Egy férfi és egy nő letartóztatását rendelte el a Pécsi Járásbíróság, amiért az egymással élettársi kapcsolatban élő pár tagjai nőket kényszerítettek prostitúcióra, Svájcban. A rendőrség a futtató pár férfi tagját kábítószer-kereskedelemmel is gyanúsítja.
A Pécsi Törvényszék MTI-hez eljuttatott hétfői közleményében azt írták, hogy a futtató pár kétrendbeli, a sértett kiszolgáltatott helyzetét kihasználva, erőszakkal és fenyegetéssel elkövetett emberkereskedelem alapos gyanúja miatt tartóztatták le. A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsítottak 2022. október 1-jét megelőzően egy ismeretlen személytől 40 ezer forintért „vásárolták meg” az egyik sértett nőt, akit veréssel prostitúcióra kényszerítettek. A nőt Svájcba vitették sofőrrel, majd a külföldön keresett pénzt Magyarországon át kellett adnia nekik.
(Illusztráció)
Januárban a gyanúsítottak egy férfitől egy másik sértett nőt is „megvásároltak” 400 ezer forintért, akit a gyanúsított férfi szintén rendszeresen bántalmazott, hogy prostituáltként dolgozzon. A sértettet a gyanúsítottak később pénzért adták tovább egy svájci állampolgárnak. A nő az ottani, prostituáltként szerzett bevételét a svájci férfinak adta át, aki azt a gyanúsítottaknak továbbutalta. Az ügyész a bíróság végzését tudomásul vette, a gyanúsítottak és védőik fellebbezést jelentettek be, így a határozat nem végleges. A rendőrség az eset kapcsán a police.hu-n hétfőn azt írta, hogy a baranyai rendőrök az egymással élettársi kapcsolatban álló, Szalatnak községben élő pár férfi tagját kábítószer-kereskedelemmel is gyanúsítják.
A 45 éves férfi a gyanú szerint novemberben nagy mennyiségű kábítószert vásárolt, hogy azt értékesítse. Az ügyletben egy 48 éves magyarszéki férfi volt a társa, aki az anyagi forrást biztosította. A nyomozók a magyarszéki lakásban kutatást tartottak, amely során droggyanús anyagot találtak és foglaltak le. A 27 éves nő ellen emberkereskedelem és kényszermunka, a 45 éves férfi ellen emberkereskedelem és kényszermunka, illetve kábítószer-kereskedelem, a 48 éves férfi ellen pedig kábítószer-kereskedelem miatt indult eljárás a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányságon.
]]>A Hatvani Rendőrkapitányság nyomozóinak információja alapján a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőrei 2023. január 25-én hajnalban rózsaszentmártoni otthonában elfogták azt a férfit, aki prostitúció elősegítése bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható.
A gyanú szerint a 32 éves K. Ákos 2022 áprilisában kibérelt egy hatvani lakást, amelyet aztán napidíjért cserébe több nőnek rendelkezésére bocsátott, akik ott prostitúciós tevékenységet végeztek. A rendőrök szintén elfogták O. Rudolf 48 éves hatvani lakost, akit azzal gyanúsítanak, hogy a bérelt lakásban zajló bűnös üzlet zavartalanságát biztosította, amelyért K. Ákostól kapott fizetést. Elfogásukat követően mindkét férfit gyanúsítottként hallgatták ki a Hatvani Rendőrkapitányságon prostitúció elősegítése bűntett elkövetésének gyanúja miatt.
Kihallgatásukon beismerő vallomást tettek.
]]>Svájci-magyar közös nyomozócsoport alakult a borsodi Mezőkövesdről Zürichbe szexuális munkára kivitt nők ügyében, az elkövetőket elfogják. A szoros kétoldalú nemzetközi bűnügyi együttműködésnek köszönhetően hazánkban és Svájcban egyszerre csaptak le a rendőrök a két nőre és a két férfire.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) Felderítő Főosztály Emberkereskedelem Elleni Osztálya nyomozást folytat O. Róbert 42 éves és F. Lajos 31 éves mezőkövesdi lakosokkal szemben több ember sérelmére, szexuális cselekmény végzésére a sértett kiszolgáltatott helyzetét kihasználva rábírással, erőszakkal vagy fenyegetéssel elkövetett emberkereskedelem és kényszermunka bűntettének megalapozott gyanúja miatt.
A KR NNI nyomozói megállapították, hogy O. Róbert és volt élettársa, a szintén mezőkövesdi illetékességű F. Mária 2016 óta magyar állampolgárságú prostituáltakat foglalkoztat Svájcban, Zürichben. A nők beszervezését a legtöbb esetben a férfi végezte az általa ismert, mélyszegénységben élő családfők megkörnyékezésével, ehhez a toborzói tevékenységhez csatlakozott később F. Lajos. A gyanúsítottak által megkeresett vagy hozzájuk forduló férfiak rábeszélték a házas- vagy élettársukat, hogy a jobb megélhetés reményében vállalják be a svájci prostitúciós munkavégzést.
