A Barcelona 30. alkalommal nyerte meg a spanyol Király Kupát

A Barcelona gyakorlatilag földbe döngölte a Sevillát, miután 5-0-ra győztek a katalánok a Copa del Rey fináléjában.

A gólcsapot Luis Suárez nyitotta meg, majd Jordi Alba sarokkal szolgálta ki Lionel Messit.

14. perc: Cillessen rúgta előre a labdát, ami kiváló indításnak bizonyult Coutinho számára, a brazil pedig nagyszerűen passzolta középre a játékszert, amit Luis Suárez juttatott az üres kapuba (0-1).

31. perc: Jordi Alba passzolt Iniestának, aki egyből tette vissza neki a játékszert, viszont a balhátvéd már kisodródott, úgyhogy sarokkal passzolt vissza, amire Lionel Messi érkezett kiváló ütemben, és a kapuba bombázott (0-2).

40. perc: Suárez passzolt Messinek, az ötszörös aranylabdás egyből indította a Barca kilencesét, aki egy az egyben nem hibázott Soriával szemben (0-3)

52. perc: Messi ugratta ki Andrés Iniestát kiváló ütemben, a rutinos középpályás egy gyönyörű csellel elfektette Soriát, majd az üres kapuba gurította a labdát (0-4).

68. perc: Lenglet kezezett a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a tizenegyes pontra mutatott. A labda mögé Philippe Coutinho állt, aki magabiztosan gurította a játékszert a kapu jobb oldalába (0-5).

Ez volt sorozatban a negyedik Spanyol Kupa-diadaluk Ernesto Valverde tanítványainak.

Copa del Rey, döntő:

Sevilla-FC Barcelona 0-5 (0-3)
Madrid, Wanda Metropolitano, 67 500 néző. Vezette: Jesus Gill Manzano
Gól: Luis Suarez (14., 40.), Lionel Messi (31.), Andrés Iniesta (52.), Philippe Coutinho (68., 11-es)
Sevilla: Soria – Jesús Navas, Mercado, Lenglet, Sergio Escudero – N’Zonzi, Banega – Pablo Sarabia (Layun, 82.), Vázquez (Nolito, 86.), Correa (Sandro Ramírez,46.) – Muriel.
Barcelona: Cillessen – Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba – Coutinho (Dembélé, 82.), Busquets (Paulinho, 76.), Rakitic, Iniesta (D. Suárez, 88.) – Messi, L. Suárez.