Döntős a Babos, Mladenovic páros

A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros pénteken döntőbe jutott a madridi salakpályás tenisztorna női versenyében.

Babosék simán nyerték az első játszmát, a másodikban viszont a rivális hengerelt. A döntő rövidítésben a magyar, francia kettős 6-1-re elhúzott, ám a csehek egyenlítettek. Innen Babosék sorozatban három pontot szereztek, és végül a harmadik meccslabdájukat értékesítették.

Babosék a szombati fináléban az első helyen kiemelt Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina orosz párossal mérkőznek. Tőlük a 2015-ös wimbledoni elődöntőben, valamint idén március 15-én az Indian Wells-i elődöntőben kikaptak, idén január 26-án az ausztrál nyílt bajnokság döntőjében viszont a magyar, francia kettős nyert.

A magyar játékos honlapján elmondta, hogy a pénteki meccsen a cseh páros egyre jobban játszott, ők pedig elveszítették a játékuk intenzitását, de örül annak, hogy a döntő rövidítésben hatékonyak voltak.

“Fontosak ezek a győzelmek, a tegnapi is, hiszen megmutattuk az ellenfelünknek, tudunk ellenük is győzni” – fogalmazott Babos.

Kiemelte azt is, hogy a szombati fináléban az egyik legnagyobb ellenfelük, Makarova és Vesznyina áll majd a háló túloldalán.

Babos jelezte: megkapta a hírt, hogy a jövő heti római tornán főtáblára került.

Maradva még Madridban: Karolina Pliskova harmadszor is kikapott Petra Kvitovától, míg Kiki Bertens harmadszor is legyőzte Caroline Garciát. A cseh és a holland lány kotábban eygszer játszott egymás ellen, 2015-ben Wimbledonban Kvitova 6:1, 6:0 arányban nyert Bertens ellen.

Mutua Madrid Open
Nők, 6,685 millió euró összdíjazás

Páros, elődöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)- Andrea Sestini Hlavackova, Barbora Strycova (cseh, 2.) 6:2, 3:6, 10-8 – döntő rövidítés