Bejutott a világbajnoki döntőbe a női junior kézilabda-válogatott

A magyar női junior kézilabda-válogatott

A magyar női junior kézilabda-válogatott bejutott a Debrecenben zajló világbajnokság szombati döntőjébe, miután a péntek esti elődöntőben 30-25-re legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát.

Elsősorban támadásban kezdett jól a hazai csapat (3-1), de öt perc után némileg megtorpant, pontatlanná vált, és ezt kihasználva a koreaiak visszavették a vezetést (6-7). A magyarok védekezésben sokáig nem találták a szokatlan, gyors ázsiai játékstílus ellenszerét, ám amikor 2-0-ra megnyertek egy emberhátrányos időszakot, a dél-koreaiak időt kértek.

A kapus Hlogyik Petra és a balátlövő Kácsor Gréta vezérletével ismét ellépett a magyar csapat (13-9), az ellenfél többször is a kapufát találta el és hétmétereseket rontott. A szünetben három gól volt a különbség.

A torna legeredményesebb magyar játékosa, Klujber Katrin jó teljesítményének köszönhetően a második félidő elején őrizte előnyét a válogatott, majd a meccs során először öt góllal vezetett (21-16).

Az ázsiaiak többször változó, nyílt védekezésére pontos átlövésekkel reagáltak a magyarok, az 51. percben Binó Boglárka büntetőt védett, a túloldalon Kuti Bettina betalált (26-21). Az ellenfél kihasználta utolsó időkérését, de a játék képe a hajrában sem változott, a hazaiak magabiztosan győztek és továbbra is százszázalékosak a debreceni tornán.

Golovin Vlagyimir. Fotó: MKSZ/Kovács Anikó

Golovin: a közönség belehajszolt minket a sikerbe

Golovin Vlagyimir: „Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen a koreai válogatott stílusa különbözik az európai játéktól. Megpróbáltunk a legjobb tudásunk szerint felkészülni. Bár nem sikerült mindent végrehajtani, amit elterveztünk, a közönség belehajszolt minket a sikerbe és a fináléba.”

Kácsor Gréta: „Amikor pályára küldött az edzőnk, mondta, hogy lőjek át és húzzam vissza a felső sarokba. És ez bejött. Azt is hozzátette, hogy a védekezés a lényeg, valamint a bátor játék. A norvégok ellen a legfontosabb az akarat lesz, és hogy ne álljunk meg még akkor sem, ha hátrányban leszünk. Mennünk kell előre. Itt most már nem állhatunk meg, nyernünk kell. Nagyon boldogok vagyunk!”

Háfra Noémi (b2) valamint a koreai Mun Szuh Jon (b), Sin Da Re Shin Darae (j2, takarva) és Pak Jö Un kapus a női junior kézilabda-világbajnokság elődöntőjében játszott Magyarország – Koreai Köztársaság mérkőzésen. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Háfra Noémi: „A meccs előtt láttuk a közösségi médiában, illetve a TV-ben is, hogy nagyon sokan lesznek és elkelt az összes jegy. Számítottam erre és nagyon örültem neki, motiválóan hatott a csapatra. A döntő előtt egy nappal nagyon elfáradtunk, inkább agyban van, amit frissíteni kéne, úgyhogy most megyünk pihenni, hogy holnap sok energiával tudjunk játszani. Annak ellenére, hogy holnap játszunk utoljára közösen együtt, ezzel még kevésbé tudtunk foglalkozni, mert a koreai taktikán gondolkoztunk, hogy mit kell majd alkalmaznunk a meccs alatt. Az egész vb alatt építkeztünk fokozatosan és itt vagyunk a végén, a döntőben.”

A magyar női korosztályos válogatott hatodszor játszott elődöntőt a világbajnokságok történetében, és 2001, illetve 2003 után harmadszor jutott a fináléba. A 17 és a 15 évvel ezelőtti döntőt elveszítették a magyarok.

Női junior kézilabda-világbajnokság, elődöntő:

Magyarország-Koreai Köztársaság 30-25 (14-11)
Magyarország: Hlogyik, Binó, Suba (kapusok), Fodor 1, Faluvégi 3, Giricz, Háfra 7, Hornyák, Kácsor 3 (1), Klujber 6, Kuti 2, Lakatos 4, Márton 1, Pásztor 2, Szabó K., Tóvizi 1. Szövetségi edző: Golovin Vlagyimir.
Dél-Korea: Jeong, Park J., Kim Su. (kapusok), Chung 1, Heo, Jung, Kim G., Kim So. 2, Kim Y. 6, Lee H. 1, Lee K., Lee S., Moon 4, Shin D. 4, Shin J. 3, Song 4 (1). Szövetségi edző: Hanjoon Cho.

Norvégia-Oroszország 30-23 (14-12)