Városi Kurír https://varosikurir.hu Ami fontos... Sun, 25 Jul 2021 16:33:12 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.2 Városi Kurír Ami fontos... false Fidesz: túl sok filmet néznek a baloldali politikusok, ezért hívják össze a nemzetbiztonsági ülést – Nem mennek „ülni”! https://varosikurir.hu/fidesz-tul-sok-filmet-nez-a-baloldal/ https://varosikurir.hu/fidesz-tul-sok-filmet-nez-a-baloldal/#comments Sun, 25 Jul 2021 16:29:27 +0000 https://varosikurir.hu/?p=162647

A Fidesz-pofátlanság határtalan – de jó politika kiakasztani a választókat? Erre a kérdésre maximum a választásig kell várni, de normális embernek látnia kell, hogy meddig mehet el. Habár nincs „kerítéssel körülvéve”, de azért ott van az, fiúk!

Pegasus-ügy: a Fidesz képviselői nem mennek el a nemzetbiztonsági ülésre

A baloldali politikusok túl sok filmet néznek és megalapozatlan hírek alapján, politikai hangulatkeltésből hívták össze a nemzetbiztonsági bizottság ülését

– közölte az ATV Híradójával a Fidesz-frakció sajtóosztálya. Levelükben megerősítették, hogy

a kormánypárti képviselők biztosan nem vesznek részt a testület holnapi ülésén, amelyen a lehallgatási botrány lenne a fő téma.

A Pegasus-ügy miatt hétfő estére tüntetést hirdetett a Momentum, a megmozduláshoz pedig több ellenzéki párt, például a DK és az LMP is csatlakozott

Az LMP még bízik abban, hogy a négy kormánypárti – három fideszes és egy KDNP-s – képviselő is elmegy a nemzetbiztonsági bizottság ülésére, ahol a tervek szerint az izraeli kémszoftverről kérdeznék a belügyminisztert.

„Nyilvánvalóan olyan kérdéseket tesz föl, amit a nemzetbiztonsági bizottság előtt nagyon szívesen megválaszolok, zárt ülésen” – mondta erről Pintér.

A belügyminiszter még a hét elején újságírói kérdésre válaszolva valóban utalt arra, hogy a kémszoftverrel kapcsolatban csak a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülésén hajlandó válaszokat adni. A Fidesz-frakció Híradónknak küldött válasza szerint azonban erre aligha lesz lehetősége, hiszen levelükben megerősítették: a kormánypárti képviselők nem mennek el az ülésre, így határozatképtelen lesz a testület.

„A baloldali politikusok túl sok filmet néznek. Megalapozatlan hírek alapján, politikai hangulatkeltésből hívták össze a bizottságot”

– áll a válaszukban, és, mint írták, ezért nem vesznek azon részt. Hozzátették:

„Magyarországon a nemzetbiztonsági szervek maradéktalanul betartják a törvényeket.”

Beismerés

A nemzetbiztonsági bizottság Jobbikos elnöke, Stummer János szerint a képviselők távolmaradásukkal beismerik, hogy a kormánynak köze van a lehallgatásokhoz.

„Nemcsak Halász János, hanem a miniszterek és a miniszterelnök is csak lebegtetett ezzel az üggyel kapcsolatban”

– közölte Stummer.

Az MSZP-s Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság korábbi elnöke kijelentette: ügyrendi korlátozásokkal legfeljebb csak elodázni lehet, hogy kiderüljön az igazság.

„Minden olyan nemzetbiztonsági bizottsági ülésen, ahol ott lesznek az állami vezetők illetve a szolgálat vezetői, akkor ott fel fogjuk tenni ezeket a kérdéseket. Természetesen itt is számítunk arra, hogy a kormánypárti képviselőkkel ez ügyrendi vitába fog torkollani. Valahol ennek az egész ügynek a feloldása a 22-es országgyűlési választás”

– fogalmazott Molnár.

