Bajor fociparádé Londonban

A Tottenham történelmi vereséget szenvedett a Bayern Münchentől, amelynek támadója, Serge Gnabry klubrekordot döntött. A bajorok mellett a Paris Saint-Germain és a Manchester City is megszerezte második győzelmét.

Az előző szezonban BL-döntős Tottenham

nem kis meglepetésre otthonában, a White Hart Lane-en kapott óriási pofont a Bayern Münchentől, a német bajnok 7–2-re verte Mauricio Pochettino csapatát. Ekkora (értsd: ötgólos) verést egyetlen angol csapat sem kapott még hazai pályán, s a Spurs lett az első angol együttes, amely hét gólt kapott európai kupameccsen.

A Tottenham egyébként 1996 decembere óta először kapott hetet tétmérkőzésen, akkor a Premier League-ben a Newcastle verte 7–1-re.

A Bayern sem sűrűn rendez ekkora gólgálát a BL-ben idegenben, legutóbb öt éve (2014. október 21.) vágtak hetet vendégként, akkor az AS Romát keserítették.

A Spurs elleni mérkőzés hőse a négy gólt szerző Serge Gnabry volt, aki Mesut Özil (Arsenal), Mario Gómez (3-szor a Bayernben) és Uwe Rösler (Kaiserslautern) után a negyedik német játékos, aki mesterhármast, és a második, aki négy gólt jegyzett egy BL-meccsen – Mario Gómez 2012 márciusában a Basel ellen talált be négyszer.

Külön szám,

hogy a 24 éves támadó korábban még nem volt eredményes az elitligában, valamint hogy mindegyik gólját a második félidőben szerezte, ilyenre korábban csak Luiz Adriano volt képes a BL-ben, mikor 2014 októberében a Sahtar Doneck 7-0-ra verte idegenben a BATE Boriszovot.

Gnabry az első két gólját 112 másodperc alatt lőtte, ezzel a bajor klub történetében övé a leggyorsabb BL-dupla. Az eddigi Bayern-rekordot Robert Lewandowski tartotta, a lengyel csatár egy 2015-ös meccsen 141 másodperc alatt duplázott a Dinamo Zagreb ellen.

Serge Gnabry. Fotó: UEFA

Niko Kovac,

a bajorok vezetőedzője a két csapat közötti különbségről úgy vélekedett, hogy az ő lövéseikből szinte kivétel nélkül gól lett, ellenfelüknek viszont az első félidőben három hatalmas helyzete is volt, de ezeket Manuel Neuer hárította.

„Bementek a lövéseink. Ha a Tottenham helyzetei is bemennek, valószínűleg nagy problémáink lettek volna, de szerencsére ezúttal fordítva történt. Szeretném megdicsérni az egész csapatot, nagyszerű volt az együttműködés, ilyen teljesítmény nem minden nap fordul elő.”

Mauricio Pochettino,

a Tottenham menedzsere szintén a Bayern helyzetkihasználását méltatta. Az argentin tréner szerint jól kezdték a mérkőzést, ami viszont utána következett, arra senki sem számított.

„Nagyon jól kezdtünk, 30 perc játék után senki nem számított erre. Az első félidő nagyon is rendben volt. Rendkívül pontosak voltak a kapu előtt, ahányszor csak eljutottak addig, gólt szereztek. Nagyon rossz érzés, de de együtt kell maradnunk, erősnek kell lennünk és továbblépnünk.”

Az A csoportban a Paris Saint-Germain két játéknap után négy-, illetve ötpontos előnyben van riválisaival szemben, miután 1-0-ra nyert a Galatasaray vendégeként.

A Manchester City a C csoportban múlta felül két góllal a Dinamo Zagrebet, amely a selejtezőben a Ferencvárost búcsúztatta.

A D jelű négyesben az Atlético Madrid és a Juventus fej fej mellett halad, miután mindkét együttes érvényesítette a papírformát és begyűjtötte a három pontot.

A csoport:

Galatasaray – Paris Saint-Germain 0-1 (0-0)
Gól: Icardi (52.)

Real Madrid-Club Brugge 2-2 (0-2)
Gól: S. Ramos (55.), Casemiro (86.), illetve Bonaventure (9., 39.)
Kiállítva: Vormer (84. – Brugge)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 6 pont, 2. Brugge 2, 3. Galatasaray 1 (0-1), 4. Real Madrid 1 (2-5)

B csoport:

Tottenham Hotspur-Bayern München 2-7 (1-2)
Gól: Szon (12.), Kane (61. – tizenegyesből), illetve Kimmich (15.), Lewandowski (45., 87.), Gnabry (53., 55., 83., 88.)

Crvena zvezda-Olimpiakosz Pireusz 3-1 (0-1)
Gól: Vulic (62.), Milunovic (87.), Boakye (90.), illetve Rúben Semedo (37.)
Kiállítva: Benzia (58. – Olimpiakosz)

Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. Crvena zvezda 3, 3. Olimpiakosz 1 (3-5), 4. Tottenham 1 (4-9)

C csoport:

Manchester City-Dinamo Zagreb 2-0 (0-0)
Gól: Sterling (66.), Foden (90+5.)

Atalanta-Sahtar Donyeck 1-2 (1-1)
Gól: Zapata (28.), illetve Júnior Moraes (41.), Solomon (90+5.)

Az állás: 1. Manchester City 6 pont, 2. Dinamo Zagreb 3 (4-2), 3. Sahtar Donyeck 3 (2-4), 4. Atalanta 0

D csoport:

Juventus-Bayer Leverkusen 3-0 (1-0)
Gól: Higuaín (17.), Bernardeschi (62.), C. Ronaldo (89.)

Lokomotiv Moszkva-Atlético Madrid 0-2 (0-0)
Gól: J. Félix (48.), Thomas (58.)

Az állás: 1. Juventus 4 pont (5-2), 2. Atlético Madrid 4 (4-2), 4. Lokomotiv Moszkva 3, 4. Bayer Leverkusen 0