Andrea Pirlo lett Cristiano Ronaldo edzője

Az elmúlt másfél évtized két legnagyobb európai játékos egyénisége a portugál Cristiano Ronaldo és az olasz Andrea Pirlo. Klubjaikkal mindketten nyertek Bajnokok Ligáját. CR7 a Manchester Uniteddel 2008-ban, a Real Madriddal 2014-ben, majd a királyi gárdával 2016-tól zsinórban háromszor. Pirlo az AC Milannal nyert kétszer (2003, 2007).

Andrea Pirlo 2006-ban világbajnoki címet ünnepelhetett, míg Cristiano Ronaldo tíz évvel később nyert Európa-bajnokságot Portugáliával.

Pirlo hatszoros olasz bajnok, míg CR7 a Manchester Uniteddel háromszor nyert a Premier League-ben, a portugál játékos kétszeres spanyol (Real Madrid, 2012, 2017) és kétszeres olasz (Juventus 2019, 2020) bajnok.

2004. március 31-én Bragában egy barátságos portugál-olasz mérkőzésen játszhatott volna először egymás ellen Cristiano Ronaldo és Andrea Pirlo, ám a portugál játékos csak a szünetben állt be, míg az olasz csak az első félidőben volt a pályán. A találkozót amúgy Olaszország nyerte meg 2-1-re.

A 2004/05-ös Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata között találkozott egymással a Manchester United és az AC Milan

Mindkét találkozón az olaszok nyertek egy-egy Hernan Crespo találattal. 2005. febuár 23-án az Old Traffordon először játszott egymás ellen C. Ronaldo és Pirlo. Ezen a találkozón mindkét játékos lecserélték, ám a március 8-i visszavágón mindketten végig a pályán voltak.

Két évvel később a BL elődöntőjében találkozott egymással az MU és a Milan

2007. április 24-én az Old Traffordon Cristiano Ronaldo nyitotta a gólok sorát, majd a hazaiaknál Wayne Rooney, míg a vendégeknél Kaká duplázott (3-2). A május 2-i visszavágón a Milan 3-0-ra nyert és 5-3-as összesítéssel jutott be az athéni fináléba, ahol az olaszok Filippo Inzaghi duplájával 2-1-re nyertek a Liverpool ellen.

2010-ben azonos BL csoportba került az AC Milan és a Real Madrid

Október 19-én a Bernabeu-ban C. Ronaldo és Mesut Özil egy-egy találatával nyertek a spanyolok. November 3-án Milánóban F. Inzaghi duplázott, míg a vendégeknél Gonzalo Higuaín találata után a 93. percben Pedro León egyenlített ki (2-2). Ronaldo és Pirlo mindkét találkozót végigjátszotta.

2013-ban a BL B csoportjában került össze egymással a Real Madrid és a Juventus

Október 23-án Madridban Cristiano Ronaldo duplázott, míg a torinóiak találatát Fernando llorente szerezte. Andrea Pirlót az 59. percben cserélte le Antonio Conte. November 5-én a San Siróban Arturo Vidal büntetőjére C. Ronaldo és Gareth Bale válaszolt, végül Llorente egyenlített ki (2-2). Ám a végelszámolásnál a csoportgyőztes Real Madrid és a Galatasaray mögött a Juventus csak a 3. helyen végzett.

2015-ben a BL elődöntőjében mérkőzött meg egymással CR7 és Pirlo

Május 5-én Torinóban 2-1-re nyert a Juventus, a hazaiaknál Alvaro Morata és Carlos Tevez volt eredményes, míg a Real Madrid találatát Cristiano Ronaldo szerezte (2-1). A május 13-i madridi visszavágón Ronaldo büntetőből szerezte meg a vezetést, a spanyolok egészen az 57. percig továbbjutásra álltak, amikor Morata vette be Iker Casillas kapuját (1-1).

Végül a berlini BL-döntőben a Juventus 3-1-re kikapott az FC Barcelonától

A két zseniális játékos összesen tíz mérkőzésen játszott egymás ellen. Ősztől azonban új felállás lesz, hiszen Pirlo majd a kispadról dirigálhatja Cristiano Ronaldo játékát…