Kapcsolódó

 

fidesz

]]>
https://varosikurir.hu/fidesz-tul-sok-filmet-nez-a-baloldal/feed/ 22
Kubatov kérése követőihez: „…szeretném, ha itt és most a tanúim lennének…” – Hogy mi az „ügy”? Olvassa! https://varosikurir.hu/kubatov-kerese-kovetoihez/ https://varosikurir.hu/kubatov-kerese-kovetoihez/#respond Mon, 19 Apr 2021 04:55:36 +0000 https://varosikurir.hu/?p=154062

Kubatov Gábor, a a Fidesz pártigazgatója, a Fradi elnöke ritkán kér szívességet, jelen esetben is van némi pikírt felhangja a dolognak. Hogy „egyik szavam a másikba ne öltsem”, arról szól a történet, hogy pénteken Dunaújvárosban egy külsős biztonságiakból álló 50 fős csoport be akar hatolni a Dunai Vasmű gyárkomplexumába.

… és, hogy miként kerül a képbe Kubatov Gábor?

Stummer János a város jobbikos országgyűlési képviselőjével közös vasárnapi sajtótájékoztatóján azt is mondta, hogy a nemzetbiztonsági mellett komoly gazdaságbiztonsági kockázatai is vannak a „zsoldosseregek” megjelenésének, hiszen a Dunai Vasmű termelési profilja egyedülálló az országban, ezért különös jelentőségű a magyar nemzetgazdaság jövője szempontjából, továbbá sok ezer embernek ad munkát. Jelezte, hogy mind az elhárítástól, mind a hírszerzéstől soron kívüli tájékoztatást fog kérni, illetve a nemzetbiztonsági bizottság soron következő ülésén az ügy napirendre kerül.

a bizottság az Információs Hivatal és az Alkotmányvédelmi Hivatal vezetőit is be fogja hívni, az ülést még nem hívták össze, de már egyeztetnek róla.

Stummer János arra kérte Kubatov Gábort, a Fidesz pártigazgatóját,

 „kösse meg a kutyáit, ne fenyegesse tovább a dunaújvárosi embereket”,

mert ők nyugalmat, békét szeretnének, és nem akarnak azzal szembesülni, hogy városukat

„zsoldosseregek szállják meg és érvényt akarnak szerezni kibogozhatatlan politikai, gazdasági, üzleti érdekeknek”.

Kiemelte: a rendelkezésére álló információk alapján nem kétséges, ezt a provokációt nem Kijevből, hanem a Fidesz pártigazgatóságáról szervezték,

hiszen többségében ugyanazok az emberek és kör vett részt abban, mint akik korábban a Nemzeti Választási Iroda bejáratánál az odaérkezőket vegzálták és a ligetes atrocitásban is személyesen részt vettek.

Kubatov közösségi oldalán válaszolt, ahogy tőle tellett

„Kérem, ne haragudjanak, ez a poszt elsősorban most nem önöknek, hanem a jobbikos Stummer Jánosnak fog szólni, aki azt hiszem, a véletlenek szerencsétlen egybeesése nyomán került a Nemzetbiztonsági bizottság élére.

Önök pedig szeretném, ha itt és most a tanúim lennének.

Stummer azzal vádolt meg engem, hogy „zsoldosseregeket“ küldtem a Dunai Vasműhöz. A valóság ezzel szemben az, hogy az ügyhöz nekem semmi, de semmi közöm.
De tudják, hogy megy ez: akinek kalapács van a kezében, mindenhol szöget lát. Az egyre mélyebbre süllyedő Jobbikot és a balliberális pártokat – a kommunista gazdáikkal együtt – már csak a polgári-nemzeti oldal iránti gyűlölet tartja össze.

Ami pedig Stummert illeti: nemhogy a Nemzetbiztonsági bizottság élére nem való, de még éjjeliőrnek sem.

