Connect with us

Kerítésen innen

A haza elesett, Soros átvette az irányítást – 2018-ban 354 menekültet befogadtunk!

Megosztás

Az lehetetlen, hogy a kerítés, a felduzzasztott határvédők és az éber önjelölt őrzők, no meg a harcos nemzeti vezér benézték és megszállták Magyarországot a menekültek, mind a 354-en! Elvették a munkánkat, letarolták a kultúránkat és észre sem vettük?

menekult
Megosztás

Az lehetetlen, hogy a kerítés, a felduzzasztott határvédők és az éber önjelölt őrzők, no meg a harcos nemzeti vezér benézték és megszállták Magyarországot a menekültek, mind a 354-en! Elvették a munkánkat, letarolták a kultúránkat és észre sem vettük?

Ébresztő, Magyarok!

A napi.hu írta meg, hogy a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal (BMH) október 9-i adatai alapján idén eddig összesen 565 menedékjog iránti kérelmet nyújtottak be, amiből 354 ember részesült a nemzetközi védelem valamilyen formájában (menekült, oltalmazott, befogadott), és jelenleg 159 fő tartózkodik a két tranzitzónában.

A lap szerint 144 esetben az eljárás megszüntetéssel zárult, és 519 esetben született elutasító döntés. (Azért ilyen sok, mert a döntések érintették a tavaly benyújtott, de év végén még folyamatban lévő kérelmeket is.) A menedékkérők főleg afgán, iraki és szír állampolgárságúak. A sok elutasítást a BMH így magyarázta:

„Az elutasítása indoka lehet a védelemben részesítés jogszabályi feltételének hiánya.”

Nemzetközi védelemben 2015-ben 508, 2016-ban 432, 2017-ben pedig 1291 menekültet részesített Magyarország. 

Nem sok mindenben különbözik egymástól a menekült és az oltalmazott kategória. Az oltalmazottat (csakúgy, mint a menekültet) a magyar állampolgár jogai illetik meg, szabadon mozoghat az országban, azonban nem tölthet be olyan munkakört, amelynek ellátását jogszabály magyar állampolgársághoz köti. Viszont ellátásra, támogatásra, szállásra és sajátos úti okmányra jogosult, így többségük nem sokáig marad nálunk, hanem Ausztria felé távozik.

Rogán-menekültek

Érdemes emlékezni arra, hogy letelepedési kötvénnyel Magyarország 1 666 millió euróhoz jutott, cserébe viszont 1844 millió eurót kell majd visszafizetnie. 

  • 2012 őszén Rogán Antal kezdeményezte a Letelepedési Magyar Államkötvények kibocsátását. Indoklása szerint a valutakeret feltöltésére, az államadósság finanszírozására szolgált volna a program. A konstrukcióban Európán kívüli állampolgárok 300 ezer euro értékű állampapírba fektettek be öt évre. A kötvényesek lejárat után a pénzt visszakapják, de a letelepedési engedélyt nem kell visszaadni, azt életük végéig megtarthatják. Az érintettek hitelt adtak Magyarországnak, cserébe a schengeni övezeten belülre kerültek. 
  • A kötvényeket territoriális monopóliumot élvező cégeknek szervezték ki: egyetlen kivétellel ezek az összesen 60 milliárd forintos haszonnal dolgozó közvetítők egy kivételel offshore-hátterű vállalkozások voltak, magyar kötődéssel.
  • 2013 és 2017 márciusa között 19 855 külföldi személy érkezett így az országba. A magyar program olyan nagyvonalú volt, hogy nem csak a közvetlen családtagok, hanem akár az érintett nagyszülei is a kötvényessel tarthattak Magyarországra. A kötvényprogram akkorára nyitotta a kaput, hogy azon gyakorlatilag bárki befért: nem kellett befektetni az országban, az ügyintézés 20 nap volt, az utolsó időkben pedig még hitelből is lehetett kötvényt venni.
  • A program elsősorban Kínában volt népszerű, de a Direkt36 nyomozása szerint több befolyásos, az orosz államhoz szorosan kötődő orosz állampolgár is részese volt a magyar letelepedésikötvény-programnak. A magyar hatóságok adatvédelmi okokra hivatkozva nem adják ki a kötvényvásárlók nevét.

Államadósság Kezelő Központ közleményben reagált a fentiekre, miszerint

a letelepedési kötvényprogram jelentős kamatmegtakarítást eredményezett az állam számára.

Politico: Orbán mindent megtesz, hogy a menekülthelyzet ne oldódjon meg

Van még lejjebb? Pintér szerint törvényes és rendben lévő a menekültéheztetés….

Ha azt írjuk, hogy a menekült is ember, az „migrációt kedvezően bemutató propagandatevékenység”?

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük