A Monacói Hercegség elesett

Összesen 24 gól született a Bajnokok Ligája-csoportkör negyedik fordulójában kedden rendezett mérkőzéseken.

Egyre több sebből vérzik Thierry Henry együttese az AS Monaco, a hercegség csapata két hete még 1-1-es döntetlen ért el Belgiumban, ám kedd este megalázó, 0-4-es vereséget szenvedett el a Club Bruggétől.

A II. Lajos stadionban fél órán belül háromgólos hátrányba került a Monaco. A mérkőzés elején Sofiane Diop lövését fogta meg a belgák amerikai kapusa Ethan Horvath.

A 12. percben Mats Rits az alapvonalról adott középre, ahol az érkező Hans Vanaken két lépésről, bal belsővel helyezett a hálóba (0-1). Négy perccel később Vaneken eresztett meg egy lövést 18 méterről, ám már a 16-oson belül Antonio Barreca kézzel “hárított”, így büntetőhöz jutottak a vendégek. A tizenegyest Vaneken jobbal helyezte a bal alsó sarokba (0-2).

Nem sokkal később a belga Yoeri Tielemans lövését is kivédte Horvath.

A 24. percben a holland Ruud Vormer indította Wesley-t, a brazil csinált befelé két cselt, majd 18 méterről, jobb lábbal tekert a bal alsó sarokba (0-3).

A tetemes hátrány ellenére Thierry Henry nem cserélt a szünetben, erre csak a 60. perc után került sor: Falcaót Goube Gouano, míg Aït Bennassert Han-Noah Massengo váltotta. Mindkét játékos mindössze 17 éves, ám ezen az estén a tinédzserek sem tudták megmenteni a Monacót.

Végül a 85. percben egy védelmi hiba után Ruud Vormerhez került a labda, aki kilőtte a jobb alsó sarkot (0-4).

Visszavágott az Atlético

A csoport másik mérkőzésén az Atlético Madrid a dortmundi 0-4-es vereség után kettővel nyert a németek ellen hazai pályán. A 33. percben Saúl Niguez tette ki a labdát a bal szélen felfutó Filipe Luisnak, majd Saúl a brazil szélsőtől visszakapott játékszert bal lábbal lőtte Roman Bürki kapujába (1-0).

Thomas Partey egy távoli bombaerejű lövése a felső lécen csúszott meg és hagyta el így a játékteret, majd Griezmann lövését hárította Bürki.

Diego Simeone a szünetben az uruguay-i Giménez helyére cserélte be a 19 éves Francisco Monterót.

Mindkét oldalon érkezett egy-egy portugál játékos: hazai oldalon Gelson Martins, míg a vendégeknél az előző mérkőzésen duplázó Raphaël Guerreiro. Lucien Favre a mérkőzés utolsó negyedórájára harcba küldte Mario Götzét és a dán Jacob Bruun Larsent is, ám a BVB nem tudott kiegyenlíteni.

A 80. percben Partey adta le a labdát Antoine Griezmannak, aki egy védővel a nyakán bal lábbal gurított a bal alsó sarokba (0-2). Ez volt a csapatkapitány huszadik találata a Bajnokok Ligájában.

Lényegében ezzel a két egyaránt 9-9 pontos csapat továbbjutónak érezheti magát. A Club Brugge csak akkor szólhat bele a dologba, ha mindkét gárdát legyőzi, plusz a Monaco is győz vagy a Dortmund, vagy az Atlético ellen. Elég valószínűtlen forgatókönyv!

Bajnokok Ligája, 4. forduló

A csoport:

Atlético Madrid-Borussia Dortmund 2-0 (1-0)
Gól: Saúl (33.), Griezmann (80.)

AS Monaco-FC Bruges 0-4 (0-3)
Gól: Vanaken (12., 17., utóbbit 11-esből), Wesley (24.), Vormer (85.)

Az állás: 1. Borussia Dortmund 9 pont (8-2), 2. Atlético Madrid 9 (7-6), 3. FC Bruges 4, 4. AS Monaco 1

B csoport:

Internazionale–Barcelona 1-1 (0-0)
Gól: Icardi (87.), illetve Malcom (83.)

Tottenham Hotspur-PSV Eindhoven 2-1 (0-1)
Gól:: Kane (78., 89.), illetve de Jong (2.)

Az állás: 1. FC Barcelona 10 pont, 2. Internazionale 7, 3. Tottenham Hotspur 4, 4. PSV Eindhoven 1

C csoport:

SSC Napoli – Paris Saint-Germain 1-1 (0-1)
Gól: Insigne (62., 11-esből), illetve Bernat (45+2.)

Crvena zvezda-FC Liverpool 2-0 (2-0)
Gól: Pavkov (22., 29.)

Az állás: 1. FC Liverpool 6 pont (7-5), 2. SSC Napoli 6 (4-3), 3. Paris Saint-Germain 5, 4. Crvena zvezda 4

D csoport:

Schalke 04-Galatasaray 2-0 (1-0)
Gól:: Burgstaller (4.), Uth (57.)

FC Porto-Lokomotiv Moszkva (orosz) 4-1 (2-0)
Gól: Herrera (2.), Marega (42.), Corona (67.), Otavio (93.), illetve Farfan (59.)

Az állás: 1. FC Porto 10 pont, 2. Schalke 04 8, 3. Galatasaray 4, 4. Lokomotiv Moszkva 0