Ha nem vették volna észre, Dunaújvárosban azóta van veszélyben a helyiek nyugalma és békéje, valamint százak munkahelye, amióta a gyurcsányisták a jobbikosokkal karöltve átvették a város irányítását.

Kálló Gergely (Jobbik) a térség országgyűlési képviselője szerint Mikó István elismerte, hogy ő áll a pénteki, döbbenetes dunaújvárosi események mögött, amelynek során ötszáz feketeruhás biztonsági ember jelent meg a városban. Úgy vélte, ha Mikó a többségi tulajdonos nevében jár el, felhatalmazása birtokában törvényesen átvehette volna a Dunaferr vezetését a hatályos jogszabályokat betartva. Hangsúlyozta, hogy

Dunaújváros nem Ukrajna, itt nem erőszakkal rendezik a vitákat.

A Dunaferr cégcsoport hivatalos honlapján tájékoztatott az esetről,

amelyet úgy jellemzett, hogy a Dunaferr ukrán kisebbségi tulajdonosának nevében egy

„zsoldos csapat” az elmúlt hónapok „verbális és jogi agressziója után fizikai agresszióra készült”. A feltűnően sok, kopaszra borotvált, kimondottan militáns benyomást keltő férfiakból álló csapatot pénteken az esti órákban a hatóságok feltartóztatták

– írta a cég.

A cégvezetés információi szerint a Dunaferr ukrán kisebbségi tulajdonosának, Tatjana Tarutának és köreinek képviseletében pénteken

Mikó István toborzott zsoldos csapattal készült elfoglalni a vasművet”.

Az ISD Dunaferr Zrt. irányításáért lassan egy éve folyik a harc az orosz többségi tulajdonos és az ukrán kisebbségi tulajdonos között, ez jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország legnagyobb kohászati vállalata válságban van.

]]>
https://varosikurir.hu/kubatov-kerese-kovetoihez/feed/ 0
Orbán finomított: mindenkit meggyógyítanak, akit lehet – és Orbán vicceskedett: a pálesz alapvető élelmiszer! https://varosikurir.hu/orban-finomitott-vicceskedett/ https://varosikurir.hu/orban-finomitott-vicceskedett/#comments Tue, 17 Nov 2020 06:55:51 +0000 https://varosikurir.hu/?p=140663

Hétfőn a parlamentben a képviselők élesben kérdezhették Orbán miniszterelnököt és az ülés ennek megfelelően bővelkedett éles szócsatában. A stílus -ami ugye maga az ember- elég alpárira sikeredett. Igazi információkat nem sikerült megtudni, mindkét oldal igyekezett a másikról bebizonyítani, hogy alkalmat feladata végzésére. Említést érdemel, hogy nem kéne elfelejteni: a jelenleg regnáló 10 éve van döntési helyzetben, így a hátranyilazás ősi magyar szokása elég nevetséges a részükről.

 Ki a felelős…?

A jobbikos Stummer János a kormányzati nyilatkozatokból azt a következtetést vonta le, hogy lassan már mindenki felelős az országban a járvány terjedéséért, csak a kormánytagok nem.

Ki fogja a politikai felelősséget vállalni azért, hogy a kormány egészségügyi és a gazdasági válságkezelés csődöt mondott?

Szerinte a felelősséget a miniszterelnöknek kellene vállalnia; az országnak erős és bátor vezetőre van szüksége, aki vállalja a felelősséget és nem egy gyenge emberre, aki elbújik az elől. Orbán Viktor közölte, örömmel áll mindenki rendelkezésére, amikor a koronavírus elleni vakcina segítségével a járványt megállították és a vírust elpusztították, akkor mérleget lehet vonni, hogy nemzetközi összehasonlításban Magyarország hogyan teljesített.

Kitért arra, 2019-ben 41 282 orvos dolgozott az országban, ez 2010-hez képest hétezerrel több. Szólt az ápolók 72 százalékos béremeléséről és a 100 százalékhoz közeli orvosbéremelésről is.

