Connect with us

Állati

Lehet hadoválni mindenféléről, de egy körzetben egy ellenzéki fér el!

pár szó az ellenzék védelmében
Megosztás

Az utóbbi hetekben a magyar médiát elöntötte, hogy most akkor lesz-e ellenzéki együttműködés a demokratikusnak mondott oldalon, vagy már előre lefutott az április meccs. Kombinációk tömkelege jelent meg.

Egy körzet – egy ellenzéki

A nulla és egy százalék közötti pártok vezetői körbejárták – a már megszokott módon – a baloldalra még nyitott médiát. Így működött ez 2014-ben is, láttuk az „eredményét”.

A demokratikus ellenzék két legnagyobb pártja, az MSZP és a DK megegyezett a koordinált jelöltállításban. Utána megindult a gőzhenger, „hála” az Együtt vezetőinek, akik szinte már mindent bevetettek, ami számukra pénzt és esetleg néhány parlamenti helyett hozhatna. Már miniszterelnök jelöljük is van: ízlelgethetjük, hogy majd jön a Szigetvári kormány. Elég megmosolyogtató, de tessék komolyan venni.

Hogy valami nincs rendben az Együtt /mégis egyedül/ párt portáján, azt korábban Szelényi Zsuzsa, majd hétvégén Komáromi Zoltán kilépése a pártból is jelezte. Mint elefánt a porcelánboltban, úgy viselkednek az Együtt vezetői. Több szerénység, kompromisszumkészség talán eredményesebb lenne. Választópolgárként úgy hiszem, hogy attól, hogy valaki hangos, még nem biztos, igaza is van.

E rövidke bevezető után inkább arról írnék, miért is ültem a klaviatúra elé. Nemrégen – ahogy teszem naponta – belenéztem a szabadpecs.hu portálba.

Hátha!

Egyik írásuk után, kezdem hinni, hogy még sok minden változhat a következő napokban, az oly sokat ócsárolt ellenzék – vagy legalábbis egy része-képes lesz felülemelkedni a pártérdekeken, és a nemzet sorsát tekinti elsődlegesnek. Mai világban, ez bizony nem kevés!

A portál szerint azok után, hogy négy éve majdnem behúzta a két pécsi körzetet Tóth Bertalan és Szakács László, hiszen csak pár százalékkal nyert itt Hoppál Péter és Csizi Péter előttük, most nem lesz MSZP-s jelölt sem Pécset érintő, sem a másik két baranyai választókerületben a 2018. tavaszi országgyűlési választáson.

A keddi pécsi MSZP-s kampányindító gyűlésen, azt jelentették be, hogy Pécsett Mellár Tamás közgazdász professzor; Szigetvárott (amihez tartozik Siklós, Harkány, Villány, Sellye és Szentlőrinc is) pedig Vass Péter polgármester mögé állnak be – ők mindketten függetlenek, és várják a többi párt támogatását.

Mindez azért is érdekes, mert Tóth Bertalan és Szakács László nem csak jól szerepeltek négy éve országosan, de akkor listáról bejutottak a T. Házba, azóta pedig a legismertebb és legtöbbet dolgozó szocialisták lettek: Tóth parlamenti frakcióvezető, Szakács frakcióvezető-helyettes lett.

A két szocialista politikus megmutatta a követendő utat. Olyan jelöltek javára léptek vissza, akiknek egy széleskörű összefogás esetén jó esélyük van a Fidesz jelöltjeinek a legyőzésére.

Szél kormány?

Úgy látom azonban, nem minden párt érzi, hogy felelőssége van az országgal szemben. A magyar emberek többsége változást akar, Orbán nélkül képzeli el a jövőt. Az április 8-ai választások az egyéni választókerületekben dőlnek el. Lehet hadoválni mindenféléről, azonban ha a demokratikus ellenzéki oldalon egy választókerületben több jelölt indul, a győzelmi esélyek minimálisak.

A pécsi hírportál szerint a Lehet Más a Politika már bejelentette, hogy nem lép vissza Mellár Tamás javára. Keresztes László Lóránt pécsi önkormányzati képviselő, a párt elnökségi tagja továbbra is képviselő-jelölt Baranya 1-es számú választókerületében a zöldpárt hivatalos álláspontja szerint. Nem lép vissza, akkor sem, ha Pécsett – mert a Fidesz lezüllesztette a várost – különösen fontos a kormánypárti jelöltet megverni tavasszal. Szerinte ő és az LMP képes arra, hogy Pécsnek dinamikus képviselőt adjon.

Értem, hogy jön a Szél kormány, ha a szél el nem fújja, de egy kis józanságra talán még a Ron Werber instruálta párt is képes lehet /ne/. Ha ennek még a csírája is hiányzik az LMP vezetőiből, akkor tessék már megmondani: mitől már ez a politika? Legyek egyértelműbb: kinek az érdeke, hogy a demokratikus ellenzék még a pécsihez hasonló helyzetben is megosztott legyen?

Lesz-e kormányváltás?

Miniszterelnökjelöltek egymás hegyén-hátán

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük