A Manchester United kiesett a Ligakupából

Tovább bukdácsol Jose Mourinho együttese, a Manchester United a Premier League-ben egy döntetlen mellett már kétszer kikapott, míg a Ligakupában rögtön az első körben (3. forduló) kiesett.

Az MU kedd este hazai pályán fogadta a másodosztályú Derby County-t. A Manchester United rögtön a 3. percben vezetést szerzett, Lingard passza után Juan Mata 14 méterről, bal lábbal tekert a jobb alsó sarokba (1-0).

Az 59. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Harry Wilson mintegy 28 méterről, bal lábal tekert a jobb felső sarokba (1-1).

Az argentin kapus tíz perccel később már hárított, balszerencséjére ezt a tizenhatoson kívül tette kézzel, így villant a piros lap. Sergio Romerót, helyére Lee Grant állt be.

A 85. percben Mason Mount 16 méterről megeresztett lövését Grant kiütötte, ám a kipattanó labdát acsereként beállt Jack Marriott közvetlen közelről fejelte a hálóba (1-2).

A 95. percben Diogo Dalot beadása után Marouane Fellaini fejelt a Derby County kapujába, így következhettek a tizenegyesek.

A büntetőpárbajban hét-hét értékesített tizenegyes után Richard Keogh szerezte a Derby County nyolcadik gólját, majd Phil Jones hibázott és ezzel kiesett a Manchester United.

Frank Lampard csapata így saját pályáján győzte le José Mourinho együttesét.

Az angol Ligakupában szintén büntetőkkel jutott tovább a Leicester City és a Middlesbrough is.

A harmadosztályú Burton Albion 2-1-re győzte le a Burnley-t.

Angol Ligakupa, 3. forduló:

Manchester United-Derby County 2-2 (1-0)
Gól: Mata (3.), M. Fellaini (90+5.), ill. H. Wilson (59.), J. Marriott (85.)
Kiállítva: S. Romero (67., MU)

Büntetőkkel továbbjutott a Derby.

Oxford United-Manchester City 0-3 ()
Gól: Gabriel Jesus (36.), R. Mahrez (78.), P. Foden (90.)

AFC Bournemouth-Blackburn Roves 3-2 (1-0)
Gól: J. Stanislas (14.), J. Ibe (58., 11-es), C. Wilson (90.), ill. C. Conway (63.), A. Arsmstrong (72., 11-es)
Kiállítva: D. Williams (90.)

Blackpool-Queens Park Rangers 2-0 (1-0)
Gól: A. Gnanduillet (28.), J. Speraing (90.)
Kiálítva: J. Cousins (70., QPR)

West Bromwich Albion-Crystal Palace 0-3 (0-1)
Gól: A. Townsend (6., 81.), P. van Aanholt (76.)

Preston North End-Middlesbrough 2-2 (1-1)
Gól: C. Robinson (27.), T. Barkhuizen (66.), ill. A. Fletcher (34.), M. Tavernier (69.)

Büntetőkkel jutott tovább a Middlesbrough.

Millwall-Fulham 1-3 (0-1)
Gól: T. Elliott (61.), ill. J. Bryan (7.), L. de la Torre (52.), C. Christie (68.)

Burton Albion-Burnley 2-1 (0-1)
Gól: L. Boyce (62.), J. Allen (83.), ill. K. Long (40.)

Wycombe Wanderers-Norwich City 3-4 (1-3)
Gól: P. Cowan-Hall (17.), S. Saunders (61., 11-es), J. McCarthy (75.), ill. J. Rhodes (12., 14., 51.), T. Trybull (41.)

Wolverhampton Wanderers-Leicester City 0-0