Nyolc között a női junior kézilabda-válogatott

Bejutott a negyeddöntőbe a magyar válogatott a debreceni női junior kézilabda-világbajnokságon, miután a keddi nyolcaddöntőben 31-17-re legyőzte a szlovén csapatot.

Sokáig nem esett gól a találkozón,

majd két szlovén találat esett az első magyar gól előtt. Pásztor révén kiegyenlítettek a mieink, de nem volt elég határozott a magyar védelem, Szlovénia vezetett, végül a 16. percben fordult meg az eredmény először. Klujber remek egyéni akciójával 8-6 lett az állás.

A délszlávok szívósan tartották magukat, 10-10-nél kezdődött a félidő utolsó öt perce. A hajrá a mieinknek sikerült jobban, Kácsor időn túli szabaddobásból elért bravúros találatával két gól volt a magyar előny.

Háfra góljai vezették be a 2. félidőt,

szélről is eredményes volt a magyar csapat, hat hólosra nőtt az előny. Márton sorra lőtte az indítás gólokat, az 54. percre pedig tíz gól lett az előny, így a magyar csapat magabiztosan jutott a negyeddöntőbe.

Vlagyimir Golovin szövetségi edző: “A szlovénok elleni felkészülési meccsek hozzájárultak ahhoz, hogy jobban megismerjük a játékukat, de azok felkészülési meccsek voltak, itt pedig élesben ment, és egy kicsit megfogott minket, de így is több mint gólos győzelmet arattunk. Most nem foglalkoztunk a románokkal, a meccs után még egy kicsit ünneplünk, de gyorsan nekiállunk a felkészülésnek.”

Kácsor Gréta:

“Szerintem hasonlóan álltunk ehhez a meccshez is, mint az előzőekhez, hiszen nyerni akartunk és ezután is nyerni szeretnénk. A világversenyeken általában az első két meccsen szoktunk izgulni, de mivel ez már az egyenes kieséses szakasz, jobban izgultunk, viszont szerencsére képesek voltunk leküzdeni ezt. A meccs elején nem játszottunk jól, de sok munka volt benne és a sok edzés meg az akarat meghozta az eredményt, így a végére parádés lett a csapatunk játéka. A meccs alatt sikerült lőnöm egy időn túli szabaddobás gólt, amire utoljára kiskoromban volt példa.”

Háfra Noémi (b) és a szlovén Nina Zabjek a debreceni Főnix Csarnokban. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Márton Gréta

(18 lövésből 18 gól a vb-n): “Az első félidőben úgy gondolom, látszott a norvég meccs utáni fáradtság, hiszen az volt a leghajtósabb mérkőzésünk eddig. A második félidőre viszont kijött a formánk, emlékeztettek minket, hogy mi a célunk, miért vagyunk itt. Elkezdtük a gyors indításokat, jó volt a kapusteljesítmény és így sikerült több mint tíz góllal nyerni. Többen kérdezik, mi a titka az eredményes kapuralövési hatékonyságnak, a válasz egyszerű: a csapat, fontos nekem is mint szélsőnek, hogy minél jobb pozícióból tudjak lőni, s minél eredményesebben. A románok ellen mindenképpen fogunk még edzeni és videózni, a kapusokat, a támadójátékot és a védekezést is elemezzük. Megpróbáljuk kihozni magunkból a legjobbat.”

Golovin Vlagyimir szövetségi edző együttese szerdán 16.15-kor Románia ellen lép pályára a Főnix-csarnokban a legjobb nyolc között.

Női junior kézilabda-világbajnokság, nyolcaddöntő:

Magyarország-Szlovénia 31-17 (12-10)
Magyarország: Hlogyik, Binó, Suba (kapusok), Fodor, Faluvégi, Giricz 1, Háfra 3, Hornyák 1, Kácsor 4, Klujber 7 (2), Kuti 1, Lakatos 2, Márton 6, Pásztor 2, Szabó K. 3, Tóvizi 1.
Szlovénia: Curk, Hadzic, Vojnovic (kapusok), Abina 1, Akalovic, Bon-Brzin 1, Cerovak, Copi 1, Fister, Helbel 4, Kolar, Lovsin 8, Strnad, Voncina, Vucko, Zabjek 2.

Forrás: MKSZ/MTI