Fucsovics Márton legyőzte Wawrinkát!

Fucsovics Márton legyőzte a harmadik helyen kiemelt svájci Stan Wawrinkát az 501 ezer euró összdíjazású genfi férfi salakpályás tenisztorna negyeddöntőjében, így karrierje első ATP-elődöntőjére készülhet.

A világranglistán 60. Fucsovics ugyan az első szervagémjét elbukta a háromszoros Grand Slam-tornagyőztes Wawrinkával (25.) szemben, de 0:2 után sikerült azonnal egyenlítenie. Fucsovics 4:4-es állásnál másodszor is brékelt, így a következő gémben adogatójátékával le tudta zárni a 36 percig tartó első szettet.

A második játszma a magyar teniszező újabb brékjével indult, majd óriási küzdelem alakult ki, amelyet követően úgy lett 2:0 az állás, hogy a magyar játékos hat bréklabdát hárított. A folytatásban a svájci rivális már nem tudott komoly ellenállást tanúsítani, már gémet sem nyert, így Fucsovics 1 óra 11 perc alatt jutott az elődöntőbe.

Fucsovics ellenfele a négy között a hatodik helyen kiemelt, 28 éves amerikai Steve Johnson (47.) lesz, akivel karrierje során még nem találkozott.

Banque Eric Sturdza Geneva Open

Negyeddöntő:

Steve Johnson (amerikai, 6.)-Guido Pella (argentin) 6:3, 6:4
Fucsovics Márton-Stan Wawrinka (svájci, 3.) 6:4, 6:0
Peter Gojowczyk (német)-Andreaa Seppi (olasz, 7.) 6:3, 6:7(3), 6:3
Fabio Fognini (olasz, 2.)-Tennys Sandgren (amerikai) 7:6(3), 7:6(5)

Nyolcaddöntő:

Guido Pella (argentin)-Sam Querrey (amerikai, 1.) 7:5, 6:7(6), 7:6(4)
Steve Johnson (amerikai, 6.)-Lukas Rosol (cseh, Q) 6:4, 4:6, 6:3

Egyesbeli sikerét követően párosban a negyeddöntőben búcsúzott Fucsovics Márton, aki oldalán az izraeli Jonathan Erlichhel csütörtökön két játszmában kikapott az Oliver Marach, Mate Pavic osztrák, horvát duótól.

A magyar játékos és párja az első szettben 2:0-ra elhúzott, majd az első helyen kiemelt ellenfél fordítani tudott. A második játszmában 3:1-re ellépett az ellenfél, amelyet 4:4-nél Fucsovicsék utolértek, de az 5:5-nél elvesztett adogatójáték végzetesnek bizonyult. A találkozó 1 óra 16 percig tartott.

Fucsovics egyesben pályafutása első elődöntőjére készül ATP-tornán, méghozzá a hatodik helyen kiemelt, amerikai Steve Johnson ellen.

Páros, negyeddöntő:
Oliver Marach, Mate Pavic (osztrák, horvát, 1.)-Fucsovics Márton, Jonathan Erlichhel (magyar, izraeli) 6:4, 7:5

Stollár nem jutott be az elődöntőbe

A selejtezőből főtáblára került Stollár Fanny nem jutott elődöntőbe a 250 ezer dollár összdíjazású nürnbergi salakpályás női tenisztornán.

A 19 éves magyar játékos, aki 203. a világranglistán, a nyolc között a nyolcadik helyen kiemelt cseh Katerina Siniakovával találkozott (57.), s a negyedik gémben elvette ellenfele adogatását. A szett hajrájában viszont rövid kényszerpihenő után kétszer is elbukta szervajátékát Stollár, így elvesztette az 53 perces első játszmát.

A második szettben 2:2 után kétszer is adogatást vesztett Stollár, s bár egy bréket követően 5:4-re felzárkózott, fordítani már nem tudott, így 1 óra 37 perc alatt kikapott.

Nürnberger Versicherungscup

Alison Riske (amerikai)-Sorana Cirstea (román, 6.)
Kiki Bertens (holland, 3.)-Kirsten Flipkens (belga)
Katerina Siniakova (cseh, 8.)-Stollár Fanny 7:5, 6:4
Johanna Larsson (svéd)-Kristyna Pliskova (cseh) 5:7, 7:5, 6:4

Embed from Getty Images

Fucsovics kanadai, Babos spanyol ellenféllel kezd a Roland Garroson

A csütörtöki sorsoláson eldőlt, Fucsovics Márton a kanadai Vasek Pospisil, míg Babos Tímea a spanyol Lara Arruabarrena ellen kezd a francia nyílt teniszbajnokságon.

A 26 éves Fucsovics (60. a világranglistán) először találkozik 23 esztendős riválisával.

A 25 éves Babos (37.) azzal a 26 esztendős Arruabarrenával (95.) kezd az első fordulóban, aki mindkét korábbi egymás elleni összecsapásukat megnyerte. A párharc győztese nagy valószínűséggel a nyolcadik helyen kiemelt cseh Petra Kvitovával találkozik a második körben.