A Manchester United fordított Torinóban

Az olasz bajnokcsapat a szerdai játéknapon a Manchester Unitedet fogadta, és Cristiano Ronaldo fantasztikus góljával szerzett vezetést.

A 31. percben Khedira lövését hárította De Gea, majd két perccel később Cuadrado megpattanó lövését kellett bravúrral hárítania a Manchester United spanyol kapusának. A 35. percben Ronaldo visszagurítása után Kheira ajtó-ablak helyzetben a jobb kapufára helyezte a labdát.

A második játékrész elején Paulo Dybala remek lövése csattant a kapufán.

A 65. percben Leonardo Bonucci hosszan előre ívelt labdáját Cristiano Ronaldo kapásból zúdította a kapuba, megszerezve ezzel mostani együttesében pályafutása első BL-találatát (1-0).

A 67. percben Ronaldo remek cselei után Pjanics lövését tolta oldalra De Gea. A 74. percben Ronaldo cselei és „gólpassza” után Cuadrado lőtte égbe a labdát.

A Zebrák könnyedén lezárhatták volna az összecsapást, de több helyzetet is elpuskáztak, míg a 86. percben az MU Juan Mata szabadrúgásból bal lábbal tekert a jobb felső sarokba (1-1).

Az igazi meglepetés aztán a 90. percben jött, amikor Ashley Young szabadrúgásánál több emberen is megpattant, végül Bonucciról került a hazai kapuba a labda (1-2).

Szerdán a G csoportban az AS Roma Moszkvában, míg a Real Madrid Plzenben nyert. A Manchester City kiütötte a Saktar Donyecket, Gabriel Jesus mesterhármast jegyzett.

Bajnokok Ligája, 4. kör:

H csoport,

Juventus-Manchester United-2 (0-0)
Gól: Ronaldo (65.), illetve Mata (86.), Bonucci (90., öngól)

FC Valencia-Young Boys 3-1 (2-1)
Gól: Mina (14., 42.), Soler (56.), illetve Assalé (34.)

Kiállítva: Sanogo (77., Young Boys)

A csoport állása: 1. Juventus 9 pont, 2. Manchester United 7, 3. FC Valencia 5, 4. Young Boys 1

E csoport:

Benfica – Ajax Amsterdam 1-1 (1-0)
Gól: Jonas (29.), illetve Tadic (61.)

Bayern München – AEK Athén 2-0 (1-0)
Gól:
Lewandowski (31., 71., az elsőt 11-esből)

A csoport állása: 1. Bayern München 10 pont, 2. Ajax Amsterdam 8, 3. Benfica 4, 4. AEK Athén 0

F csoport:

Manchester City – Sahtar Donyeck 6-0 (2-0)
Gól: Silva (13.), Gabriel Jesus (25., 72., 92., az első kettőt 11-esből), Sterling (49.), Mahrez (84.)

Olympique Lyon – Hoffenheim 2-2 (2-0)
Gól:
Fekir (20.), Ndombele (28.), illetve Kramaric (65.), Kaderábek (92.)

A csoport állása: 1. Manchester City 9 pont, 2. Olympique Lyon 6, 3. Hoffenheim 3, 4. Sahtar Donyeck 2

G csoport:

Viktoria Plzen – Real Madrid 0-5 (0-4)
Gól: Benzema (21., 37.), Casemiro (23.), Bale (40.), Kroos (67.)

CSZKA Moszkva – AS Roma 1-2 (0-1)
Gól:
Sigurdsson (51.), illetve Manolasz (4.), Pellegrini (59.)
Kiállítva: Magnússon (56., CSZKA Moszkva)

A csoport állása: 1. Real Madrid 9 pont (10-2), 2. AS Roma 9 (10-4), 3. CSZKA Moszkva 4, 4. Plzen 1