C. Ronaldo mesterhármassal fordított az Atlético Madrid ellen

A két kedd esti Bajnokok Ligája visszavágón öszesen tíz gól született: Manchesterben Leroy Sané egy gólt és három gólpasszt jegyzett, míg Torinóban Cristiano Ronaldo mesterhármasával győzött és továbbjutott a Juventus.

Heves hazai rohamokkal indult a torinói visszavágó, hiszen a Juventus 2-0-ra elveszítette a párharc első meccsét Madridban. A negyedik percben máris betaláltak a hazaiak, de a játékvezető Cristiano Ronaldo szabálytalansága miatt nem adta meg a gólt. A játék képe nem változott, és a 27. percben éppen a portugál csatár fejesével szerzett vezetést az olasz bajnok. Ez volt Ronaldo 125. találata az európai kupaporondon, ezzel újabb rekordot állított fel. Az első félidő hajrájában a madridiak is vezettek néhány veszélyes akciót, de egyenlíteni nem tudtak.

A szünet után ismét a portugálok Európa-bajnoka volt eredményes fejjel. Bár Jan Oblak, az Atlético szlovén kapusa nagy vetődéssel kiütötte a labdát, a gólvonal-technológia jelzett a játékvezetőnek, aki így megadta a találatot. A 84. percben Angel Correa a tizenhatoson belül ellökte Federico Bernardeschit, az ezért járó büntetőből pedig Ronaldo alakította ki a 3-0-s végeredményt, és mivel nyolcadik alkalommal ért el mesterhármast a BL-ben, beállította Lionel Messi csúcsát.

„Nagyon speciális, nagyon különleges este volt. Nem a góljaim miatt, a csapat miatt. Ez a bajnokok mentalitása volt. Nagyon-nagyon büszke vagyok az egész csapatra” – értékelt közvetlen a lefújás után még a pályán a meccs legjobbja.

Majd akárcsak a kapu előtt a labdákra, úgy csapott le arra a felvetésre, hogy a torinóiak még soha nem fordítottak 0-2-ről BL-párharcot.

„Ezért jöttem a Juventushoz, hogy segítsek rajtuk – mosolygott. – Ezért dolgozok nagyon keményen. Most nagyon boldog vagyok. Varázslatos este volt.”

Az Atlético Madridot is dicsérte, a mérkőzésről is azt mondta, meglehetősen nehéz volt, de nem tudta leplezni, mennyire elégedett az alakulásával. A döntőre azonban még nem is gondol. „Nem, nem. Ez nagyon korán van még.”

A Manchester City az idegenben 3-2-re megnyert első mérkőzést követően hazai pályán is nyert a Schalke 04 ellen. Az első félidő második felében hét perc alatt háromszor volt eredményes az angol bajnok, majd a szünet után további négy gólt szerzett (7-0).

A legjobb nyolc mezőnyének már tagja a Manchester United, az Ajax, a Tottenham Hotspur és az FC Porto is.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Juventus – Atlético Madrid 3-0 (2-0)
Torino, Allianz-stadion, 40 884 néző. Vezette: Bjönr Kuipers (holland)
Gól:
Cristiano Ronaldo (27.48., 86. – a harmadikat tizenegyesből)
Juventus: Szczesny – Joao Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola (Dybala, 67.) – Pjanic – Can, Matuidi – Bernardeschi, Cristiano Ronaldo – Mandzukic (Kean, 80.).
Atlético Madrid: Oblak – Arias (Vitolo, 77.), Gimenez, Godin, Juanfran – Rodrigo, Saul Niguez – Koke, Lemar (Correa, 57.) – Morata, Griezmann.

Továbbjutott: a Juventus 3-2-es összesítéssel

Manchester City – Schalke 04 7-0 (3-0)
Manchester, Etihad-stadion, 51 518 néző. Vezette: Clement Turpin (francia)
Gól: Agüero (35., 11-es, 38.), Sané (43.), Sterling (56.), B. Silva (71.), Foden (78.), Gabriel Jesús (84.)