A napi fontos.

A Ferencváros kilenc góllal nyert Belgrádban

A Szolnoki Dózsa harmadszor játszott döntetlent.

0 117

A Ferencváros 15-6-ra nyert a Crvena zvezda vendégeként, míg az Eger súlyos, 17-7-es vereséget szenvedett az olasz Pro Recco otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában. A Szolnoki Dózsa harmadszor játszott döntetlent.

Mindkét eredmény papírformának mondható, ugyanis míg a magyar bajnok, s többek között Európai Szuperkupa-győztes Ferencváros a pont nélküli belgrádi együttes vendégeként diadalmaskodott, addig a hevesi gárda a százszázalékos, nyolcszoros bajnok Pro Recco vendégeként maradt alul.

Sikerével a Ferencváros hatpontosra növelte előnyét az ötödik Egerrel szemben, azaz jelentős fórhoz jutott a sorozat nyolcas döntőjébe jutásért folyó versenyfutásban.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 6. forduló:

Crvena zvezda (szerb) – FTC-Telekom Waterpolo 6-15 (1-3, 1-1, 1-4, 3-7)

Gól: Popovics 2, Vaszics 2, Bitadze, Ilics, ill. Younger, Varga Dé. 4-4, Jansik Sz., Gór-Nagy 2-2, Mezei, Mitrovic, Vámos 1-1

Pro Recco (olasz) – ZF-Eger 17-7 (4-1, 5-0, 5-1, 3-5)
Gól: Echenique 3, Ivovics 3, Mandics 2, Renzuto 2, Velotto 2, Aicardi 2, di Fulvio, Figari, Filipovics, ill. Murisic 2, Vlahopulosz, Gyárfás, Sánta, Rasovic, Hosnyánszky 1-1.

Harmadszor játszott döntetlent a Szolnok

A Szolnok hazai medencében 10-10-es döntetlent játszott a német Waspo Hannoverrel.

ivel a Hannover részvétele házigazdaként biztos, ebből a csoportból csak három csapat jut a nyolcas döntőbe. Ezért a 2017-es bajnok Szolnok számára rendkívül fontos volt ez az összecsapás, ugyanis az ötödik helyen állt. A németek a csoport utolsó helyezettjeként várták a találkozót, ugyanakkor több szoros meccset is játszottak, így nem lehetett biztos venni a sikert.

A vendégek igazolták is szívósságukat, a nagyszünetben 3-3 állt az eredményjelzőn, a harmadik negyed közepére pedig meglepetésre két góllal elléptek. Ez ébresztőt jelentett a szolnokiak számára, és az olimpiai bajnok szerb Andrija Pralinovic vezetésével kevesebb mint két perc alatt fordítottak.

A zárófelvonás elején Nagy Viktor védett fontos pillanatban egy ziccert, a túloldalon pedig Dorde Lazic csavarása vánszorgott át a képzeletbeli gólvonalon. A vendégek egy szépen végigvitt emberelőnyös figura végén csökkentették a különbséget, majd – ugyancsak fórból – egyenlítettek. A Szolnok szintén létszámfölényből került újra előnybe, de Alekszandar Radovic rendkívül messziről bombázott a magyar kapuba.

Egy perccel a vége előtt Angyal Dániel fórból közvetlen közelről húzott a hálóba, de a játékvezetők megadták a lehetőséget a Hannovernek is, amely élt vele. Az utolsó lövést Pralinovic eresztette el, de célt tévesztett, a német csapat pedig már nem is akart visszatámadni, megelégedett a döntetlennel.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló:

Szolnoki Dózsa-Waspo Hannover (német) 10-10 (2-1, 1-2, 4-3, 3-4)
Gól: Pralinovic, Zalánki 3-3, Jansik D., Lazic, Rasovic, Angyal D. 1, ill. Aleksandar Radovic 4, Jorn Winkelhorst 2, Corusic 1, Real 1, Schuetze 1, Sekulic 1.