A Győr 16 találattal legyőzte a horvát bajnokot, a Ferencváros két góllal nyert Ljubljanában

A Győri Audi ETO KC házigazdaként 32-16-ra legyőzte a horvát Lokomotiva Zagreb csapatát, míg a Ferencváros 32-30-ra nyert a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Győr

Lena Ivancok, a horvátok kapusa az első 12 percben mindhárom győri büntetőt kivédte, csapata ennek és a masszív védekezésnek köszönhetően jól tartotta magát

Tudatosan lassították a játék tempóját a vendégek, de az ETO vezetése nem forgott veszélyben. A szünet előtti hajrában több mint másfél percig kettős emberelőnyben volt a házigazda, amely a kezdeti nehézségek ellenére 15-8-ra vezetett ekkor.

A második felvonásban támadásban és védekezésben is gördülékenyebben kézilabdázott a Győr, a különbség elérte, majd meghaladta a tíz gólt. A csereként beállt 19 éves Ogonovszky Eszter háromszor is betalált, csapata a hajrában nyújtotta a legjobb, leglátványosabb teljesítményt, a meccset egy 7-1-es sorozattal és fölényes sikerrel zárta.

A hazaiaknál Fodor Csenge és Estelle Nze Minko hét-hét, Anne Mette Hansen öt góllal, Sandra Toft 11 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Klara Birtic volt a legeredményesebb három találattal, Lena Ivancoknak nyolc védése volt.

A két csapat harmadik egymás elleni BL-mérkőzésén a harmadik győri siker született.

Ambros Martín, a Győr vezetőedzője

„A Zagreb együttese végig küzdött a találkozón, nagyon jó mérkőzést játszottunk. Ma nagyon jó védekezést mutattunk be, ami hibákra késztette az ellenfelünket. Elégedett vagyok, mert a csapat mind védekezésben, mind támadásban az elvárt szinten teljesített.”

Fodor Csenge: Büszke vagyok a csapatra, mert a nehézségeink után ma újra jól tudtunk teljesíteni

„Az elejétől kezdve keményen és agresszívan játszott az ellenfelünk. Úgy érzem ma egy lépést tettünk előre az utunkon, ami segíti a céljaink elérését. A kétszer 8 kapott gól azt mutatja, hogy nagyon jól tudtunk védekezni, támadásban pedig a gyors játékunkat tudtuk játszani.”

A Vipers vasárnap 32-30-ra kikapott a 2021. március 31. óta veretlen német Bietigheim otthonában, Szikora Melinda 17 lövést hárított 37 százalékos védési hatékonyság mellett.

A Ferencváros két góllal győzött Ljubljanában

Klujber
Klujber Katrin 12 gólt szerzett

Bár az FTC jobban, lendületesebben kezdett és 4-1-re ellépett, a 11. percben már a hazaiaknál volt az előny. Egyre többet hibázott támadásban a magyar csapat, de ezt a Krim nem tudta kihasználni, sőt a 21. percben piros lapot kapott a szlovénok olimpiai bajnok orosz irányítója, Darja Dmitrijeva, mert egy vétlen mozdulattal vállsérülést okozott Szöllősi-Zácsik Szandrának.

Vezére nélkül ismét hátrányba került a házigazda, Klujber Katrin, Szucsánszki Zita és Angela Malestein vezérletével újra jobban teljesített a Ferencváros, a szünetre pedig döntetlen állásnál vonulhattak a csapatok.

A második felvonást is a vendégek kezdték jobban, sorozatban négy gólt lőttek, és ezúttal nem tört meg a lendületük. Sokkal összeszedettebben, pontosabban kézilabdáztak, mint az előző két fordulóban, Janurik Kinga kiválóan védett, így a meccs háromnegyedénél már 24-18-ra vezettek.