A páros a szexmunkáért cserébe fix egymillió forintos bevételt ígért a nőknek, akik általában két-három hétre utaztak ki Zürichbe.
Az utat legtöbbször nemzetközi vonattal tették meg, de esetenként kisbusszal vagy repülővel jutottak ki Svájcba, F. Mária, vagy bűntársa, a szintén mezőkövesdi illetékességű P. Nikolett felügyeletével.
Megérkezésüket követően azonnal munkába kellett állniuk, s az elkövetői kör által már bejáratott bár és hostel előtti utcaszakaszon kínálták szexuális szolgáltatásaikat, ugyanakkor az ügyfeleket már szálláshelyükön fogadták, miközben tevékenységüket valamelyik nő folyamatosan figyelemmel kísérte és ellenőrizte.
Az elkövetők a sértetteknek előre meghatározták, hogy egy nap mennyi pénzt kell megkeresniük, és addig nem mehettek fel a szobájukba, ameddig ezt össze nem gyűjtötték. Ennek következtében
az áldozatok nem egyszer napi 14-18 órákat álltak az utcán, hogy a napi 1500 – 2000 svájci frank körül meghatározott összeget megkeressék a rájuk „vigyázó” futtatók számára.
Amikor a nők ezt az összeget nem keresték meg, vagy nem követték a kapott utasításokat, esetleg egyéb módon ellenszegültek munkaadóiknak, a beígért fizetésükből történő levonással büntették, vagy veréssel fenyegették meg őket. Volt olyan eset is, amikor tettlegességre is sor került.
A két nő a sértettektől naponta átvett összegekből fedezte a lányok utazásait, szállásait, illetve ételt és ruhákat vásároltak nekik, míg kiutazásuk előtt szükség esetén fodrászhoz, illetve körmöshöz vitték őket. A napi bevétel összegéről rendszeresen tájékoztatták O. Róbertet vagy F. Lajost. 3-4 sértett egyidejű foglalkoztatása esetén, 2-3 heti Zürichben eltöltött turnus után az elkövetők
tisztán 10 és 20 millió forint közötti összeget kerestek a szexuális kizsákmányolásból.
Az egymással rokoni illetve érzelmi kapcsolatban álló elkövetők bűnös magatartásuk kifejtése során tisztában voltak az általuk prostitúciós munkavégzésre toborzott, erre beszervezett, Svájcba kiszállíto nők kiszolgáltatott helyzetével, tevékenységüket ennek tudatában, és kizárólag anyagi haszonszerzés céljából fejtették ki.
A KR NNI Felderítő Főosztály Emberkereskedelem Elleni Osztálya már a nyomozás elrendelésekor felvette a kapcsolatot a svájci társhatósággal, a rendelkezésre álló információk egyeztetése végett. A svájci és magyar rendvédelmi hatóságok közötti közvetlen, folyamatos, kifejezetten hatékony és proaktív kétoldalú bűnügyi együttműködés eredményeként, a két ország bűnüldöző és igazságügyi szervei között idén júniusban közös nyomozócsoport jött létre. Az Eurojust és az Europol közreműködésével a svájci és magyar hatóságok közötti kooperáció eredményeként az ügyben idáig már legalább húsz magyar sértettet sikerült beazonosítani.
O. Róbertet és F. Lajost gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatásukat a nyomozást felügyelő és a közös nyomozócsoportot irányító Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészségnél, amelyet a bíróság 2022. november 24-én elrendelt.
A közös akciónapon Svájcban – ahol a KR NNI Felderítő Főosztály Emberkereskedelem Elleni Osztály kettő munkatársa is jelen volt – zürichi átmeneti lakhelyükön elfogták F. Máriát és P. Nikolettet is. Szobájukban a felügyeletük alatt három magyar állampolgárságú prostituált tartózkodott. Őket soron kívül tanúként hallgatták ki a svájci nyomozók, míg a F. Máriát és P. Nikolettet a svájci ügyészség emberkereskedelem és prostitúció elősegítése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki, majd letartóztatás hatálya alá helyezte őket.
A hazánkban elfogott gyanúsítottak terhére rótt minősített emberkereskedelem bűntett büntetési tétele 5 évtől 15 évig terjedő szabadságvesztés. A KR NNI a svájci társhatósággal karöltve végzi a bűnelkövetői kör által kizsákmányolt valamennyi áldozat beazonosítását. A gyanúsítotti kör a nyomozás előrehaladtával vélelmezhetően bővülni fog.
