A THW Kiel átgázolt a Szegeden

A MOL-Pick Szeged 29-22-re kikapott a német THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásának első fordulójában.

Jól kezdték a találkozót a vendégek, és az ötödik percben átvették a vezetést. Mindkét együttes hatékonyan védekezett, így eleinte a szokásosnál kevesebb gól született. Mivel a 18. percig a Szeged spanyol kapusa, José Manuel Sierra csupán egy alkalommal tudott védeni, a horvát Marin Sego állt be a helyére.

Két perccel később alakult ki először kétgólos különbség a csapatok között (10-8), mert a magyar együttes elkövetett néhány pontatlanságot, azonban négy perc alatt fordított (11-12). A szünet előtt Sego az ellenfél üres kapujába talált, és bár Marko Vujin és Miha Zarabec vezérletével a Kiel hatékonyabban támadott, az első félidő után döntetlen volt az állás (14-14).

A németek lerohanták ellenfelüket

a második felvonás elején, ezért Juan Carlos Pastor vezetőedző hat perc után időt kért (19-16). Csapata sorozatban háromszor volt eredményes, de az egyenlítést követően nem tudta tartani a lépést a gyorsabb, lendületesebb házigazdákkal, akik öt gólt dobtak, ezért újabb időkérés következett (24-19).

A folytatásban tovább nőtt a különbség, mert a Kiel dán kapusa, Niklas Landin remekül védett, csapattársai pedig jó százalékkal használták ki a helyzeteiket. A vendégek az utolsó 18 percben nagyon sokat hibáztak, és mindössze háromszor találtak a hálóba.

A THW Kiel – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa a szerb Marko Vujin volt, aki 11 lövésből nyolcat gólra váltott.

Marko Vujin. Fotó: thw-handball.de

Alfred Gíslason, a THW Kiel vezetőedzője: „Az első harminc percben nem találtuk a szegedi támadások ellenszerét. A második félidőben felkeményedett a védekezésünk, jött a kiváló kapusteljesítmény, amely után könnyű gólokat tudtunk szerezni. Tudjuk, hogy van még egy visszavágó, a hétgólos siker ellenére sem lehet hátradőlni.”

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: „Kiváló első félidő után darabokra hullottunk a 45. perc környékén, amikor hihetetlen mennyiségű technikai hibát vétettünk. Biztos helyzeteket rontottunk el, és az igazságoshoz tartozik, hogy a fantasztikus Niklas Landin is sokat tett azért, hogy a Kiel magabiztosan győzzön le bennünket.”

Balogh Zsolt, a MOL-PICK Szeged játékosa: „Amit a legtöbbet gyakoroltunk, az nem működött. A nyitott védekezésük ellen betömörültünk, rengeteg labdát eladtunk és szétestünk a második félidőre. Nagyon jók voltunk az első harminc percben, de sokan végig játszottak nálunk, és elfáradhattak a második játékrészre.”

A visszavágót jövő vasárnap rendezik Szegeden.

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés

THW Kiel – MOL-PICK Szeged 29-22 (14-14)
Kiel, Sparkassen Aréna 9000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).
THW Kiel: N. Landin – Ekberg 4/2, Weinhold, Firnhaber, Wiencek 4, Bilyk, R. Santos. Csere: Wolff (kapus), Vujin 8, Zarabec 5, Duvnjak 1, Frend Öfors 2, Dissinger 4, Rahmel 1.
MOL-PICK Szeged: Sierra – Sostaric 1, Srsen 1, Skube 2, Bánhidi 5, Bodó 3, Källman 3. Csere: Sego 1 (kapus), Thiagus Petrus 1, Sigurmannsson 3/3, P. Rodríguez 2, Blazevic, Zsitnyikov, Balogh, Gorbok, Zubai.

(Forrás: pickhandball.hu, MTI)