Connect with us

Kerítésen innen

A „gyümölcsfeldolgozás” az új „olajozás”?

Megosztás

Lombkorona nélküli sétány. Gyümölcs nélküli feldolgozó. Mi lesz a következő zseniális ötlet? – kérdezte egy kommentelő Hadházy Ákos posztja alatt, aki ezúttal egy tolnai „gyümölcsfeldolgozó” üzem uniós pénzből történő (nem)építésre hívta fel a figyelmet.

Megosztás

Lombkorona nélküli sétány. Gyümölcs nélküli feldolgozó. Mi lesz a következő zseniális ötlet? – kérdezte egy kommentelő Hadházy Ákos posztja alatt, aki ezúttal egy tolnai „gyümölcsfeldolgozó” üzem uniós pénzből történő (nem)építésre hívta fel a figyelmet.

„Lassan a „gyümölcsfeldolgozás” is olyan elkövetési forma lesz, mint az „olajozás” volt

Ez kérem itt egy tolnai „gyümölcsfeldolgozó” üzem, amelyet egy olyan budapesti építési vállalkozás (!) épít fél milliárd (!) EU-s pénzből, amelynek még működő honlapja sincsen, viszont az Opten cégjegyzék különösen magas kockázatú cégként tartja nyilván.

Amikor ott jártam ebben az épületben még gépeket sem láttam

Nem kizárt persze, hogy telepítenek bele majd ilyeneket, de ettől még sokkal valószínűbb, hogy az üzemcsarnok építésének csak egy alibi oka a gyümölcsfeldolgozás. A valódi cél, hogy a támogatás elnyerje a cég, hogy aztán a kötelező fenntartási időszak után értékesíthesse, vagy másra használhassa az épületet.

Ehhez tudni kell, hogy az EU-s támogatásoknál csak 3-5 évig kell valamit használni arra, amire hivatalosan a pénzt adták, aztán már azt csinálhat vele a a “beruházó”, amit akar.

Az elmúlt időszakban ezen kívül már négy olyan „gyümölcsfeldolgozót” mutattam be, amelyik horribilis összegű támogatást kapott, de semmi jele annak, hogy akár egy üveg lekvárt gyártottak volna.

Mind a négyet építési vállalkozások építettek, mintha összebeszéltek volna az építési vállalkozók bálján…

A négyből egy egy szimpla nyaralót épített a pénzen, a többiek valóban üzemcsarnokot húztak fel, kettőben látszott is kívülről, hogy van benne néhány gép, csak éppen semmi jel nem utal arra, hogy valóban bármilyen gyümölcsfeldolgozás zajlana ott…”

A kommentekből….

„Miért csak öt évig kell működtetni? Egy nagy uniós pénzből megvalósult nagyberuházást legalább 15-20 évig minimum kellenne! Hozzá teszem nagyon kevés az ami ténylegesen működik öt év után!”

„Leleményes a magyar, de ennek isszuk a levét, nem a kipréselt gyümölcsnek.”

„Pont így épült Tihanyban valakinek EUs pènzből egy családi ház ! Szállás hiánypótló jogcímen… talán kiadják a kötelező 4-5 évre .. de lehet még azt sem..”

„Lombkorona nélküli sétány. Gyümölcs nélküli feldolgozó. (Mi lesz a következő zseniális ötlet?)”

„Itt legalább épült valami. A környékünkön kettő ilyen tábla meg kerítés van de épület semmi csak gaz.”

„Nyíradonyban is ehhez hasonló epületek vannak gyümölcsfeldolgotó néven…azt semmi sincs benne.. kár hogy képet nem tudok ide rakni, küldöm priwben ? Ja es ott is van 2 db lombkrona sétány is. . A város két végeben..https://epiteszforum.hu/kiharapas–gyumolcsfeldolgozo…”

„Aztán gyümölcs honnan kerül bele? Mert már Szabolcsba is kivágtak szinte minden gyümölcsfát a háztáji gazdaságokba ahol a minőségi kézzel szedett gyümölcs termett. Tolna megye meg nem egy gyümölcs termelő vidék.”

„Azért a lóvelnesz legalább működik, mert én még egyetlen lovat sem hallottam panaszkodni.”

„Ez szép! De egyszer ha Szabolcsban jársz, ugorj ki Máriapócsra. Egy 60 ülőhelyes kápolnára 1.8 milliárdot rántottak fel!!! Kb. 5 ekkora útjat lehetne építeni ennyiért!!!! Vicc az egész nyilvános rablás”

Szerző