Hat magyar kajak-kenu aranyérem Belgrádban

A magyar versenyzők 15 érmet, hat aranyat, öt ezüstöt és négy bronzot gyűjtöttek a vasárnap zárult belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, s ezzel az éremtáblázat élén zártak. Az olimpiai számokat tekintve 3-3-2 a dobogós mérleg. Az első döntős napon, szombaton egy győzelmet aratott Hüttner Csaba szövetségi kapitány válogatottja

Tovább
Aranyérmes a női kajaknégyes

A belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon a Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika és Bodonyi Dóra összetételű kajaknégyes győzött 500 méteren. A két K-1 1000 méteres számban egyformán ezüstérmet szereztek a magyarok Kopasz Bálint és Takács Tamara révén. A hosszabb távon elsőként a kenus Kiss Tamásnak szoríthattak a magyarok,

Tovább
Tótka újabb lépése a négyes felé, Bodonyi élete formájában

Pénteken kajak egyesben a férfiaknál Tótka Sándor, a nőknél pedig Bodonyi Dóra győzött a szegedi rangsoroló versenyen, amely arról hivatott dönteni, hogy a tavalyi világbajnoki résztvevők mellett kik indulnak még B egységként a jövő heti, szegedi Világkupán. A délutáni felnőtt döntők a női kajak egyes 500 méterrel indultak, az o

Tovább
Forma-1-es hangulatban rajtol a kajak-kenu idény

Az egyik legsűrűbb szezonjára készül a Magyar Kajak-Kenu Szövetség, amelynek évadnyitó sajtótájékoztatóján szóba került többek között a téli felkészülés, a májusi, szegedi világkupa. A szülés után visszatérő, ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta is mesélt arról, hogy mit várhatunk tőle az idei szezonban. Minden hétvégén egy-egy

Tovább
Csak négy “olimpiai aranyérmet” szereztünk 2017-ben

Ha tavaly rendeztek volna olimpiát igen szerény eredménnyel zárt volna a Magyar Csapat. A Magyar Olimpiai bizottság kimutatása szerint a riói olimpia utáni évben, 2017-ben a magyar sportolók a világbajnokságokon 11 olimpiai sportágban végeztek az első hat között. Érmek tekintetében 4 arany-, 13 ezüst- és 8 bronzérem a magyar mér