Áder János virtuálisan a homlokára csapott és beszélt, de minek?
A sajtó a vészhelyzet kihirdetése óta egyemberként hiányolta eddig (és nem tovább) Áder János megszólalását. Eljött a Húsvét és meghozta az államfő menetrend szerinti igehirdetését.
“Változni kell önnek és nekem”
Áder a tőle megszokott kenetteljes modorban hintette a legkomolyabb semmitmondásokat, pedig beszédírói még Teréz anyát is bevetették,
“Mi kell ahhoz, hogy a világ jobb és élhetőbb hely legyen?” kérdezte a szent asszony egy újságíró, aki így válaszolt: “változni kell önnek és nekem”.
Csodás gondolat, de mit tegyenek a szegény beszédírók, ha az államfőnek egyetlen hiteles, hétköznapi gondolata sincs, csak a dagályos, nem tudni hol, de a keresztény egyház emlőjén magába szívott általánosságok, na nem pufogtatása, -hiszen az már némi érzelmet is feltételezne- csak elszellentése.
Így azután maradt neki is az operatív törzstől és Orbán Viktortól eltanult másodlagos frissességű köszöngetés. A hálálkodás vége felé eszébe jutottak az egészségügyi dolgozók is, így azután egy nem túl elmés fordulattal megpróbálta visszajátszani őket a sor elejére, az otthon maszkot varrók elé.
A beszéd csúcspontjaként
megérkezett a legnagyobb igazság, a legközhelyesebb megfogalmazásba:
“Életet mentünk, ha húsvétkor betartjuk a korlátozásokat. Életet mentünk, ha türelmesek vagyunk. Ezt kell tennünk. Ahogyan Teréz anya mondta: önnek és nekem.”
Ám még a felhívás előtt elhangzott a beszéd talán legáthallásosabb mondata is:
“Azzal, hogy lemondunk a nagyobb térről, a szabadsgáról, teret adunk a gyógyulásnak.“
Ez a beszéd annyira szürkére, és jellegtelenre sikeredett,
hogy súlyosan veszélyezteti a “Magyarország legunalmasabb” közszereplője díjért eddig egyedül induló Müller Cecília díjesélyét. Most derült ki igazán, milyen fontos szereplője volt eddig Weisz Fanni jeltolmács az újévi beszédeknek. Gyere vissza Fanni nagyon hiányzol!