Igenis védekeztek, igenis felkészültek, erőforrásokat mozgósítottak és le is győzik a vírust, noha jól láthatóan nem mindenki szurkol az embereknek.

Stummer János kifogásolta azt is, hogy a kormányfő azt ígérte, mindenkit meggyógyítanak, majd azt kérte, néma felállással emlékezzen a parlament a vírus miatt elhunytakra. Orbán Viktor elmondta, ma is tartja,

mindenkit meg fognak gyógyítani, aki emberi számítás szerint meggyógyítható. A menthetetlen betegek meggyógyítására értelemszerűen senki sem vállalkozhat.

A pálesz, mint alapvető élelmiszer

Feltehetően gumicsontnak szánta a miniszterelnök, mert ki gondolná, hogy az ország első embere alkoholista lenne, vagy, hogy csak azért mond dolgokat, hogy bizonyos rétegben szimpátiát keltsen maga iránt. A mondat mégis elhangzott, méghozzá ilyen körítéssel:

Az LMP-s Csárdi Antal azt kérdezte a miniszterelnöktől,  hogy megfelel-e a társadalmi igazságosság elvének és az emberek szükségletének, hogy az alapvető élelmiszerek túlnyomó többségének 27 százalék az áfája, az éttermi szolgáltatásoké viszont 5 százalék. Erre reagált Orbán:

a pálinka is a 27 százalékos áfakategóriába tartozik, bár szerinte alapvető élelmiszernek minősül.

Röhög az osztály, a Fidesz-frakció hálásan hahotázik. A sikert látva, a főnök a második körben rátesz egy lapáttal:

„Ön mégiscsak egy belvárosi képviselő, mi pedig máshonnan jövünk. Ezért különböző a dolgok megítélése, vegye ezt szociológiai adottságnak.”

A mellette ülők heves helyeslése után „komolyra” fordítva a szót hozzátette:

a kormány 27-ről 5 százalékra csökkentette az élősertés, a baromfihús, a tojás, a hal és a tej áfáját, és lehetne több termékét is, de ennek összefüggésben kell állnia az ország gazdasági teljesítményével.

<<< Friss hírek! >>>

„Összefüggésben kell állnia?” Miért pont ennek?

Arról nem beszélt a miniszterelnök, -nyilván az idő rövidsége okán- hogy mennyiben áll az ország teljesítményével pariban a stadionépítés, a fidesz reklámköltése, a sportba ölt temérdek adóforint, a klientúrához kihelyezett milliárdok – vagy  más, elsőre demagógnak tűnő, ám végig gondolva reális felvetés.

]]>
https://varosikurir.hu/orban-finomitott-vicceskedett/feed/ 132
Szétcincálta az ellenzék Polt Pétert és ügyészségét a Parlamentben https://varosikurir.hu/szetcincalta-az-ellenzek-polt-petert-es-ugyeszseget-a-parlamentben/ https://varosikurir.hu/szetcincalta-az-ellenzek-polt-petert-es-ugyeszseget-a-parlamentben/#respond Wed, 06 May 2020 16:25:32 +0000 https://varosikurir.hu/?p=123074

Szégyenteljesnek vagy a kormány bűnpártolójának nevezték ellenzéki felszólalók a legfőbb ügyészt és az ügyészség 2018-as tevékenységét a legfőbb ügyész beszámolójáról szóló vitában, az Országgyűlés hétfői ülésén.

