Csoportelsőként jut tovább a címvédő Győri Audi ETO

A címvédő Győri Audi ETO KC kilenc góllal győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

2 of 2Next
Use your ← → (arrow) keys to browse

Női kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, C csoport:

Krim Mercator Ljubljana-Győri Audi ETO KC 23-32 (10-16)
Ljubljana: Marincek Ribezl, Vojnovic (kapusok), Amon, Baric 2, Gnabouyou, Krsnik, Peredery 4,  Risztovszka 4,  Stanko 3,  Tsakalou 4,  Vucko 1,  Zabjek,  Zulic 5.
Győr: Grimsbö, Kiss É., Leynaud (kapusok), Afentaler, Amorim 7, Bódi 1, Brattset 3, Fodor, Görbicz 3, Groot 6, Hansen 3, Knedliková 2, Kristiansen 4, Oftedal 2, Puhalák 1, Varga. Edző: Danyi Gábor.

A csoport állása: 1. Győr 10 pont/5 mérkőzés, 2. Krim Mercator Ljubljana 5/5, 3. Podravka Koprivnica (horvát) 3/4, 4. Thüringer HC (német) 0/4

November 11., vasárnap, 18:00
HC Podravka Vegeta Koprivnica (horvát)-Thüringer HC (német)

EHF Kupa: egy győzelem, két vereség

A női kézilabda EHF Kupában szombaton az Érd HC házigazdaként egy góllal győzte le a norvég Storhamar HE csapatát, a Siófok KC négy góllal kapott ki Oroszországban, míg a Dunaújvárosi Kohász hazai pályán került nagy hátrányba.

Érden Juhász Gabriella, valamint az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Heidi Löke vezérletével jól kezdtek a vendégek, de később egy 3-0-s sorozattal fel tudott zárkózni az Érd (7-9), amely a cseh Marketa Jerabkova találataival tartani tudta a kétgólos hátrányt a szünetig (12-14).

A második félidő elején is a Storhamar vezetett, majd a szerb Jelena Lavko és Jovana Kovacevic góljaival a 43. percben egyenlített az Érd, majd hamarosan – a meccs folyamán először – a vezetést is átvette, amit növelni is tudott (25-23).

A nagy küzdelemben megszerzett előnyt a magyar csapat nem volt képes megtartani – egy 4-0-s szériával fordítottak a norvégok (25-27) -, de a legvégén Katarina Krpez Slezak találataival mégis sikerült kiharcolnia a minimális különbségű győzelmet.

Női kézilabda EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:

Érd HC-Storhamar HE (norvég) 29-28 (12-14)
Érd: Foggea, Janurik (kapusok), Gávai 1, Jerabkova 6, Király, Kiss, Kovacevic 7, Krpez 5, Landi, Lassource 2, Lavko 5, Reizinger, Schatzl, Simon, Szabó L. 3, Tóth.
Storhamar: Liden, Masson De Souza (kapusok), Aambakk, Enkerud 3, Folkvord 2, Fredriksson, Juhász G. 1, Löke 7, Nestaker 4, Riegelhuth 9, Skinnehaugen, Szarkova 1, Venn 1.

Katarina Krpez-Slezak. Fotó: handballerd.hu

Oroszországban négy góllal kapott ki a Siófok

A légiósok nélkül játszó házigazda oroszok némileg jobban kezdték a meccset (5-3), de a Siófok gyorsan fordított, és egy 6-2-es sorozat végén a 13. percben már két góllal vezetett (7-9). A továbbiakban is fordulatos volt az első félidő, a Lada visszavette a vezetést (12-10), ám a spanyol Mireya González Álvarez vezérletével a vendégek a szünet előtt újra előnybe kerültek (15-16).

A második felvonás elején a Siófok hét percig nem talált be, ezt a hullámvölgyet kihasználva az oroszok 6-1-es szériával elhúztak ellenfelüktől. Az utolsó percben a siófokiak román légiósa, Gabriela Perianu lövést hibázott, a hazaiak időt kértek, és úgy tűnt, ők vezethetik a meccs utolsó támadását, de a vendégek labdaszerzése után a horvát Katarina Jezic állította be a végeredményt (30-26).

A mezőny legeredményesebb játékosa a Lada Toljatti jobbátlövője, Jekatyerina Gajduk volt nyolc góllal.

HK Lada Toljatti (orosz)-Siófok KC 30-26 (15-16)
Toljatti: Lagina, Mikhaylyuta, Utkina (kapusok), Amelchenko, Barynina, Demidovich, Dmitrieva 6, Gafonova, Gaiduk 8 (2), Kakmolja 2, Kirdiasheva 1, Nosikova, Novoselova 1, Sannikova, Sherbak 7, Tarasova 5.
Siófok: Solberg, Dedu (kapusok), Aoustin 2, Barkóczi, Böhme 3 (1), Drabik, Elghaoui 3, Geiger, Gonzalez 7, Janjusevic, Jezic 1, Khmyrova 2, Kobetic 4, Nze-Minko 4 (2), Perianu, Sárosi.

Hazai pályán került nagy hátrányba a Dunaújváros

A hazaiaktól két balátlövő, Camila Micijevic és Monori Orsolya hiányzott, a vendégek viszont csupán 11 mezőnyjátékossal érkeztek a mérkőzésre.

A spanyol csapat először a 11. percben vette át a vezetést, és az argentin Elke Karsten vezérletével jól használta ki a Dunaújváros bizonytalankodásait. Nick Viktória két kihagyott ziccere, és a vendégek 4-1-es sorozata után a DKKA egy 4-0-s szériával fordítani tudott, majd a szünetben megint a kevesebbet és kevésbé fontos pillanatokban hibázó Super Amara Bera Bera vezetett (11-12).

A második félidőben támadásban sokat hibázott a Dunaújváros, több mint 11 percig nem talált a kapuba, és a védekezése sem volt megfelelően kemény. A spanyol bajnoki címvédő így a 47. percben már nyolc góllal jobban állt (13-21).

A ziccerek és a büntetők értékesítésével is meggyűlt a hazaiak baja, így valószínűleg már az első meccsen eldőlt a párharc a Bera Bera javára.

A mezőny legeredményesebb játékosa a spanyolok argentin légiósa, Elke Karsten volt tíz góllal, Menéndez Martínez nyolcszor volt eredményes, illetve a kapusuk, Renata de Arruda is kiválóan teljesített.

Dunaújvárosi Kohász KA-Super Amara Bera Bera (spanyol) 18-26 (11-12)
DKKA: Tomasevics, Csapó, Bouti, Cifra, Dombi 1, Ferenczy 1, Grosch 2, Jovovic, Kazai 3, Klujber 3, Mihály, Molnár 1, Nick, Sirián, Szalai 6, Szekerczés 1. .
Bera Bera: Castellanos Soanez, de Arruda (kapusok), Arderíus Martin, Arrojeria 1, Berasategui Eizaguire, Camejo Rodriguez, Cardoso de Castro 4 (2), Ezkurdia Álvarez, Franca da Silva 3, Karsten 10, Menéndez 8, Sans Serra, Terés Rodanes.

Forrsá: gyorietokc.hu/MTI

Hosszabbításban győzött a Győri Audi ETO KC!