Bondár Annáék Udvardy Pannáék ellen Palermóban

Bondár Annának egyéniben a negyeddöntő jelentette a végállomást a Palermóban zajló 250 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

Bondár Anna

A 7. rangsorolt magyar játékos az első játszmában kétszer is elvesztette az adogatójátékát, így a 4. helyen kiemelt riválisa, Sara Sorribes Tormo könnyedén került szettelőnybe

A folytatásban is a spanyol teniszező akarata érvényesült, 4:0-ra elhúzott, ekkor azonban megtorpant. A világranglistán 50. Bondár ugyan közelebb zárkózott, de fordítani már nem tudott, így alig több mint másfél óra után alulmaradt.

A pénteki negyeddöntőben Udvardy Panna az orosz Amina Ansba kettőse a második helyen kiemelt Anna Danilina, Okszana Kalasnyikova kazah, georgiai párost győzte le szuperrövidítésben. Utóbbiban Udvardyék 9-3-ra elhúztak, és végül a negyedik meccslabdájukkal zárták le a meccset.

A magyar, orosz kettősre az elődöntőben az Anastasia Detiuc, Paula Kania-Chodun cseh, lengyel duó várt, ám ők visszaléptek a találkozótól.

Udvardy Panna
Amina Ansba és Udvardy Panna

A harmadik helyen kiemelt Bondár Anna, Kimberley Zimmermann duó az elsőként rangsorolt Alexa Guarachi, Asia Muhammad chilei, amerikai kettőssel találkozott. Az első játszmában adogatóként mindkét páros szenvedett, a felek 5:5-ig úgy jutottak el, hogy három-három alkalommal vesztették el saját szervajátékukat. Végül a szoros és fordulatos rövidítésben Bondárék kerekedtek felül.

A folytatásban két brékkel a magyar érdekeltségű páros 3:0-ra elhúzott, de a rivális 4:4-nél utolérte, utána azonban Bondárék mindössze két labdamenetet veszítve lezárták 108 perces összecsapást.

Negyeddöntő:

Udvardy Panna, Amina Ansba (magyar, orosz)-Anna Danilina, Okszana Kalasnyikova (kazah, georgiai 2.) 7:6(5), 5:7, 10-6

Elődöntő:

Bondár Anna, Kimberley Zimmermann (magyar, belga, 3.)-Alexa Guarachi, Asia Muhammad (chilei, amerikai, 1.) 7:6 (10-8), 6:4

Forrás: MTI / WTA