A Lipcse hazai pályán fordított a Szentpétervár ellen

Az RB Leipzig egygólos hátrányból fordítva, 2-1-re legyőzte szerdán a vendég Zenitet a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik fordulójában.

A forduló legszebb találata

A német csapatban mindkét magyar válogatott játékos, a kapus Gulácsi Péter és a védő Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót. A mérkőzést eldöntő gólt Marcel Sabitzer szerezte – alighanem ez volt a forduló legszebb találata.

A H csoport rangadóján, a legutóbb elődöntős Ajax és a Chelsea amszterdami meccsét az angol gárda nyerte Michy Batshuayi 86. percben lőtt góljával, így a Kékek pontszámban utolérték amszterdami riválisukat. Az amszterdami csapat is betalált a mérkőzésen, de a viedobírót visszanézve érvénytelenítették a gólt. Centiken múlott, de valóban lesen állt Promes.

Az F csoportban csapatkapitány Lionel Messi már a harmadik percben vezetést szerzett a katalánoknak, amivel ő lett a BL történetének első játékosa, aki sorozatban, 15 idényben betalált. Ugyanakkor az előny birtokában sem nyugodhatott meg a Barcelona, mivel többször veszélyeztetett a cseh csapat, amelyet csak Marc-André ter Stegen bravúrjai akadályoztak meg az egyenlítésben. A második félidőben azonban már a német kapus sem tudott segíteni, de egy öngólnak köszönhetően, végül mégis a spanyoloké lett a három pont. A Slavia az utolsó percekben alaposan beszorította a Barcelonát, amelynek ezzel együtt is akadtak helyzetei.

A csoport rangadóján

az Internazionale kétgólos győzelmet aratott a vendég Borussia Dortmund felett, így az olaszok pontszámban utolérték a németeket.

Az E csoportban Salzburg – ezúttal Szoboszlai Dominik nélkül – kétszer is egyenlített hazai pályán a Napoli ellen, az olaszok harmadik találatára viszont már nem tudott válaszolni. Ebben a négyesben a címvédő Liverpool 4-1-re diadalmaskodott a Genk otthonában.

A hazaiak mindkét gólját Erling Håland szerezte. Ő az első olyan játékos, aki első három BL-meccsén legalább hatszor betalált. Az eddigi rekorder Didier Drogba volt, aki öt gólt szerzett első három BL-találkozóján, méghozzá az Olympique Marseille színeiben, a 2003/2004-es szezonban.

Erling Håland. Fotó: EPA/Christian Bruna

E csoport:

Red Bull Salzburg-SSC Napoli 2-3 (1-1)
Gól: Haaland (40., 72., előbbit 11-esből), illetve Mertens (17., 64.), Insigne (73.)

Genk-FC Liverpool 1-4 (0-1)
Gól: Odey (88.), illetve Oxlade-Chamberlain (2., 57.), Mané (77.), Szalah (87.)

A csoport állása: 1. SSC Napoli 7 pont, 2. FC Liverpool 6, 3. Salzburg 3, 4. Genk 1

F csoport:

Internazionale-Borussia Dortmund 2-0 (1-0)

Gól: Martinez (22.), Candreva (89.)

Slavia Praha-FC Barcelona 1-2 (0-1)
Gól: Boril (50.), illetve Messi (3. ), Olayinka (öngól, 57.)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 7 pont, 2. Internazionale 4 (4-3), 3. Borussia Dortmund 4 (2-2), 4. Slavia Praha 1

G csoport:

Benfica-Olympique Lyon 2-1 (1-0)
Gól: Silva (4.), Pizzi (86.), illetve Depay (70.)

RB Leipzig-Zenit 2-1 (0-1)
Gól: Laimer (49.), Sabitzer (59.), illetve Rakickij (25.)

A csoport állása: 1. RB Leipzig 6 pont, 2. Zenit 4 (5-4), 3. Olympique Lyon 4 (4-3), 4. Benfica 3

H csoport:

Lille-Valencia 1-1 (0-0)
Gól: Ikone (95.), illetve Cserisev (63.)

Ajax Amsterdam-Chelsea 0-1 (0-0)
Gól: Batshuayi (86.)

A csoport állása: 1. Ajax Amsterdam 6 pont (6-1), 2. Chelsea 6 (3-2), 3. Valencia 4, 4. Lille 1