Babos Tímea szerencsés vesztesként főtáblás a Roland Garroson

Babos Tímea szerencsés vesztesként feljutott a főtáblára egyesben a vasárnap kezdődő párizsi francia nyílt teniszbajnokságon.

Babos Tímea három szettben kikapott a spanyol Aliona Bolsova Zadoinovtól a francia nyílt teniszbajnokság női egyes selejtezőjének harmadik, utolsó fordulójában

A világranglistán 138. magyar teniszező a montenegrói Danka Kovinic (183.) és az olasz Martina Trevisan (157.) után a WTA-rangsor 140. helyezettjével találkozott a kvalifikációban.

A párizsi viadal honlapja szerint az ellenfél kezdett jobban, kétszer is elvette Babos adogatását, és 31 perc alatt szettelőnybe került. A folytatásban hasonlóan simán alakult a játék, de ezúttal a magyar teniszező volt fölényben, és egyre inkább javuló teljesítménnyel egyenlített.

A döntő felvonásban Babos brékkel kezdett, de utána kétszer is elveszítette saját szervajátékát. Bolsova Zadoinovnak 5:2-nél négy meccslabdája volt, ezeket Babos hárította, de ellenfele a következő játékban, közel két óra után már lezárta a összecsapást.

Roland Garros, női selejtező, 3. forduló:

Aliona Bolsova Zadoinov (spanyol)-Babos Tímea 6:2, 2:6, 6:3

Fotó: Zádor Péter

Pénteken késő délután kiderült, hogy visszalépések miatt változott a női egyes sorsolása

és az egyik szerencsés vesztes éppen Babos lett, így a selejtező 3. fordulójában elszenvedett veresége ellenére ott lehet a 128 között a szezon második Grand Slam-versenyén.

A világranglistán 138., 26 éves magyar teniszező ellenfele Priscilla Hon lesz. A 21 éves ausztrál játékos jelenleg 134. a WTA rangsorában. Két hete, a franciaországi Cagnes-Sur-Merben rendezett torna nyolcaddöntőjében Babos nyerte kettejük meccsét 7:6, 7:6-ra.

A Roland Garroson vasárnap kezdődnek a főtáblás küzdelmek, ahol egyesben Babos mellett Fucsovics Márton is érdekelt. Ő a 17. helyen kiemelt argentin Diego Schwartzman ellen lép pályára először.

A jobbkezes argentin rivális pályafutása során eddig két ATP-tornát nyert, idei győzelem/vereség mutatója 18/13 (Fucsovicsé 15/13).

Roger Federer az olasz Lorenzo Sonego ellen tér vissza

Az esélyesek közül a címvédő, 11-szeres párizsi bajnok spanyol Rafael Nadal selejtezős ellenféllel kezd, a világelső szerb Novak Djokovic a lengyel Hubert Hurkacz ellen mutatkozik be, míg a korábbi világelső, 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci Roger Federer az olasz Lorenzo Sonego ellen tér vissza négy év kihagyás után.

A női mezőnyben több érdekes összecsapásra is sor kerül majd az első fordulóban: a 11. helyen kiemelt fehérorosz Arjona Szabalenka a 2016-ban világbajnok szlovák Dominika Cibulkovával találkozik, a korábbi világelső Venus Williams a kilencedikként rangsorolt ukrán Jelina Szvitolinával mérkőzhet, míg a 2017-es bajnok lett Jelena Ostapenko a korábbi ranglistavezető fehérorosz Viktorija Azarenkával kezd. A második körben utóbbi mérkőzés győztesével találkozhat a világelső, az elmúlt két Grand Slam-tornán győztes japán Naomi Osaka.

A 23-szoros GS-tornagyőztes, Párizsban háromszoros bajnok amerikai Serena Williams az orosz Vitalija Djacsenko, míg a címvédő román Simona Halep az ausztrál Ajla Tomljanovic ellen mutatkozik be.