Ambros Martin mesterhármassal búcsúzott

A Győri Audi ETO KC megvédte címét a női kézilabda NB I-ben, miután a Ferencváros csapatával azonos pontszámmal, de eggyel jobb gólkülönbséggel (plusz 292-291) zárta a szerdán véget ért idényt.

A Ferencváros október 31-én 27-25-re, a Győr május 2-án 26-24-re győzött házigazdaként a két együttes rangadóján, és mivel egyaránt 50 ponttal zártak a tabellán, a bajnoki címet az összesített gólkülönbségük döntötte el.

Az utolsó forduló előtt az FTC-Rail Cargo Hungaria hat találattal jobban állt, és hazai pályán 42-24-re győzte le a Vác csapatát, a győriek viszont 39-14-re múlták felül a Békéscsabát, így történetük 14. bajnoki címét ünnepelhették. A Ferencváros huszadik alkalommal lett ezüstérmes az NB I-ben.

Ez volt Ambros Martín utolsó mérkőzése az ETO vezetőedzőjeként, miután hat sikeres szezont követően távozik, és nyártól az orosz Rosztov-Don trénere lesz. A spanyol szakvezető „mesterhármassal” búcsúzott, mivel idén a Bajnokok Ligáját és a Magyar Kupát is megnyerte csapatával. Martín 2012 óta négy Bajnokok Ligáját, öt bajnoki címet és öt kupasikert ért el együttesével.

K&H női kézilabda liga, 26. forduló:

Győri Audi ETO KC-Békéscsabai ENKSE 39-14 (20-8)
Győr:  Grimsbö, Binó, Tóth N. (kapusok), Afentaler, Althaus, Bódi 6, Broch 7, Fodor, Gonzalez 1, Görbicz 10 (5), Groot 9, Hansen 1, Oftedal 4, Pál, Puhalák 1, Varga.
Békéscsaba: Györkös, Popovic (kapusok), Bottó, Dombi, Farkas, Gidai, Giricz 1, Horvát, Kovács 2, Mihálffy 4 (1), Pintér, Szarka, Szögi 1, Vukajlovic 3, Walfisch 3, Zöldi-Tóth.

A Győr remekül kezdte a mérkőzést,

kevesebb, mint három perc alatt 3-0-ra húzott el, így időt is kért a vendégek vezetőedzője, Horváth Roland. Nem tudott azonban betalálni a Csaba csak 5-0 után, Grimsbö parádézott az ETO kapujában, és a hazai csapat fokozatosan növelte előnyét, de támadásaiba többször is hiba csúszott. A 24. percre azonban tíz gólos lett a Győr előnye, szünetre pedig 12 gólra hízott, így egy gólra megközelítette az FTC-t a friss BL-győztes.

Óriás elánnal folytatták a győriek szünet után, virtuálisan a 44. percben át is vették a vezetést a tabellán, majd minden beleadott az ETO, de látszott, nüanszokon múlhat a bajnoki cím sorsa, ráadásul Győrött két perccel előbb véget ért a mérkőzés, így mindenki feszülten várta a budapesti mérkőzés végét, amint azonban lefújták az FTC-Vác találkozót, felrobbant az Audi Aréna, és megkezdődött az ünneplés, majd Marosi László, az MKSZ alelnöke átadta a bajnoki trófeát Görbicz Anitának, a Győri Audi ETO KC csapatkapitányának.

A bajnokcsapat névsora: Afentaler Sára, Anja Althaus, Eduarda Amorim, Binó Boglárka, Bódi Bernadett, Yvette Broch, Fodor Csenge, Mireya Gonzalez Alvarez, Görbicz Anita, Kari Aalvik Grimsbö, Nycke Groot, Anne Mette Hansen, Kiss Éva, Jana Knedliková, Nora Mörk, Stine Oftedal, Pál Tamara, Puhalák Szidónia, Szilovics Fanni, Tomori Zsuzsanna, Tóth Nikolett, Varga Emőke
Vezetőedző: Ambros Martín

FTC-Rail Cargo Hungaria – GVM Europe-Vác 42-24 (19-12)
FTC: Bíró, Hadfi (kapusok), Faluvégi, Háfra 5, Hornyák 1, Jovanovic, Kovacsics 6, Lukács 4, Márton, Mészáros, Schatzl 9 (3), Snelder 2, Szekeres, Szucsánszki 4, Tóth, Van 11 (3).
Vác: Arenhart, Suba (kapusok), Barján 2, Bukovszky, Diószegi, Fabó, Hámori 3, Hornyák, Jovetic 4, Kácsor 3, Kovács 3 (3), Lakatos 3, Pappné 4, Radosavljevic, Sziráki, Szondi 2.

Van der Heijden szerezte meg a Ferencváros első találatát,

ám a Vác sem maradt tétlen, először a holland, majd Schatzl góljára is válaszolt Jovetic. Az első hazai hétméterest Van der Heijden értékesítette, míg a másik oldalon Lakatos hagyta ki a büntetőt. A 16. percben Joveticnek köszönhetően közelebb zárkóztak a váciak, ám Van der Heijden ellenszerét nem igen találta az ellenfél, ismét gólt szerez csapatának, így Szilágyi Zoltán időt kért. Kovács büntetőjével a Vác feljött három gólra, amelyre Szucsánszki két találattal válaszolt. Van der Heijden megállíthatatlan, zsinórban négyszer talált be a váci kapuba, egyéni megvillanásai rendre eredményhez vezette a Ferencvárost, a 25. percben már a kilencedik gólját szerzi.

Két és fél perccel az első félidő vége előtt 19-11-re vezetett a hazai együttes, ám Szondi emberelőnyben üres kaput talál. Az utolsó percben hétmétereshez jutott a Fradi, de Van der Heijden a kapufát találta el, a lepattanót a hazai együttes szerezte, így Elek Gábor időt kért. Az időkérés után Szucsánszkinak kapufát lőtt, így a szünetben 7 találattal, 19–12-re vezet a Ferencváros.

Schatzl és Lukács találatával kezdődött a második felvonás,

a 38. percben Bíró hetest védett, Kovacsics góljával pedig először vezet tízzel a Fradi. Néhány gyors lerohanásból növelte az előnyét a Fradi, így Szilágyi Zoltán kikérte az idejét. Schatzl hetest értékesít, majd Szamoránszky talál be, a másik oldalon pedig Kovács hagyott ki egy büntetőt, majd két percre kiállították. A 18. percben kettős emberhátrányban szerzett gólt a Vác, előbb Kácsor, majd Szamorányszky révén, aki már a negyedik gólját szerzete a mérkőzésén. Sorra lövi a gólokat a Ferencváros, Szucsánszki duplájával, majd Schatzl találatával és Háfra két góljával már 17 gólos előnyt alakítottak ki a zöld-fehérek, míg a Vác percek óta gólképtelen. A vendégek gólcsendjét Szondi törte meg, de Háfra ezt sem hagyta szó nélkül.

A Ferencváros emberhátrányban támadott a bajnoki címért az utolsó másodpercekben, de Háfra mellé lőtt, így a Győr nyerte meg a K&H női bajnokságot.

A ferencvárosi Kovacsics Anikó, Szucsánszki Zita és Szekeres Klára (b-j) a női kézilabda NB I záró fordulójában játszott FTC-Rail Cargo Hungaria – GVM Europe-Vác mérkőzés után Elek Gyula Arénában – MTI Fotó: Czagány Balázs

(Forrás: MKSZ, MTI)