Jay Rodriguez duplázott az Anfield Roadon

Az előző körben a címvédő Arsenal esett ki az angol FA Kupából, majd a legjobb 32 között a Liverpool is követte a londoni sztárcsapatot.

Ráadásul Jürgen Klopp csapata hazai pályán kapott ki a West Bromwich Albiontól. Rögtön az 5. percben Mohamed Salah zavarta össze a birminghami védelmet, majd Ben Foster elképesztő passza után az érkező Roberto Firmino emelte át a kapuson a labdát (1-0).

A 7. percben Jay Rodriguez 16 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot (1-1). Négy perccel később Krychowiak csetlett-botlott a Liverpool térfelén, majd kipasszolt Kieran Gibbsnek, aki azonnal tette vissza a labdát a kapu elé. A berobbanó Rodriguez hat méterről passzolt a hálóba (1-2).

Kétszer is videózás döntött a vitás szituációról

A 19. percben egy vendégszöglet után Dawson fejelt a hálóba, de a videós visszajátszás után Craig Pawson játékvezető a kapus akadályoztatása miatt érvénytelenítette a találatot.

A 23. percben Mohamed Salah esett nagyot a WBA 16-osán belül, ismét jött a videózás és Pawson ez alapján megítélte a büntetőt a Liverpool javára. A tizenegyeset Roberto Firmino a felső lécre vágta, a labda a gólvonal előtt pattant le.

A WBA mestere Alan Pardew még a szünet előtt cserélt kétszer, Gibbs helyére az egyiptomi Ahmed Hegazi állt be, míg Robson-Kanut a skót Matt Phillips váltotta. Az első félidő ráadásában Craig Dawson lépett be a liverpooli védők mögé, a kapu előtt keresztben ellőtt labdáját Joel Matip segítette a saját hálójába (1-3).

Jürgen Klopp a 65. percben bevetette Jordan Hendersont és James Milnert is, ám a Liverpool már csak szépíteni tudott. A 78. percben Alexander-Arnold beadását Roberto Firmino szelídítette meg Mohamed Salah-nak, aki bal lábbal tekert a jobb alsó sarokba (2-3).

Emlékeztetőül Firmino kihagyott büntetője nagyon sokba került a Liverpoolnak, hiszen így nem maradt lehetőség a mérkőzés megismétlésére.

FA Kupa, 4. forduló (a legjobb 16 közé jutásért):

Liverpool-West Bromwich Albion 2-3 (1-3)
Gól: Roberto Firmino (5.), Mohamed Salah (78.), ill. Jay Rodriguez (7., 11.), Joel Matip (45., öngól)

Embed from Getty Images

A Leicester City 5-1-re nyert a harmadosztályú Peterborough United otthonában, Fousseni Diabaté és Kelechi Iheanacho is duplázott a mérkőzésen.

A csereként beállt Glenn Murray (Brighton & Hove Albion) a 90. percben szerzett győztes gólt a middlesbrough-i Riverside-stadionban.

A harmadosztályú Wigan Athletic Will Grigg duplájával ejtette ki a West Ham Unitedet.

A negyedosztályú Coventry City a francia Maxime Biamouegyetlen góljával nyert a Milton Keynes Dons (League One) otthonában.

A szintén League Two-ban szereplő Newport County 44 játékpercig továbbjutásra állt a Tottenham Hotspur ellen, végül a 82. percben Harry Kane mentette újrajátszásra a párharcot.

Peterborough United-Leicester City 1-5 (0-3)
Gól: A. Hughes (58.), ill. F. Diabaté (9., 87.), K. Iheanacho (12., 29.), W. Ndidi (90+2.)

Middlesbrough-Brighton & Hove Albion 0-1 (0-0)
Gól: Glenn Murray (90.)

Milton Keynes Dons-Coventry City 0-1 (0-0)
Gól: Maxime Biamou (64.)

Southampton-Watford 1-0 (1-0)
Gól: Jack Stephens (4.)

Wigan Athletic-West Ham United 2-1 ()
Gól: Will Grigg (7., 62., 11-es)