Négy férfit vett őrizetbe a rendőrség Békés megyében. Közülük ketten a gyanú szerint külföldön nőket kényszerítettek prostitúcióra, fenyegették őket és elvették a pénzük nagy részét. A másik két férfi is kitartatta magát, a párjaik szexuális szolgáltatásokkal keresett pénzéből éltek. A striciket a Gyulai rendőrök fogták el.
Emberkereskedelemmel és kitartottsággal gyanúsítható férfiakat fogtak el a Gyulai Rendőrkapitányság és a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrei 2022. március 8-án hajnalban Kétegyházán. A négy kétegyházi férfi közül ketten, apa és fia a nyomozás eddigi adatai szerint két nőt kényszerítettek prostitúcióra. A külföldön szexuális szolgáltatást nyújtó nőket rendszeresen hívogatták telefonon, veréssel, megöléssel is fenyegették őket azért, hogy minél több pénzt keressenek és küldjenek nekik.
A hajnali rajtaütés:
A másik két férfi a gyanú szerint kitartatta magát, párjaik szexuális szolgáltatással keresett pénzéből részesültek és éltek. A Gyulai Rendőrkapitányság az utóbbi két férfit kitartottság bűncselekmény elkövetésével gyanúsítja, apa és fia ellen pedig emberkereskedelem bűntett miatt indított eljárást. A rendőrök a gyanúsítottaktól pénzt, két személyautót, több mint 5 millió forint értékű arany ékszert, összesen közel 6 millió forintnyi értékről kiállított zálogjegyeket, az utalásokról igazolásokat, mobiltelefonokat, kábítószer gyanúját keltő anyagokat foglaltak le és zár alá vettek több házat.
]]>
A két futtató, akiket szegeden buktatott be és fogott el a Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztályának Szegedi Osztálya mert nagyban gondolkodni, talán túl nagyban is.
Emberkereskedelem és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt folytatják a nyomozást O. István 52 éves szegedi és L. Tamás 29 éves siófoki lakosok ellen.
A szegedi férfi több nővel is jó viszonyt alakított ki, majd rávette őket, hogy prostituáltként dolgozzanak, és a bevételükből részesedést kért. O. István biztosította a vendégek fogadására alkalmas ingatlant, és meghatározta a sértettek által megkeresett napi összeg mértékét, így biztosította saját rendszeres bevételét.
A férfi a nők egyikét pszichikai kényszerrel és testi fenyegetéssel teljesen függő helyzetben tartotta. A sértettet 2018 áprilisában Ausztriában, majd később Németországban található bordélyházakba vitte, ahol a nőtől keresetét részben vagy teljes egészében elvette.
A siófoki férfi 2017 óta dolgoztatott prostituáltként egy nőt Budapesten, illetve Ausztriában és Németországban is. Őt életének kioltásával fenyegette, bántalmazta, megfélemlítette. Meghatározta neki, hogy hol, mennyi ideig dolgozzon, és mekkora bevételt szerezzen a szexuális szolgáltatással. Megszervezte a sértett kiutaztatását, vagy ő maga szállította ki a nőt a külföldi bordélyházakba, naponta beszámoltatta, és a prostitúcióval megszerzett jövedelmét elvette tőle. Ebből L. Tamás egyrészt a saját életvitelét tartotta fenn, másrészt a bűnös úton megszerzett pénzt az érdekeltségébe tartozó építési vállalkozásán keresztül mosta tisztára: ingatlanokat épített belőle. A nyomozás adatai szerint volt olyan alkalom, amikor a férfi késsel fenyegette, és meg is vágta a sértettet, akinek emiatt orvosi ellátásra volt szüksége.
A KR NNI Szegedi Osztályának nyomozói a két férfira – a KR Bevetést Támogató Osztály munkatársainak közreműködésével – összehangolt akció keretében egyszerre csaptak le 2020. május 11-én hajnalban Szegeden, illetve Siófokon. O. Istvántól egy 3 millió forint értékű autót foglaltak le a rendőrök, míg L. Tamástól 4,4 millió forint készpénzt, illetve arany ékszereket és egy szintén 3 millió forint értékű személyautót, valamint zár alá vettek három ingatlant is, közel 200 millió forint értékben.
A nyomozók O. Istvánt emberkereskedelem és kerítés bűntett, míg L. Tamást emberkereskedelem és pénzmosás bűntett miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Szegedi Osztálya mindkét férfit őrizetbe vette, és kezdeményezte letartóztatásukat.
Szexuális szolgáltatást nyújtó nők közvetítése volt a megélhetése egy családnak, akiket most kapcsoltak le a Békés megyei rendőrök – közölte a rendőrség szerdán honlapján.
