Büszkén és őszintén képviseljük a magyar focit Európában

A Vidi FC az idegenbeli gól nélküli döntetlent követően a felcsúti visszavágón 1-0-ra legyőzte a bolgár Ludogorec együttesét.

A Vidi FC továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójából, ugyanis az idegenbeli gól nélküli döntetlent követően szerdán a felcsúti visszavágón 1-0-ra legyőzte a bolgár Ludogorec együttesét. A magyar bajnokcsapat múlt szerdán – köszönhetően stabil védekezésének – gól nélküli döntetlent játszott a párharc első meccsén Razgradban.

A Vidi Felcsúton is a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt,

ennek megfelelően az első negyedórában a Ludogorec sokkal többet birtokolta a labdát. A fehérváriak elsősorban Kovács István jóvoltából vezettek ígéretes kontratámadásokat, de a kapuk egyik oldalon sem forogtak veszélyben. A folytatás kiegyenlítettebb játékot hozott.

A magyar esélyek a 40. percben jelentősen megnőttek, mert Vura második sárga lapja után a bolgárok megfogyatkoztak. A Vidi megérezte a nagy lehetőséget és azonnal nagy nyomást helyezett ellenfelére, melynek köszönhetően óriási gólhelyzeteket alakított ki a Ludogorec kapuja előtt: előbb Nego közeli lövését védte Renán, majd a szöglet utáni Stopira fejest védte a brazil hálóőr. Az újabb sarokrúgásnál azonban már ő is tehetetlen volt: Anel Hadzic néhány lépésről fejelte a labdát a bolgár kapuba (1-0).

Fordulást követően

előnye birtokában sem változtatott játékán a Vidi. Továbbra is a stabil védekezést tartották szem előtt a fehérváriak, miközben egyre többször jutottak el a vendégkapuig. A Ludogorec inkább távoli lövésekkel próbálkozott, de nem sok sikerrel.

Loic Nego volt az úr a levegőben. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A mérkőzés hajrájára fordulva eldönthette volna a továbbjutást Huszti Szabolcs, de közeli perdítését Renán óriási bravúrral kipiszkálta a léc alól. Pár perc múlva a bolgárok jártak közel az egyenlítéshez és ezzel a továbbjutáshoz, amikor Joao Paulo a keresztlécre tekert egy szabadrúgást.

A Ludogorec a meccs végén nagy nyomást gyakorolt a fehérvári kapura, viszont a hazai védelem állta a sarat. Sőt, a 93. percben Loic Nego egyedül vezette a labdát a kapusra, de kihagyta a ziccert. Ez is belefért, mert a bolgárok nem tudtak gólt szerezni, így a magyar bajnok nyert és továbbjutott.

A mostani párharc megnyerése azért volt rendkívül fontos, mert a székesfehérváriak így már biztosan valamelyik kupasorozat főtáblájáért léphetnek majd pályára, ugyanis ha a következő, harmadik körben alulmaradnának, akkor az Európa Liga utolsó, negyedik körébe kerülnének át.

„Büszkén és őszintén képviseljük a magyar focit Európában!

Marko Nikolics, a MOL VIdi FC vezetőedzője:

„Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez és a továbbjutáshoz! Remek meccset játszottak ma, úgy gondolom, hogy mi voltunk ma a jobb csapat. Megtartottuk a fegyelmezettséget az első mérkőzésről, de mellette jóval veszélyesebbek voltunk a bolgár kapura. Sokkal korábban is eldönthettük volna a továbbjutás sorsát, de ezzel együtt is olyanok voltunk, mint egy kis hadsereg a pályán. Számomra a játékosok igazi hősök, megtettek mindent, amit elterveztünk. Nagy győzelem volt a mai, nagyon büszke vagyok. Bízom benne, hogy mindenki más is büszke ránk Magyarországon. A továbbjutás azt jelenti, hogy még minimum négy mérkőzés vár ránk Európában – de remélem még több. Összesen két nyár alatt ez 16 nemzetközi meccs, talán a többi magyar csapat összesen nem játszott ennyit. Mi büszkén és őszintén képviseljük a magyar focit Európában! Kívülről talán ez nem látszik, de nem könnyű így játszani a mérkőzéseket. Múlt héten ilyenkor ugyanilyen hőségben játszottunk Bulgáriában, utána éjszaka utaztunk, szombaton megint mérkőzés és így tovább. De jó munkát végeztünk, most ezt kell folytatni. Hétfő reggel már utazunk Malmőbe. A meccs előtt elmondtam: akármilyen jó csapat a Ludogorets, de senki nem tilthatja meg nekünk, hogy nagyot álmodjunk. Köszönjük szépen a szurkolóinknak, akik kint voltak. De kérem őket, jöjjenek sokan szombaton is a bajnokira. Ne értem, hanem a csapatért, a játékosokért. Valamint szeretnék sok sikert kívánni a Ludogoretsnek a folytatásra, hiszen egy remek klubról van szó.”

A MOL Vidi FC következő ellenfele a svéd bajnok lesz.

A Malmö FF a BL-selejtező 2. fordulójában az első mérkőzésen egy góllal győzött Kolozsváron. A visszavágón a CFR Cluj a 36. percben a horvát Damjan Djokovic révén kiegyenlített. Az 55. percben a norvég Arnor Traustason kiegyenlített, így ismét továbbjutásra állt a Malmö, ráadásul a 77. percben Emmanuel Culio kiállítása után emberhátrányba került a CFR, ami megpecsételte a román gárda sorsát.

A 3. fordulóban az első mérkőzést rendezik a Swedbank-stadionban augusztus 7-én, majd egy héttel később a Pancho Arénában lesz a visszavágó.

A nap legnagyobb meglepetését a PAOK szolgáltatta, hiszen a görög gárda az első hazai környezetben 2-1-re megnyert mérkőzés után 3-0-ra nyert Bázelben. Az St. Jakob-Parkban Fernando Varela, a szerb Alekszandar Prijovics és a marokkói Omar El Kaddouri volt eredményes. A PAOK következő ellenfele a Szpartak Moszkva lesz.