Budapesti hétköznapok

Csere Gáspár nyert az esti félmaratonin

korlátoz

Négyezerötszázan húztak futócipőt a Generali Night Run Budapest futóversenyen. Az éjszakába nyúló félmaratonin a futók három távon állhattak rajthoz.

A délutáni gyerekfutamok után 6, 9 és 21 kilométeren indulhattak a félmaratonin a futás szerelmesei a kivilágított fővárosban.

Az est királykategóriáján, a félmaratonin

az egyik legismertebb magyar hosszútávfutó, a riói olimpikon, Csere Gáspár nyert, miután 1 óra 7 perc, 13 másodperc alatt ért célba.

A futóversenyre 100 orvos és ápoló kapott ingyenes indulási jogot, ezenkívül

az idén 150 éves Magyar Tűzoltóság 150 tagja is ott volt a rajtzónában, többen bevetési felszerelésben teljesítették valamelyik távot.

A szervezők tájékoztatása szerint az éjszakai futáson részt vett Erdei Zsolt, profi ökölvívó világbajnokunk, dr. Zacher Gábor, az ország legismertebb toxikológusa, és Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője.

A névadó Generali idei sporteseményeinek fókuszában a “The Human Safety Net” nevű kezdeményezés áll, amellyel

a koraszülött babáknak és családjaiknak nyújtanak segítséget.

Ennek része egyebek mellett a korszerűsítés, eszközadományozás, a szülőtámogatás fejlesztése és a prevenció.

A 7. alkalommal megrendezett Generali Night Run Budapest egyik újdonsága a ’bulifutam’ volt, amelyen jelmezben indulhattak a futók, de volt fejlámpás futam is a kivilágított fővárosban.

Hátul: Egri Balázs, Csere Gáspár és Kovács Ádám, ülnek: Virág-Erdélyi Zsófia, Kovács-Garam Katalin és Ménes Anita