tartani a hidegvéremet, nem ültem fel a provokációnak, az pedig ösztönös reakció, ha látom, hogy támadják a csapatomat, akkor védem a sajátomat. Ez nem a Vidi szurkolói ellen vagy volt csapattársaim ellen irányult, hanem bizonyos emberek ellen. Ezzel a nappal ezt szeretném lezárni és magam mögött hagyni”

– nyilatkozta a pfla.hu-nak Varga József, aki úgy érzi, a felcsúti klub szezonbeli első győzelme után el tud indulni felfelé.

„Nagyon jó közösségbe csöppentem, minden adott ahhoz hogy jól teljesítsünk. Ez a szív diadala volt, el kell indulni felfele, jönnek a nehéz mérkőzések, meg kell mutatni, hogy ebben a csapatban több van, mint amit eddig mutatott. Ez a győzelem össze tudja kovácsolni a társaságot.”

OTP Bank Liga, 8. forduló:

Puskás Akadémia FC-MOL Vidi FC 2-1 (1-1)
Felcsút, 1728 néző, v.: Szőts
Gól: Knezevic (39., 11-esből), De Jesús (85.), illetve M. Scepovic (24., 11-esből)
Puskás Akadémia: Danilovic – Osváth, Heris, Hegedűs, Spandler, Trajkovski – Mioc, Knezevic (Bokros. 84.), Varga J. – Arabuli (De Jesús, 49.), Kiss T. (Szakály P., 97.)
MOL Vidi FC: Kovácsik (Tujvel, 75.) – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Kovács I., Pátkai (Milanov, 57.), Hadzic – M. Scepovic, Huszti (Nikolov, 69.) – Lazovic.

A ferencvárosi Marcel Heister és (b) a kispesti Batik Bence a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott Budapest Honvéd-Ferencváros mérkőzésen az Új Hidegkuti Nándor Stadionban – MTI Fotó: Czagány Balázs

Nőtt a listavezető Ferencváros előnye

A Honvéd vendégeként 1-0-ra győzött a Ferencváros a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának rangadóján szombaton, így a tabellán négy pontra nőtt a különbség a listavezető és a második helyezett között.

A kezdés előtt egyperces gyászszünetet tartottak Géczi István emlékére, a Ferencváros olimpiai ezüstérmes kapusa hétfőn 74 évesen hunyt el.

Az első félidőben a Honvéd bátran letámadta ellenfelét, a ferencvárosiak így jobbára a mezőnyben adogattak.

A vendégek a 16. percben egy labdaszerzés után viszont gyors kontrát vezettek, és egy kiugratás végén Ivan Petrjak megszerezte a vezetést (0-1).

A kispestiek mezőnyben egyenrangú partnerei voltak a ferencvárosiaknak, de a házigazdák előtt csak egy lehetőség adódott a gólszerzésre, akkor N’Gog előbb legyűrte Leandrót, lövése azonban elakadt Dibuszban.

A második játékrészben fokozta a nyomást a vendéglátó, a Ferencváros beszorult a térfelére. A Honvéd fölénye azonban meddőnek bizonyult, Dibusznak nem kellett védenie. A hajrához közeledve cseréivel előbb a Honvéd, majd válaszként a Ferencváros váltott szerkezetet, de a játék képe és az eredmény sem változott.

A Ferencváros – a mezőnyben egyedül – továbbra is veretlen, az éllovas két döntetlen mellett a hatodik sikerét könyvelte el.

Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője:

Nagyon fontos meccs volt, mert a második helyezett csapattal játszottunk, örülök a győzelemnekA legfontosabb a három pont megszerzése, bár a második félidőben nem volt látványos a támadójátékunk, annak nagyon örülök, hogy védekezésben szervezettek voltunk. Ekkor már más taktikát alkalmaztunk, de szükségünk volt rá, mert ellenfelünk friss csatárokat hozott be. Leandróra és Blazicra nagy teher hárult, ezért hoztuk be Otigbát, hogy tehermentesítse őket és frissítsük a védekezésünket. Elégedett vagyok vele, hogy jól teljesítettünk védekezésben, és kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót. Különböző taktikai felállásokban is képesek vagyunk játszani, ezeket alkalmazzuk majd a szezon során.”

Budapest Honvéd-Ferencváros 0-1 (0-1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4500 néző, v.: Erdős
Gól: Petrjak (16.)
Honvéd: Gróf – Batik, Kamber, Baráth – Heffler (Kukoc, 74.), Nagy G., Pilík (Banó-Szabó, 59.), Gazdag, Holender – Danilo, N’Gog (Tischler, 64.)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Heister – Sigér, Spirovski – Varga R. (Otigba, 62.), Bőle (Csernik, 88.), Petrjak – Lanzafame (Böde, 73.)

Forrás: Fradi.hu/MTI