A magyar férfi kézilabda-válogatott 15 góllal nyert Litvániában

A magyar férfi kézilabda-válogatott 46-31-re nyert Litvániában az Európa-bajnoki selejtezősorozat ötödik fordulójában, csütörtökön Klaipedában.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 46-31-re nyert Litvániában az Európa-bajnoki selejtezősorozat ötödik fordulójában, csütörtökön Klaipedában. A magyarok vasárnap 18 órától Georgiával játszanak Tatabányán az utolsó fordulóban.
Hanusz Egon négy lövésből négy gólt szerzett. Fotó: EHF

A hétfő óta együtt készülő keretből ezúttal Palasics Kristóf maradt ki

Mivel márciusban a negyedik győzelmükkel a magyarok biztosították továbbjutásukat és csoportelsőségüket, José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány úgy döntött, az utolsó két meccsen szélesíti a keretet, azaz több fiatalnak is lehetőséget ad, hogy tanuljanak és még jobban megismerjék a játékrendszert.

A találkozó elején a Krakovszki Bence és Krakovszki Zsolt szélsőgóljaival elléptek a vendégek (4-2), majd a beállók, Rosta Miklós és Szűcs Bence vették át a főszerepet. Andó Arián remekül védett, erre alapozva – a döntetlennel zárult első 11 perc után – egy 7-1-es sorozattal sikerült ellépnie a magyar együttesnek. A szokatlan összeállítás ellenére a csapat az alapjátékban és a lövésekben sem hibázott sokat, ennek köszönhetően nyolcgólos előnyben volt a szünetben.

Még öt perc sem telt el a második félidőből, amikor a hazaiak időt kértek, mert tíz gólra nőtt a hátrányuk. A folytatásban egy 4-1-es sorozattal némileg csökkentették a különbséget, de erre a magyarok szintén egy 4-1-es szériával válaszoltak. A vendégek a hátralévő időben is rendkívül motiváltan, kevés hibával kézilabdáztak, ezzel szinte teljesen ellensúlyozták az összeszokottság hiányát, és a vártnál sokkal simábban nyertek.

A magyar mezőnyjátékosok közül Lékai Máté és Ilic Zoran kivételével mindenki szerzett gólt, a legeredményesebb Rosta Miklós és Imre Bence volt kilenccel. Andó Arián tíz, Nagy Martin öt védéssel járult hozzá a sikerhez. A házigazdáknál Aidenas Malasinskas hét, Benas Petreikis hat találattal zárt.

A két csapat 14. egymás elleni mérkőzésén három litván győzelem mellett a 11. magyar siker született.

„Nem az számít, hány gólt dobtunk, az a lényeg, hogy jól játszottunk. Küzdős, hajtó meccs volt, hiszen az elején a litvánok tartották velünk a tempót és szoros volt az állás. Utána tudtunk váltani és remekül játszottunk” – nyilatkozott az M4 Sporton Rosta Miklós.

A szegedi beálló hozzátette, elég sok gólt kaptak, ezen még lehetne javítani és valószínűleg ezen dolgoznak majd a következő edzéseken. Mint mondta, a lerohanásaik kifejezetten jók voltak az egész meccsen, és mindenki a tudása legjavát adta, ez volt a kulcs.

Rosta arról is beszélt, hogy nagyon örül Imre Bence eredményességének, de szinte mindenki kiemelhető, mert mindenki jól játszott. Hangsúlyozta, vasárnap Georgia ellen is ugyanez a céljuk: jó mérkőzést játszani és magabiztosan nyerni.

Chema Rodríguez, szövetségi kapitány

„Örülök a győzelemnek és büszke vagyok a fiúkra, hiszen a rutinosabbak vitték a csapatot, a fiatalok pedig remekül csatlakoztak be, így sikerült, amire a hét eleje óta készültünk: biztosan nyertünk idegenben! Jó volt látni a sok újoncot, ahogy elöl és hátul is megtalálták a helyüket az első válogatott meccsükön, külön köszönet edzőiknek és a klubokban folyó munkáért, hiszen a mindennapokban ott zajlik az a felkészülés, amiből a válogatott táplálkozni tud. Vasárnap Grúzia ellen fizikailag kemény meccsre számítok, szeretnénk kiszolgálni a közönségünket és újabb győzelmet aratni.”

Férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtező

6. csoport, 5. forduló:

Litvánia – Magyarország 31-46 (14-22)
Litvánia:
 Gurskis, Morkunas (kapusok), Antanavicius 3, Butkus, Dumcius 3, Jovaisas 4, Lapiniauskas, Malasinskas 7 (2), Palevicius 4, Petreikis 6, Rasakevicius, Simenas 1, Stankevicius 3, Starolis, Urvikis, Virbauskas.
Magyarország: Andó, Nagy (kapusok), Fazekas 1, Hanusz 4, Ilic, Imre 9 (4), Krakovszki B. 4, Krakovszki Zs. 5, Ligetvári 3, Lékai, Molnár 2, Rosta 9, Szita 2, Szrnka 2, Szűcs 3, Ónodi-Jánoskuti 2.

A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Magyarország 10 pont, 2. (és már továbbjutott) Svájc 6, 3. Georgia 2 (125-144), 4. Litvánia 2 (133-168)

A januári, németországi Európa-bajnokságra a csoportok első két-két helyezettje, valamint a négy legjobb csoportharmadik jut ki. A torna biztos résztvevője a házigazda Németország, valamint a legutóbbi kontinenstorna három dobogósa: Svédország, Spanyolország és Dánia.

Forrás: MKSZ / MTI / Sportexpert.hu

Kikapott Egyiptomtól, világbajnoki nyolcadik lett a magyar férfi kézilabda-válogatott