A család négy tagját és egy öcsödi nőt vett őrizetbe a Gyulai Rendőrkapitányság. A lőkösházi nő és férje, illetve két fiuk a gyanú szerint abból éltek, hogy szexuális szolgáltatást nyújtó nőknek közvetítettek partnereket. A nőt és férjét a Somogy megyei Kaposváron, két fiukat Lőkösházán fogták el kedden. A nyomozás eddigi adatai szerint a család nő tagja egy szexpartnereket közvetítő internetes oldalon adott fel fényképes hirdetést, majd fogadta a hívásokat, megszervezte a találkozókat.
A szexuális szolgáltatásért kapott pénz egy részét a szolgáltatást nyújtó nőknek oda kellett adniuk a lőkösházi családnak. A jelenlegi információk alapján volt olyan nő, akit a szabadságában korlátoztak, fenyegették, bántalmazták azért, hogy a prostitúcióra rákényszerítsék, illetve a követeléseiknek nyomatékot adjanak, bevétele egy részét megszerezzék. A gyanú szerint a családnak egy öcsödi nő is segített abban, hogy találjanak olyan nőket, akiket kizsákmányolhatnak.
A Gyulai Rendőrkapitányság a lőkösházi nő, a férje és fiaik ellen emberkereskedelem bűntett, az öcsödi nő ellen pedig kerítés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást. A nyomozók vizsgálják, hogy a gyanúsítottak hány nőt és milyen módszerekkel vettek rá arra, hogy szexuális szolgáltatást nyújtsanak, majd a bevételüket, vagy annak egy részét odaadják nekik – olvasható a rendőrségi közleményben.
Az Európa Tanács 2011-ben elfogadott Isztambuli Egyezménye a nők elleni erőszak és a családon belüli erőszak megelőzését és felszámolását célozza. Magyarország 2014 márciusában aláírta, de még nem ratifikálta (nem iktatta törvénybe) az Egyezményt. A ratifikálás elengedhetetlen, ezzel válik jogilag is kötelezővé. A fenti esetek mindig újra és újra emlékeztetik rá az ország egészségesen gondolkodó polgárait, hogy mit várhat egy olyan kormánytól, amely folyamatosan megtagad egy ennyire fontos egyezményt.
Szabolcstól Budapesten át egészen a Németországig terjedt az a prosti selyemút, amin egy magyar testvérpár és segítőik mozgatták a páros Németországban működtetett „házaiig” az olcsó szexrabszolgákat.
Emberkereskedelemre szakosodott csoport bukott le a napokban Magyarországon. A Nyíregyházi nyomozók, több társ szervvel együttműködve rajtaütött az „emberkereskedelem, valamint kitartottság bűntette miatt majd őrizetbe vette B. István, 34 éves budapesti, B. György 37 éves budapesti, F. Dávid 28 éves pomázi, B. Richárd 21 éves baktalórántházi, D. Mátyás 33 éves balkányi, és N. Sándor 45 éves ópályi lakosokat.
További négy gyanúsított szabadlábon védekezhet. Az akció folytatása során újabb 3 gyanúsított került őrizetbe, így a gyanúsítottak száma 13-ra emelkedett.
A csapat elkeserítő helyzetben lévő szabolcsi lányokat hajtott fel és szállított Németországba, ahol prostitúcióra kényszerítették őket. A csoportot vezető testvérek a célállomáson, nemcsak prostitúcióra kényszerítették, akár veréssel is, a lányokat, de ki is fosztották őket, még az internetes hirdetések költségét is rájuk terhelték a lehető legcinikusabb módon.
„A gyanúsítottak lakóhelyein, a rendőrök több millió forint értékben foglaltak le a bűncselekmények elkövetése során szerzett vagyonból származó luxusautókat, arany ékszereket és elektronikai berendezéseket. A rendőrség előterjesztést tett a gyanúsítottak letartóztatásának indítványozására, amit az illetékes bíróság 2019. április 25-én minden őrizetbe vett gyanúsított vonatkozásában elrendelt.” (Írja Police.hu)
Sokan könnyített hangsúllyal, mint a „legősibb foglalkozást” emlegetik a prostitúciót. Az ilyen vélemények alighanem szándékosan különítik el a prostitúciót az emberkereskedelemtől, pedig a kettő nagyon is összefügg. Nem véletlen tehát az sem, hogy egy teljes iparág épült az évszázadok során a prostitúcióra.
A prostituált szó a latin „prostere” igéből származik, jelentése: kiáll, árul, árulja magát. Nem különíthető el az általában vett prostitúciótól a kitartott szerető esete, aki elsősorban az anyagi támogatásért cserébe enged támogatója szexuális kívánságainak. (Wikipédia)
]]>