Babosék Madridban bejutottak az elődöntőbe

Babos Tímea – oldalán Kristina Mladenoviccsal – párosban elődöntőbe jutott a madridi salakpályás tenisztorna női versenyében. A harmadik helyen kiemelt kettős döntő rövidítésben múlta felül az Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe ausztrál, amerikai duót csütörtökön.

Az ellenfél kezdte jobban a mérkőzést, 2:1-es vezetésénél elvette Babosék adogatójátékát. A magyar, francia páros azonban 3:5-nél javított helyzetén, visszavette a szervaelőnyt, majd a következő gémeket is megnyerte, ezzel fordított. Ebben a szakaszban 2:5 után sorozatban öt játékban volt jobb ellenfelénél az éppen csütörtökön 25 éves Babos és Mladenovic.

A második szett sem indult jól, 4:0-ra elhúzott az ellenfél. Innen 4:2-re szépített a magyar, francia páros, de ezúttal nem tudott fordítani.

A döntő rövidítés szoros küzdelmet hozott, legtöbbször csak egy-egy pont volt a különbség. A Barty, Vandeweghe duónak sikerült kétszer két pontra meglépnie, az első mérkőzéslabda mégis Baboséké volt 9-8-nál. Ezt még nem használta ki, a következőt viszont, 10-9-nél már igen.

A mérkőzés 1 óra 34 percig tartott.

A fináléért a másodikként rangsorolt Andrea Sestini Hlavackova, Barbora Strycova cseh kettős lesz majd az ellenfél.

Egyesben Karolina Pliskova két játszmában győzte le az első helyen kiemelt Simona Halepet, az elődöntőben Petra Kvitova lesz Karolina ellenfele, így mindenképpen lesz cseh lány a fináléban. Ami érdekesség, hogy Karolina Pliskova még egyszer sem tudta legyőzni Kvitovát, 2014-ben Wuhanban három szettben nyert Petra, majd egy évvel később a Sydney-i fináléban is Kvitova diadalmaskodott.

Az alsó ágon Kiki Bertens szetthátrányból fordítva nyert Marija Sarapova ellen, a holland lány következő ellenfele Caroline Garcia lesz. Bertens korábban kétszer győzte le Garciát.

Mutua Madrid Open
Nők, 6,685 millió euró összdíjazás

Páros, negyeddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)-Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe (ausztrál, amerikai) 7:5, 3:6, 11-9 – döntő rövidítés.