Mohamed Salah tovább üldözi Harry Kane-t!

Nincs semmilyen rejtély: a Liverpool egyiptomi csatára éppen a Tottenham Hotspur ellen duplázott, ám Harry Kane is betalált egyszer, így megtartotta lépéselőnyét Salah-val szemben.

A forduló rangadóját rendezték vasárnap Angliában, hiszen a harmadik helyezett Liverpool fogadta a tabellán ötödik pozíciót elfoglaló Tottenhamet.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, hiszen már a harmadik percben vezetést szereztek Mohamed Salah találatával. Az egyiptomi kiváló igazolásnak bizonyosul eddig, ugyanis ez volt a szezonban a huszadik találata, ehhez pedig mindössze huszonöt meccsre volt szüksége.

A második játékrészben úgy tűnt, hogy megőrzi előnyét a Mersey-parti gárda, ám a csereként beálló Victor Wanyama találatával kiegyenlítettek a londoniak a hajrában (1-1).

A vendégek még a vezetést is megszerezhették volna, ugyanis a 85. percben büntetőt ítéltek a fehér mezeseknek, azonban Harry Kane középre lőtt büntetőjénél Loris Karius nem mozdult el, így hárította az angol támadó kísérletét.

A kihagyott büntető pedig megbosszulta magát, ugyanis a 91. minutumban Salah remekül tört a kapu felé, és újra előnybe kerültek a liverpooliak. Itt azonban még nem ért véget a találkozó, mivel a fővárosiak az utolsó utáni pillanatban ismét büntetőhöz jutottak. A labda mögé most is Kane állt, aki másodszorra már nem hibázott, így végül mindkét csapat egy-egy ponttal lett gazdagabb.

Az Arsenalban a 2016-os Német Kupadöntő után (akkor még Dortmund mezben) ismét egymás mellett játszott Pierre-Emerick Aubameyang és Henrik Mkhitaryan.  A német gólkirály góllal mutatkozott be, míg a wales-i Aaron Ramsey karrierje első mesterhármasát jegyezte a Premier League-ben a gyengékedő Everton ellen.

Premier League, 26. forduló:

Liverpool – Tottenham Hotspur 2-2 (1-0)
Gól: Salah (3., 90+1.), ill. Wanyama (80.), Kane (90+5., 11-es)

Crystal Palace – Newcastle United 1-1 (0-1)
Gól: Milivojevic (55., 11-es), ill. Diamé 22.)

Arsenal – Everton 5-1 (4-0)
Gól:
Aaron Ramsey (6., 19., 74.), Koscielny (19.), Aubameyang (37.), ill. D. Calvert-Lewin (64.)

West Bromwich Albion – Southampton 2-3 (1-2)
Gól:
Ahmed Hegazi (4.), S. Rondón (72.), ill. M. Lemina (40.), S. Tephens (43.), J. Ward-Prowse (55.)

Manchester United – Huddersfield Town 2-1 (0-0)
Gól: R. Lukaku (55.), A. Sánchez (68.)

Leicester City – Swansea City 1-1 (1-0)
Gól: J. Vardy (17.), ill. F. Fernández (53.)

Brighton & Hove Albion – West Ham United 3-1 (1-1)
Gól: Murray (8.), J. Izquierdo (59.), P. Gross (75.), ill. Javier Hernández (30.)

AFC Bournemouth – Stoke City 2-1 (0-1)
Gól: J. King (70.), L. Mousset (79.), ill. X. Shaqiri (5.)

Burnley – Manchester City 1-1 (0-1)
Gól: J. Gudmundsson (82.), ill. Danilo (22.)