Connect with us

Bulvár

Csonka András besokallt: „halálhírrel nem viccelődünk”

Megosztás

„Eleve halálhírrel nem viccelődünk, még akkor sem, ha van egy olyan mondás, hogy akinek a halálhírét keltik, az sokáig él….” – fakadt ki Csonka András és lássuk be teljesen igaza van. Gondoljon bele, miként reagálna, ha az Ön szerettéről hallaná-olvasná, hogy jobblétre szenderül, holott valaki csak megviccelte Önt!

Megosztás

„Eleve halálhírrel nem viccelődünk, még akkor sem, ha van egy olyan mondás, hogy akinek a halálhírét keltik, az sokáig él….” – fakadt ki Csonka András és lássuk be teljesen igaza van. Gondoljon bele, miként reagálna, ha az Ön szerettéről hallaná-olvasná, hogy jobblétre szenderül, holott valaki csak megviccelte Önt!

„…Ez túlmegy minden határon…”

A népszerű színész -ahogy sokmillióan a világban- aktív felhasználója a TikTok közösségi oldalnak, most azonban betelt nála a pohár és durván kiakadt. Csonka Andrásnak egyáltalán nem tetszik, hogy

néhány külföldi felhasználó elindított egy újabb trendet az oldalon, aminek az a lényege, hogy a családtagok híres emberek halálhírével viccelik meg a szeretteiket.

Az elmúlt napokban több ezer ilyen videó készült, melyek gyorsan terjedni kezdtek a felhasználók között – írta a Blikk.

„Eleve halálhírrel nem viccelődünk, még akkor sem, ha van egy olyan mondás, hogy akinek a halálhírét keltik, az sokáig él. Másrészről azért is csúnya húzás ez, mert azokon, akiknek a kedvenc színészeiről, zenészeiről, énekeseiről szólnak ezek a videók, tényleg őszintén sokkot kapnak, elszomorodnak, ez pedig tényleg nem szép, hiszen ezek az emberek egy szerettüknek okoznak fájdalmat”

– fogalmazott a színész, aki eddig még csak amerikai felhasználóknál látta ezeket a videókat, de tudja hogy működik mindez, így mint minden trend, szerinte ez is hamar begyűrűzhet Magyarországra. Hozzátette, ennek ellenére mégis nagyon reméli, hogy nem terjed el itthon, mert

„ez egy abszurd vicc, ami túlmegy egy bizonyos határon”.

Emlékeznek?

5 éve a Magyarországi Nemzeti-Etnikai Kisebbségek Érdekvédelmi Egyesülete elnökének, Száva Vincének hétfő éjjel feltörték a közösségi oldalát és emlékoldallá formálták. Ezzel az ízetlen, otrombasággal azt a látszatot keltették, hogy az oldal tulajdonosa meghalt. A civilek ellen szinte mindennapossá vált valamiféle lejáratás, valakik azt találták rém jópofának, ha ilyen bornírtsággal bombázzák az ÉKE elnökének ismerőseit, követőit. A hír álhírnek bizonyult, Száva Vince folytatja megkezdett munkáját. Az egyesület feljelentést tett ismeretlen tettes ellen….

A Brassói Lapok minden egyes lapszámában bő terjedelemben számolt be az európai hadszínterek dúló harcokról, a finn háborútól a normandiai összecsapásokig. De az igazán izgalmas hírek, a helyi érdekességek, sokszor a kis színesek. 1940. június 6-án jelent meg a “Halálhír lett a megnyugtató sürgönyszövegből, mert tévedett a távirdászkisasszony” című cikk.

Guttmann Imre bucuresti kereskedő 1936-ban Tibor nevű fiát az aradmegyei Kürtös községben élő rokonaihoz küldte üdülni. A gyermek már hosszabb ideje volt a rokonságnál, néhányszor írt is haza. Később azonban a szülők a gyermekről semmilyen értesítést sem kaptak, s ezért levélben érdeklődtek a fiú állapota iránt. A levélre a következő távirati választ kapták: “Tibi este moarte, vine”, ami magyarra fordítva azt jelenti: “Tibi halott, gyere”.

A szülők érthető megdöbbenéssel olvasták a táviratban foglaltakat annál is inkább, mert hiszen előzetesen senki sem értesítette őket arról, hogy gyermekük súlyosan megbetegedett volna. Halálos szerencsétlenségre gondoltak. Az apa a koporsót is megrendelte, amelyben a gyermek holttestét elszállítsák, maga pedig gépkocsin sietett Kürtösre.

Itt azután váratlan és kellemes meglepetés fogadta. Rokonai házának udvarán ugyanis fia jött elébe, a fiú, akiről a távirat azt állította, hogy halott. A rokonok ugyanis, amint az később kiderült a szülők megnyugtatására a következő szövegű táviratot küldték Bucurestibe: “Tibi este foarte bine”, vagyis “Tibi nagyon jól van”.

Szerző