Ezt követően hosszú percekig felváltva estek a gólok, ami az FTC-nek kedvezett. Amikor már eldőlni látszott a találkozó, megint visszaesett a Magyar Kupa-címvédő védekezése, és Jovanka Radicevic találataival a szlovénok felzárkóztak 29-27-re, de közelebb már nem tudtak kerülni a vendégekhez.

Klujber Katrin 12, Angela Malestein hat, Andrea Lekic öt góllal, Janurik Kinga 12 védéssel zárt. A hazaiaknál Radicevic kilenc gólt szerzett.

A két csapat 14. egymás elleni tétmérkőzésén az FTC hat vereség mellett nyolcadik alkalommal nyert.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 4. forduló:

Krim Mercator Ljubljana (szlovén) – FTC-Rail Cargo Hungaria 30-32 (15-15)
Ljubljana:
 Arenhart, Riszovics (kapusok), E. Abina 2, Cerovak, Dmitrijeva 1, Klemencic 3, Kovarova, Lazovic 4, Ljepoja 1, Pineau 2, Radicsevics 9 (4), Rosiak 4, Stanko 3 (1), Svetik 1, Varagic, Zabjek.
FTC: Janurik, Sass (kapusok), Bölk 3, Cvijics, Edwige 2, Hársfalvi, Kisfaludy, Klujber 12 (4), Kovács, Kukely, Lekics 5, Malestein 6, Márton 2, Szöllősi-Zácsik 1, Szucsánszki 1, Tomori.

Odense Handbold (dán)–CSM Bucuresti (román) 27-31 (13-16)
SG BBM Bietigheim (német)–Vipers Kristiansand (norvég) 32-30 (16-17)
Brest Bretagne Handball (francia)–DHK Banik Most (cseh) 31-26 (17-14)

Az A-csoport állása: 1. SG BBM Bietigheim 7 p (+45), 2. CSM Bucuresti 7 p (+13), 3. Vipers Kristiansand 6 p (+18), 4. Brest Bretagne Handball 4 p (-8), 5. Odense Handbold 2 p (+4), 6. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 p (-15), 7. Krim Mercator Ljubljana 2 p (+3), 8. DHK Banik Most 0 p (-60).

B csoport, 4. forduló:

Győri Audi ETO KC-Lokomotiva Zagreb (horvát) 32-16 (15-8)
Győr:
 Solberg, Toft (kapusok), Blohm 2 (1), Broch 2, Faluvégi 2, Fodor 7, Győri-Lukács, Hansen 5 (1), Kristiansen 1, Nze Minko 7, Ogonovszky 3, Ryu 3, Schatzl.
Zagreb: Ivancok, Novocel (kapusok), Birtic 3, Buric 2, Curic, Dabevszka 1, Dramac 2, Gicsevszka 1, Jarak, Kaludjerovics 1, Malec, Novosel, Petika 2, Posavec 2, Skaric, Szedloska, Tupek 2 (2).

WHC Buducsnoszt BEMAX Group (montenegrói)–Metz Handball (francia) 28-36 (16-21)
Storhamar Handball Elite (norvég)–Kastamonu Belediyesi GSK (török) 31-29 (12-13)
CS Rapid Bucuresti (román)–Team Esbjerg (dán) 34-32 (19-14)

A B-csoport állása: 1. Metz Handball 7 p (+21), 2. CS Rapid Bucuresti 7 p (+13), 3. Győri Audi ETO KC 6 p (+33), 4. Team Esbjerg 4 p (+11), 5. Storhamar Handball Elite 4 p (+7), 6. WHC Buducsnosz BEMAX Group 4 p (+4), 7. HC Lokomotiva Zagreb 0 p (-45), 8. Kastamonu Belediyesi GSK 0 p (-41).

A két győzelemmel és két vereséggel álló Ferencváros jövő szombaton a BL-címvédő norvég Vipers Kristiansandot fogadja Érden, a három sikerrel és egy vereséggel rendelkező Győr pedig vasárnap az ugyancsak norvég Storhamar HE otthonába látogat.

Forrás: EHF / MTI