Éles kritikákkal illették a Polt Péter vezette ügyészséget az ellenzéki képviselők

a parlamentben. Polt Péter az általa vezetett szervezet 2018-as tevékenységéről számolt be. A legfőbb ügyész által ismertetett beszámoló szerint 7.6 százalékos az ügyészségnél a betöltetlen álláshelyek száma, miközben az ügyiratforgalom és a regisztrált bűncselekmények száma is nőtt. Előbbi 10 százalékkal, a regisztrált bűncselekmények közül a kábítószerrel való visszaélés esetében 25 százalékos emelkedés, korrupciós bűncselekmények területén 2016-os 968-hoz képest 2018-ban 2046 történt. A gazdasági bűncselekmények száma megháromszorozódott és a pénzmosásos eseteknél is 90-ről 256-ra nőtt, míg természetkárosításból az egy évvel korábbihoz képest 81-ről 450-re emelkedett. 2018-ban 2017-hez képest 30 százalékkal nőtt a feljelentések és 20 százalékkal az elindított nyomozások száma, de a befejezett nyomozásokból csaknem 20 százalékkal kevesebb lett. Nyomozás megszüntetése ellen bejelentett panaszok ötöde eredményes volt. Az ügyészség 98.1 százalékos váderedményesség mellett dolgozott.

Gyüre Csaba a Jobbik képviselője

azt mondta, Magyarországot rendszer szintű korrupció, lezsírozott közbeszerzések jellemzik, hiába tesz feljelentést az ellenzék ezekben az esetekben, az ügyészség azt mondja, nincs nyomozati jogköre. – Ha jövőre így haladunk, Bulgáriát is sikerülhet lekörözni és az EU legkorruptabb államává válni, mert ott javul a tendencia, mi pedig 24 helyet estünk vissza Polt Péter kinevezése óta a világ korrupciós rangsorában – mondta. Mengyi Roland, Simonka György és Boldog István ügye a jobbikos képviselő szerint a korrupciós ügyek 1 százalékát sem teszi ki, és csak a médiának szól. Ugyanakkor 2018-ban az EU-s pénzek 20 százalékát Mészáros Lőrinc-közeli cégek nyerték el, miközben a magyar GDP 6.5 százalékát ilyen közbeszerzések tették ki. Gyüre Csaba szerint 2017-18-ban több ezer ellenzéki plakátot rongáltak meg sokszor szervezetten. Az ügyészség, rendőrség ellenzéki feljelentésre úgy reagált, hogy ez a szabad véleménynyilvánítás része, nem rongálás. Kálló Gergely jobbikos képviselő mentelmi jogát viszont éppen Polt Péter kérte ki rongálás címén, mert összefirkált pár fideszes plakátot. – Vannak egyenlők és egyenlőbbek? Vagy politikai irányítás alatt áll az ügyészség? – kérdezte Polt Pétert Gyüre Csaba.

Harangozó Tamás – MSZP

azt mondta, az elmúlt évekhez képest nem változott az ügyészség tevékenysége, sok ügyész a politikától függetlenül, tisztességesen teszik a dolgukat, de az ügyészséget nem lehet független igazságszolgáltatási szervnek tekinteni ma. Az ügyészség Polt Péter vezetésével nem Orbán Viktor rendszerének legfontosabb tartópillére – ezt ráadásul maga Orbán Viktor mondta Polt ismételt kinevezésekor. – És látjuk is, hogy az ügyészség biztosítja a védelmet a rendszerhű oligarcháknak és közben bunkósbotként működik az ellenzékkel szemben. Ez ráadásul tipikusan az ön és néhány vezető ügyész személyéhez kötődik – fogalmazott. Majd hosszan sorolta azokat az ügyeket, melyek esetében az ügyészség nem talált problémát a fel nem épült csornai napelemgyártól, a Pharaon-ügyön és a moszkvai nagykövetségen működő „vízum gyáron” át az Elios-ügyig. Polt Péterék nem találták bűncselekménynek azt sem, amikor kopaszok fizikai erőszakkal akadályozták meg Nyakó Istvánt, hogy népszavazási kérdést nyújtson be a Nemzeti Választási Irodához – idézte fel. – Ez nevetséges, de az nem, ami az MTVA-nál történt, a magyar bíróság kimondta, hogy jogszerűen tartózkodtunk az épületben, ehhez képest Varju Lászlóval szemben indul büntetőeljárás, ez már tényleg észak-koreai tempó – mondta.

