Az Egyesült Államok ellen folytatják Tenerifén

A magyar női vízilabda-válogatott az esélyeknek megfelelően könnyedén, 25-9-re legyőzte Új-Zéland csapatát pénteken a világliga Tenerifén zajló Szuperdöntőjében, a csoportkör utolsó fordulójában.

Máté Zsuzsanna

Szombaton Spanyolország-Hollandia és Egyesült Államok-Magyarország elődöntőt rendeznek

Jól kezdett a magyar válogatott, melynek agresszív védekezésével az első percekben nem tudott mit kezdeni a rivális, támadásban pedig könnyedén szereztek gólokat Vályi Vandáék. Az ellenfél 3-0 után lőtte első találatát, majd a szünetig a magyarok még kétszer, az új-zélandiak pedig egyszer voltak eredményesek (5-2).

A második szakasz első percében két labdaszerzés után két gólt lőtt Bíró Attila csapata, a következő percben viszont két villámgyorsan értékesített új-zélandi emberelőny után ismét három volt a különbség, hogy újabb 60 másodperccel később – Leimeter Dóra és Parkes Rebecca találataival – megint ötre növekedjen.

Ezután az ellenfél percei következtek, amely két újabb találattal visszazárkózott az ekkor szellősen védekező és támadásban is sokat hibázó magyarokra. Keszthelyi-Nagy Ritáék aztán 9-6 után megrázták magukat, és a félidőig öt gólt szereztek, miközben csak egyet kaptak (13-7).

A harmadik negyedben az új-zélandiak támadásaiban nem volt a korábbihoz hasonló átütőerő, ekkor már előnyeiket sem tudták kihasználni, így a magyarok lépésről lépésre növelték előnyüket, mely az utolsó szünetre tízgólos lett (18-8).

A zárónegyedben pedig már csak a magyar győzelem mértéke volt kérdéses. Az új-zélandiak az utolsó nyolc percre láthatóan elfáradtak, a meccs tempója visszaesett, a magyar válogatott viszont még így is hétszer betalált, és kiütéses sikerrel fejezte be a csoportküzdelmeket.

„Nem tettünk különbséget az ausztrál, a spanyol és az új-zélandiak elleni mérkőzés között, mindent ugyanúgy csináltunk. A cél a kötelező győzelem volt, amit szép gólokkal teljesítettünk”

– értékelt Bíró Attila a magyar szövetség honlapjának, hozzátéve, hogy látott egy-két kiugró egyéni teljesítményt a pénteki mérkőzésen, melyen több fiatal játékosa ismét bizonyított.

A szakvezető arról is beszélt, hogy az első félidőben védekezésben voltak könnyen kapott gólok, ami miatt fel kellett emelnie a hangját, mert a csapat hajlamos volt „belealudni egy-egy szituációba”, és a hibákat a mezőnyből lefelé kilógó új-zélandiak kihasználták.

„A második félidőre rendeztük a sorokat a védekezésben is, elégedett vagyok. Természetesen a találkozó egyúttal már a szombati elődöntő jegyében is telt, miként a péntek délután is úgy telik, hiszen edzünk egyet. Várjuk az amerikaiak elleni meccset nagyon – meglepetés lenne, ha nem velünk játszanánk”

mondta a kapitány, aki egyértelműen arra számít, hogy csoportmásodikként a másik ágról az olimpiai és világbajnok amerikaiakat kapja együttese az elődöntőben.

Bíró Attila olimpiai bronzérmes, világbajnoki második helyezett együttese két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárt csoportjában, melynek végeredménye a délutáni spanyol-ausztrál meccs után alakult ki. Ezen az esélyeknek megfelelően a spanyolok nyertek, ezzel ők végeztek az élen.

A csoport első két helyezettje jutott a szombati elődöntőbe, a harmadik és negyedik az 5-8. helyért folytatja hétvégén a küzdelmeket.

Női vízilabda Világliga, Szuperdöntő

B csoport, 3. forduló:

Magyarország – Új-Zéland 25-9 (5-2, 8-5, 5-1, 7-1)
A magyar csapat gólszerzői:
 Gurisatti 6, Faragó, Hajdú, Máté 4-4, Parkes, Vályi 2-2, Keszthelyi, Leimeter, Pőcze 1-1.

Spanyolország-Ausztrália 12-5 (3-2, 4-3, 4-0, 1-0)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Magyarország 6, 3. Ausztrália 3, 4. Új-Zéland 0