Bicsák Bence nyolcadik lett Bermudán

Legjobb magyarként Bicsák Bence a nyolcadik helyen végzett vasárnap a triatlonosok világbajnoki sorozatának bermudai versenyén.

Bicsák Bence

A viadal eredményközlője alapján Bicsák 1:50:14 óra alatt teljesítette az olimpiai programban szereplő rövid távot, amelyen 1500 métert úsztak, 38,5 kilométert kerékpároztak – itt a hivatalos táv 40 km -, végül 10 kilométert futottak a versenyzők. A férfiaknál további két magyar indult, Dévay Márk a 20., míg Lehmann Csongor a 39. lett.

Elsőként a 2019-ben és 2020-ban világbajnok francia Vincent Luis ért célba, akit két spanyol, Antonio Serrat Seoane és Roberto Sanchez Mantecon követett. Az olimpiai és világbajnoki címvédő norvég Kristian Blummenfelt a hatodik helyen végzett.

A versenyre 53 triatlonos nevezett, 12 nem ért célba, közöttük a háromszoros világbajnok spanyol Mario Mola.

Vincent Luis

A nőknél Flora Duffy révén hazai győzelem született, ráadásul a bermudai triatlonista ezzel óriási lépést tett, hogy megszerezze negyedik világbajnoki címét. Duffy mögött az amerikai Taylor Knibb és a brit Beth Potter érkezett célba.

A vb-sorozatból már csak egy viadal, a döntő maradt hátra, amelyet november 24. és 26. között Abu-Dzabiban rendeznek.