Arató Gergely – DK

azzal kezdte, eleve abszurd, hogy a 2018-as beszámolót csak 2020-ban tárgyalhatják, de a 2018-as év is fontos volt abban a folyamatban aminek révén az egykori jogállami ügyészség pártállami ügyészséggé vált. – De 2018 is botrányos, szégyenteljes és szomorú volt – mondta, majd felidézte az Elios-ügyet, mint annak bizonyítékaként, hogy vannak olyanok (leginkább Orbán Viktor környezetében), akikhez soha nem ér el az igazságszolgáltatás, bármit is tesznek. Mint mondta, tipikus volt, hogy az olyan ügyekben, ahol az OLAF is nyomoz, az ügyészség is vizsgálatot indít, így elmondhatja, hogy komolyan veszi az Európai Csalásellenes Hivatal jelzéseit, de azokban az ügyekben, ahol kormányközeli szereplő is érintett, valahogy mindig eredménytelenné válik a nyomozás. Ugyanígy eredménytelen volt a nyomozás azokban a választási csalási ügyekben, ahol a Fidesz is érintett lehetett. (Hamisított jelölőívekről volt szó.) Az MTVA biztonsági őrei által megvert ellenzéki képviselők ügyére Arató Gergely is kitért, szerinte ebben az ügyben „az ügyészség nyilvánvalóan politikai koncepciós döntéseket hozott”, hiszen bár a bíróság is a biztonsági őrök túlzott erőszakos fellépését állapították meg az országgyűlési képviselőkkel szemben, az ügyészség mégis Varju Lászlóval szemben lépett fel, ráadásul egy év késéssel, nyilvánvalóan a Fidesz politikai megrendelése alapján időzítve. – Ez a gyakorlat engem az 56-os forradalom utáni megtorlásokra emlékeztet – mondta. Szerinte, hogy hogyan bánik az ügyészség saját ügyészeivel, remekül mutatja az a 2018-as eset, amikor fegyelmivel rúgtak ki egy ügyészt pár kormánykritikus Facebook-megjegyzése miatt – mondta.

Bősz Anett – Liberálisok

szerint az, hogy 2014-ben és 2018-ban volt a legtöbb a korrupciós bűncselekmények száma azt mutatja, hogy az Orbán-kormány óta tetőzött a korrupció az országban. Majd felhívta a figyelmet, hogy a Farkas Flórián által vezetett Országos Roma Önkormányzatnál az OLAF szerint legalább 1.6 milliárd forint tűnt el nyomtalanul, ehhez képest a magyar ügyészség semmit nem talált, Farkas Flórián azóta is itt ül a parlamentben.

Bencsik János független képviselő

azzal kezdte tudja, hogy nem kap őszinte válaszokat a kérdéseire. – Ön, aki minden nap szégyent hoz a hivatalára, milyen példával tud szolgálni a mai jogász hallgatók számára? Milyen érzés minden reggel úgy felkelni, hogy tisztában van vele, hogy ma újabb bűncselekményeket kell eltussolnia, újabb politikai maffiózókat futni hagyni? Milyen érzés a csengőfrász, amikor valamelyik fideszes potentát hívja és tudja, hogy ezt a hívást nem tudja kinyomni, a megrendelést teljesítenie kell? Milyen érzés így a gyerekei szemébe nézni? Szokott-e merengeni azon, hogy mi fog történni önnel, amikor ezek a maffiózók már elmenekültek az országból? – kérdezte ezek után.

Stummer János – Jobbik

azt mondta, az ország állapotáért Orbán Viktor mellett a legnagyobb felelősség Polt Pétert terheli, mert nem az igazságot védelmezte, hanem Orbán Viktort és családját. A képviselő szerint az előttünk álló gazdaságin válság véget vethet a „haverok aranykorának, mert előbb-utóbb az emberek kiegyenesítik a kaszát”, de a balhét akkor is Polt Péternek kell majd elvinnie a balhét. – Még most mondjon le, most bújjon el – zárta felszólalását.

