Kerítésen innen

A debreceni kemény mag nem fogta vissza magát: röpködött a „b@zi Felcsút” rigmus és Mészáros klubtulaj sem úszta meg

Pénteken Zahedi góljával nyert 1-0-ra a Puskás Akadémia Debrecenben az NB I 27. fordulójának nyitómeccsén. A Felcsútra látogató debreceni kemény mag a lefújás után nem fogta vissza magát és rögtönzött népi költészettel reagált a vereségre.

Sokáig unalmasan csordogált a mérkőzés,

de Markek, a felcsútiak kapusa gondoskodott arról, hogy legyen mit feljegyezni, a 36. percben ugyanis ritkán látható bravúrral óvta meg kapuját a góltól: Babunski bevetődve kapura terelte a labdát, de az a vetődő Markek kezében a gólvonal előtt elakadt. Akadt még egy Loki-helyzet szinte egyből, de a kapus ismét védett – számolt be a 24.hu.

11-es, vagy mégsem?

Eléggé 0-0 szagú volt a második félidő is, mígnem Varga Kevin elesett Spandler mellett, Bognár Tamás pedig tizenegyest adott.

Dzsudzsák Balázs már kezébe is vette a labdát, odaállt a büntetőhöz, ám a VAR jelzett Bognárnak, aki kiment, visszanézte az esetet, látta, hogy Spandler tényleg nem ért hozzá a debreceni támadóhoz, és visszavonta a tizenegyest, majd sárgát adott a magát feldobó Vargának.

A végén még Ferenczi szabálytalankodott, majd kakaskodott, szövegelt, kapott két sárgát, a DVSC így tíz emberrel fejezte be a meccset. Amikor már úgy tűnt, hogy marad a gól nélküli döntetlen, egy középre ívelt labdát a hajrára becserélt Zahedi a kapuba terelt a 94. percben, amivel a Felcsút nyert.