A Szeged elvette a PSG veretlenségét

A MOL-Pick Szeged házigazdaként 33-32-re legyőzte az addig veretlen francia Paris Saint-Germaint a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, a kilencedik forduló rangadóján.

2 of 2Next
Use your ← → (arrow) keys to browse

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője:

– Köszönjük a gratulációt, a fair play szellemében jó meccset játszott két kiváló csapat. A győzelem kulcsa az volt, hogy végig vezettünk és jól védekeztünk. Ez biztonságot adott számunkra. A PSG nagyon jó hét a hat ellen, nehéz volt védekezni, visszajöttek ezzel a meccsbe, de nem volt kérdés, hogy ki nyeri meg a mérkőzést. Győztünk, két ponttal többünk és egy meccsel kevesebbünk van. Fontos, hogy jó csapatmunkával és játékosokkal a legjobbak ellen tudunk győzni. Gratulálok a Párizsnak és sok sikert kívánok a hátralevő idei találkozókhoz.

Mirko Alilovic, a MOL-PICK Szeged játékosa:

– Gratulálok magunknak, igazi csapatmunka ez a győzelem. Kielemeztük a párizsi meccset, felkészültünk, de úgy gondolom, hogy maradt még plusz bennünk, ezt elő kell hoznunk.

Raúl González, a PSG vezetőedzője:

– Gratulálok a Szegednek, nagyon jól játszott ma, megérdemelt sikert aratott. Jól támadtunk, de Aliloviccsal nem tudtunk mit kezdeni, három hétméterest is kihagytunk. Elégedett vagyunk a BL-szereplésünkkel, büszke vagyok a játékosaimra.

Benoit Kounkoud, a PSG játékosa:

– Gratulálok én is a Szegednek, tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, nem hiába ez volt a Hét mérkőzése az EHF szerint. Rosszul kezdtünk, így elhúzott hamar a PICK, de nincs okunk szomorkodni, mert vezetjük a csoportot. Azt viszont sajnáljuk, hogy elveszítettük a veretlenségünket.

MOL-PICK Szeged – Paris Saint-Germain (francia) 33-32 (16-14)
Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 9. forduló.
Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok).
MOL-PICK Szeged: Alilovic – Sostaric, Maqueda 2, Canellas 4, Bánhidi 3, Zsitnyikov 2, Sigurmannsson 11/8. Csere: Blazevic, Balogh 3, Gaber 3, Bombac, P. Rodríguez 1, Bodó 4. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
PSG: Omeyer – Kounkoud, Rémili 8, V. Morros, H. Toft 6, Sagosen 6, Gensheimer 4. Csere: Corrales (kapus), M. Hansen 4/1, L. Karabatic, Stepancic, Abalo, Dourte 1, Keita 3. Vezetőedző: Raúl González.

A hét sikerrel, egy döntetlennel és egy vereséggel rendelkező Szeged szerdán a német Flensburg-Handewitt, az öt győzelemmel és négy vereséggel álló Telekom Veszprém pedig jövő vasárnap a címvédő francia Montpellier HB ellen játssza idei utolsó meccsét a BL csoportkörében.

Örömünnep Balatonfüreden

EHF Kupa: csoportkörbe jutott a Tatabánya és a Balatonfüred is

Mivel a Tatabánya egy héttel ezelőtt hazai pályán 31-18-ra győzött, a párharc visszavágója csupán formalitásnak tűnt. A Tatabánya montenegrói balátlövője, Milos Bozovic bokasérülés miatt nem léphetett pályára.

Jól kezdtek a vendégek, előbb tartották a döntetlenkörüli állást, majd Szöllősi Balázs vezérletével két góllal elléptek (5-7). A hajrában egy 3-0-s sorozattal fordítottak a hollandok, a szünetben pedig 12-12 volt az állás, ami a Tatabányának tökéletesen megfelelt.

A szünet után is folytatódott a változatos küzdelem és hullámzó játék, kettesével-hármasával szerezték góljaikat a csapatok. A hajrában sem alakult ki kétgólosnál nagyobb különbség, sőt a vendégeknek a legvégén egyenlíteniük is sikerült.

Férfi kézilabda EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:

OCI-LIONS (holland) – Grundfos Tatabánya KC 27-27 (12-12)
OCI-LIONS: Schenk, Hoiting (kapusok), J. Adams 4, R. Adams, Baart 1, Feldmann 1, Heijnen 2, Janssen, Ramos 3, Roefs 1, Schmeits 1, Stavast 2, Steins 8, Strauvan, van Straaten 2, Versteegden 2.
Tatabánya: Székely, Bartucz (kapusok), Dénes, Fekete, Grigoras 5, Ilyés 2, Juhász 5, Pásztor, Rosta 2, Rózner, Schäffer 1, Sipos 1, Szöllősi B. 7, Vranjes 1, Vrankovic, Vujovic 3.

Továbbjutott: a Tatabánya 58-45-ös összesítéssel.

A Balatonfüred egy héttel ezelőtt 34-33-ra győzött idegenben, és Máthé Dominik vezérletével a párharc visszavágóját is remekül kezdte (5-2). A következő öt hazai gólt kivétel nélkül Zdolik Bence dobta (8-4), és a magabiztos kezdésnek köszönhetően megnyugtató előnyt dolgozott ki csapatuk. Támadásban nem volt könnyű dolguk, mert a csehek időnként rendkívül szokatlan formációt alkalmaztak védekezésben, három emberüket is feltolták a térfelük közepére.

A magyar csapat fölényes vezetését (15-9) követően megakadt a támadójátéka, a Baník Karviná egy 5-0-s sorozattal felzárkózott, így a Balatonfüred csupán egy góllal vezetett a szünetben.

A második félidőt egy 6-1-es szériával kezdte a magyar együttes, ellenfelét azonban ez sem törte meg, és kilenc perc alatt 6-0-s sorozattal válaszolt, és 2-2-t követően egyenlített. A játékvezetők furcsa felfogásban tevékenykedtek, engedték a szokásosnál is keményebb, durva játékot, ehhez a fürediek nehezen alkalmazkodtak.

A csehek a hajrában sem tudták átvenni a vezetést, így a Balatonfüred nagy csatában, kettős győzelemmel jutott tovább.

Balatonfüredi KSE-Baník Karviná (cseh) 32-29 (17-16)
Balatonfüred: Fazekas, Bősz (kapusok), Bóka 1, Déber, Ferreira, Hornyák 1, Kancel, Karvatski, Kemény 4, Máthé 9, Németh B. 1, Szemenyov 1, Szita 6, Topic 3, Varga, Zdolik 6.
Karvina: Mokros, Marjanovic (kapusok), Bruna 4, Chudoba 9, Drzyzga, Monczka 1, Mucha, Nantl, Nedoma 2, Piatek 4, Placek, Ruza, Solak 4, Stojanovic, Uzek 3, Zbranaek 2.

Továbbjutott: a Balatonfüred kettős győzelemmel, 66-62-es összesítéssel.

A 16 csapatos csoportkör sorsolását csütörtökön rendezik Bécsben, a mérkőzéseket pedig február 9. és március 31. között játsszák.

Forrás: Délmagyar/MKSZ/MTI