A Dortmund kiütötte az Atléticót

A Bajnokok Ligája szerdai játéknapján a Liverpool a belgrádi Crvena zvezdát, míg a Borussia Dortmund az Atlético Madridot győzte le 4-0-ra.

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Dortmundban a 38. percig kellett várni az első hazai találatra

Achraf Hakimi tette vissza a labdát Axel Witselnek, aki egy lövőcsel után 19 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (1-0). Még az első játékrészben egy dortmundi szöglet után a francia Dan Zagadou fejelt kapu mellé. A 35. percben a megsérült Thomas Delaney helyére Mahmoud Dahoud állt be a Borussia Dortmundba.

A második félidő elején egy spanyol szöglet után Saul Niguez lőtt kapu mellé, majd Juanfran remek cselei után Saul bal lábbal a kapu jobb felső sarkát találta telibe. A 73. percben a bal szélen felfutó Hakimi beadását a kapu elé berobbanó Raphaël Guerreiro csizmaszárral juttatta Jan Oblak kapujába (2-0). A portugál hátvéd alig tíz perce volt a pályán.

Tíz perccel később Hakimi lógott meg egy a védők mögé belőtt labdával, majd önzetlenül Jadon Sanchóhoz passzolt, aki megszerezte a BVB harmadik találatát (3-0). A 19 éves marokkói hátvéd, aki a Real Madrid neveltje zsinórban a harmadik gólpasszt adta ezen a mérkőzésen.

Végül a 89. percben Raphaël Guerreiro a brazil Filipe Luistól kapott egy érthetetlen “gólpasszt”, a portugál köszönte szépen és a kapu közepébe helyezett (4-0).

A Borussia Dortmund minden versenykiírást tekintve zsinórban negyedik mérkőzésén szerzett négy gólt, míg az Atlético Madrid utoljára a Real Madridtól kapott négy gólt a Bajnokok Ligája 2014-es fináléjában, igaz akkor három “királyi gól” is csak a hosszabbításban született meg.

Bajnokok Ligája, 3. forduló:

A csoport:

Borussia Dortmund-Atlético Madrid 4-0 (1-0)
Gól: Witsel (38.), Guerreiro (73., 89.), Sancho (83.)

FC Bruges-AS Monaco 1-1 (1-1)
Gól: Wesley (39.), illetve Sylla (31.)

B csoport:

FC Barcelona-Internazionale 2-0 (1-0)
Gól: Rafinha (32.), J. Alba (83.)

PSV Eindhoven-Tottenham Hotspur 2-2 (1-1)
Gól: Lozano (30.), L. de Jong (87.), illetve Lucas (39.), Kane (55.)
Kiállítva: Lloris (79., Tottenham)

C csoport:

FC Liverpool-Crvena zvezda 4-0 (2-0)
Gól: Firmino (20.), Salah (45., 51. a másodikat 11-esből), Mané (80.)

Paris Saint-Germain – SSC Napoli 2-2 (0-1)
Gól: Mário Rui (61., öngól), Di María (93.), illetve Insigne (29.), Mertens (77.)

D csoport:

Lokomotiv Moszkva-FC Porto 1-3 (1-2)
Gól: Mirancsuk (38.), illetve Marega (26., 11-esből), Herrera (35.), Corona (47.)
Kiállítva: Kverkvelia (76., Lokomotiv Moszkva)

Galatasaray-Schalke 04 0-0

A folytatásban: A Juventus nyert az Old Traffordon