Magyar éremeső – Aranyérmes a női kajaknégyes

A magyar kajak-kenu csapat öt arannyal, négy ezüsttel és három bronzzal – plusz a paraversenyekben egy további első hellyel -, valamint 12 olimpiai kvótával zárta a kvalifikációs vb-t. Az érmek közül két arany, valamint egy-egy ezüst és bronz született ötkarikás számban, és ez utóbbiakat tekintve Magyarország volt a legeredménye

Tovább
Hat magyar kajak-kenu aranyérem Belgrádban

A magyar versenyzők 15 érmet, hat aranyat, öt ezüstöt és négy bronzot gyűjtöttek a vasárnap zárult belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, s ezzel az éremtáblázat élén zártak. Az olimpiai számokat tekintve 3-3-2 a dobogós mérleg. Az első döntős napon, szombaton egy győzelmet aratott Hüttner Csaba szövetségi kapitány válogatottja

Tovább
Aranyérmes a női kajaknégyes

A belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon a Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika és Bodonyi Dóra összetételű kajaknégyes győzött 500 méteren. A két K-1 1000 méteres számban egyformán ezüstérmet szereztek a magyarok Kopasz Bálint és Takács Tamara révén. A hosszabb távon elsőként a kenus Kiss Tamásnak szoríthattak a magyarok,

Tovább
Kozák Danuta visszatért, és óriási fölénnyel nyert

Az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta szülésből visszatérve egészen elképesztő magabiztossággal győzte le a világbajnokok sorát felvonultató mezőnyt 500 egyesben Szegeden az Európa-bajnoki válogatón. A női kajakosok 500 méteres versenyében rendkívül rangos volt a mezőny, olimpiai- világ és Európa-bajnokok sora indult, elég cs

Tovább
Forma-1-es hangulatban rajtol a kajak-kenu idény

Az egyik legsűrűbb szezonjára készül a Magyar Kajak-Kenu Szövetség, amelynek évadnyitó sajtótájékoztatóján szóba került többek között a téli felkészülés, a májusi, szegedi világkupa. A szülés után visszatérő, ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta is mesélt arról, hogy mit várhatunk tőle az idei szezonban. Minden hétvégén egy-egy