Bajkai István – Fidesz

azt mondta, az ellenzéki felszólalók csak „cikkeket, sajtóértesüléseket idéztek”, de az ügyészség ezek alapján nem indíthat vizsgálatokat. – Vádaskodások hangzottak el azzal kapcsolatban, hogy valamilyen ügyben nem az történt, amit önök szerettek volna, éppen az jelzi az ügyészség függetlenségét, hogy nem ilyenek alapján cselekszik – fogalmazott. Szerinte a korrupciós indexek sem objektívek, mert ezek sokszor „a korrupciós érzeten, nem a korrupció valós szintjén alapulnak”. Bajkai István szerint az európai unióban kiemelkedően átlátható a magyar közbeszerzések rendszere. Majd visszautasította, hogy „Polt Pétert fenyegessék”.

Szél Bernadett független képviselő

azzal kezdte, az igazságszolgáltatás előbb-utóbb le fog sújtani Polt Péterre, nem fogja megúszni a felelősségre vonást. – Mai fejlemény, hogy a Freedom House szerint ma már nem számít demokráciának Magyarország, hanem hibrid rezsimnek, ennek ön az egyik legfőbb támasza – mondta Polt Péternek. Majd felidézte, hogy a Pesti Srácokhoz szivárgott ki néhány hete, hogy az ügyészség megszüntette az MTVA-nál történtek miatt a köztévé vezetése nyomán indult összes nyomozást bűncselekmény hiányára hivatkozva, mert az ellenzéki fellépés szerintük nem volt alkalmas a közérdekű üzem működésének megzavarására. – Hogy szivárgott ki ez az irat az intézményből és miért pont a Pesti Srácokhoz? – tette fel a kérdést. A képviselő felidézte, hogy 2018-ban a 23 országos listát állított pártból 14 kamupárt volt, ehhez képest sem az ÁSZ, sem az ügyészség nem vizsgálta ezeket, pedig összesen 2.6 milliárd forint kampánytámogatást kaptak, amiből csak 93 millió forintot sikerült eddig behajtani. Szél Bernadett arra is rákérdezett, mi az ügyészség álláspontja arról, hogy a tranzitzónákban a magyar állam éhezteti az ott tartózkodókat, de az ezzel kapcsolatos nyomozást a hatóságok megtagadták.

Polt Péter

válaszában azzal kezdte, mivel nem politikai szereplő,

„nem tud a politikai vádakra reagálni és fenyegetésekre reagálni”.

Emiatt nem is válaszolt érdemben az ellenzéki felszólalók legtöbb kérdésére. Magyarország korrupciós indexével kapcsolatban azt mondta, ezek „percepciós indexek”, amik nem a korrupció valós szintjét mutatják, utóbbiban „nem állunk olyan rosszul”. Szerinte 2018-ban „nem a korrupció nőtt meg, hanem a felderítés hatékonysága”. A plakátrongálásokkal kapcsolatban azt mondta, időközben született egy kúriai döntés, hogy minden ilyen bűncselekmény, ezért emeltek vádat Kálló Gergely jobbikos képviselő ellen. A fegyelmivel elbocsájtott ügyészről azt mondta,

„senki nem politizálhat az ügyészségen”.

Vejkey Imre az igazságügyi bizottság KDNP-s elnöke

zárszavában arról beszélt,

„politikai puffogtatások hangzottak el”

az ellenzék részéről, a magyar korrupciós index pedig „rendkívül szubjektív”.

Forrás

figyu

]]>
https://varosikurir.hu/szetcincalta-az-ellenzek-polt-petert-es-ugyeszseget-a-parlamentben/feed/ 0