A Liverpool kiütötte az Arsenalt

Az angol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Liverpool megszerezte 17. győzelmét, Bobby Firmino triplázott az Anfield Roadon. A rivális Tottenham Hotspur hazai pályán szenvedett vereséget.

A 11. percben Alex Iwobi verte meg egy az egyben védőjét, majd kiválóan adott középre az érkező Ainsley Maitland-Nilesnak, aki bevetődve esélyt sem adott Allison Beckernek (0-1).

Nem sokáig tartott az Arsenal öröme, szűk három perccel később Mohamed Szalah cselezgetett, majd a labda szerencsésen Roberto Firmino elé pattant, akinek olyannyira nem volt nehéz dolga, hogy oda sem nézett, amikor a labdát bepasszolta Bernd Leno kapujába (1-1).

Két perc sem telt el és már a fordítás is összejött a Liverpoolnak. Lucas Torreira vesztett labdát a középpályánál, Firmino pedig egy mesebeli szóló után nyílegyenesen lőtte ki kapu bal sarkát (2-1).

A 36. percben Andrew Robertson adott kiváló keresztlabdát Szalahnak, aki ezután elképesztő passzt adott Sadio Manénak. A szenegálinak nem volt nehéz dolga, az elfekvő Leno felett a hálóba helyezte a játékszert (3-1).

A hosszabbítás perceiben Szokratisz Papasztatopulosz buktatta Mohamed Salah-t, amiért Michael Oliver játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A könnyű síppal befújt büntetőhöz a sértett állt oda és kíméletlenül a kapu közepébe bombázott (4-1).

A második játékrész első felében különösebb gólhelyzet nem alakult ki. Egészen a 64. percig, amikor ismét büntetőhöz jutott a Liverpool. Dejan Lovren tűnt el Sead Kolasinac mellett könnyedén. Firmino pedig mesterhármast szerezve magabiztosan lőtt a hálóba.

Hazai pályán omlott össze a Spurs

A Wembley-stadionban a Wolverhampton Wanderers vendégeskedett, az első percekben érezhetően a Tottenham próbálta kezébe venni a gyeplőt, aminek idővel meg is lett az eredménye. Bár a 19. percben Dele Alli készített vissza egy labdát Christian Eriksennek, de a dán lövését óriási bravúrral fogta Rui Patrício, a 23. percben már nem volt menekvés. Harry Kane kapott labdát a tizenhatos bal sarkánál, majd egy fantasztikus csel után, bal lábbal óriási bombagólt ragasztott Patricio kapujába (1-0).

A második félidő hasonló mederben folyt, mint az első. A Spurs dominált, 60% felett birtokolták a labdát. A 72 .percben Joao Moutinho szögletét váltotta gólra a Farkasok francia védője, Willy Boly (1-1).

A 84. percben aztán jött a hidegzuhany. Moutinho remekbe szabott indítása után Cavaleiro találta meg Raúl Jiménezt, aki rendkívül okosan a kapu jobb oldalába helyezte a labdát (1-2). A mexikói játékosnak ez volt a 6. gólja a bajnokságban.

A 87. percben tovább fokozták a mámort a Farkasok. Megint Moutinhótól indult az akció, Matt Doherty remek ütempasszát követően, pedig Helder Costa  kiválóan tette el a labdát Hugo Lloris mellett (1-3).