Babosék nyerték a magyar párosok csatáját

Babosék

Babos Tímea és Stollár Fanny nyerte meg a magyar párosok negyeddöntőjét Bondár Anna és Udvardy Panna ellen a 250 ezer dolláró összdíjazású budapesti salakpályás női tenisztornán. A címvédő Julija Putyinceva szetthátrányból fordítva bejutott a negyeddöntőbe.

A Római Teniszakadémián zajló verseny csütörtöki napján csak egy hazai érdekeltségű találkozóra került sor, méghozzá az 1-es pályán

A páros negyeddöntőben éppen két magyar duó csapott össze, a válfajban négyszeres Grand Slam- és háromszoros világbajnok Babos a Budapesten címvédő – tavaly a román Mihaela Buzarnescuval győztes – Stollárral, míg Bondár az egyesben szintén top 100-as Udvardyval az oldalán lépett pályára.

Az első szettben Bondárék kétszer, Babosék viszont csak egyszer vesztették el az adogatásukat, így utóbbi kettős került előnybe. A folytatás azonban a rivális fölényét hozta, akik kétszer is brékeltek, miközben egyszer sem bukták el a szervájukat, így jöhetett a harmadik játszmát helyettesítő, tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés. Ebben 4-4-ig fej fej mellett haladtak a felek, majd Babosék sorozatban öt pontot nyertek, és kihasználták a második meccslabdájukat. Az összecsapás 1 óra 24 percig tartott.

„A tegnapi meccsünk azért volt nehéz, mert a második kiemelttel játszottunk, a mai pedig, mert egy másik magyar páros volt az ellenfél”

– nyilatkozta Babos Tímea.

„Azt hiszem, először fordult elő, hogy egy teljesen magyar duó ellen párosoztam. Mi uraltuk a 6:1 ellenére is a meccset. Játszottam már 20 ezres arénákban, de ennek a kicsi Grandstandnek is megvolt a hangulata.”

Babosék
Babos Tímea és Stollár Fanny. Fotó: Trenka Attila / MTSZ

Stollár Fanny felidézte, hogy tavaly Buzarnescuval többször is találkoztak magyar ellenféllel.

„Azt hiszem, kétszer is magyarokat vertünk meg akkor. Sosem könnyű ez, de a tie-breakben ma nagyon jól játszottunk Timivel” – fejtette ki.

Negyeddöntő:

Babos Tímea, Stollár Fanny-Bondár Anna, Udvardy Panna 6:4, 1:6, 10-5 – döntő rövidítés

Bondár Anna
Bondár Anna a negyeddöntőben az olasz Martina Trevisan ellen lép pályára. Fotó: Trenka Attila / MTSZ

A címvédő Julija Putyinceva szetthátrányból fordítva bejutott a negyeddöntőbe

A moszkvai születésű, 2012 óta kazah színekben versenyző játékos – aki Floridában él – tavaly a Római Teniszakadémián szerezte meg karrierje második és ezidáig utolsó trófeáját. Az idei viadalnak a világranglista 32-edikjeként és harmadik kiemeltként vágott neki, és a 16 között alaposan megszenvedett a brazil Laura Pigossival. A 125. helyen álló dél-amerikai nyerte ugyanis a nyitószettet, ám utána már a fáradhatatlan Putyinceva uralta a meccset, amely 2 óra 16 percig tartott a 35 fokos kánikulában.

A centerpálya utolsó találkozóján a vasárnap Wimbledonban páros bajnok Katerina Siniakova 2 óra 44 perces csatában kikapott az első fordulóban Jani Rékát búcsúztató olasz Elisabetta Cocciarettótól.