Edzője nélkül gálázott az Újpest

Az Újpest 9-2-re legyőzte a vendég Vienna Capitalst a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A lila-fehérek edzőjük nélkül múlták felül sereghajtó osztrák ellenfelüket, miután Szilassy Zoltánt a Ferencváros elleni mérkőzés utáni, a játékvezetőket kritizáló nyilatkozatáért eltiltotta a szövetség fegyelmi bizottsága.

A címvédő és alapszakaszgyőztes DVTK Jegesmedvék csapata hazai közönség előtt győzte le a Ferencvárost, míg a tavaly döntős MAC hosszabbításban kerekedett felül a vendég Csíkszeredán. A győztes gólt Keegan Dansereau szerezte.

Újpesten Anze Ropret, míg Dunaújvárosban Nagy Márk Máté jegyzett mesterhármast.

Erste Liga:

Újpesti TE-EV Vienna Capitals (osztrák) 9-2 (3-1, 3-1, 3-0)
Gól: Anze Ropret (6., 14., 46.), Benk András (14., emberelőnyben, 29.), Martin Frolik (21., emberelőnyben), Nagy Nilan (32.), Sági Martin (45., emberelőnyben), Schmál Kristóf (48.), ill. Marc Janisch (3.), Eric Raymond Ylitalo (37.)

DVTK Jegesmedvék-Ferencvárosi TC 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)
Gól: Magosi Bálint (10., emberelőnyben), Vas János (15., emberelőnyben), Pavuk Attila (42.), ill. Rafaj Attila (22.)

MAC Budapest-SC Csíkszereda (román) 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Terbócs István (16.), Somogyi Balázs (27.), Keegan Dansereau (63.), ill. Vjacseszlav Bjelov (12., emberelőnyben), Andrej Taratuhin (36.)

Dunaújvárosi Acélbikák-ASC Corona Brasov (román) 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)
Gól: Nagy Márk Máté (9., 42., 47.), ill. Molnár Zsombor (19.), Denis Zabludovskyy (51.)

Simán győzött a Fehérvár

A Fehérvár AV19 4-1-re legyőzte a vendég Graz együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A székesfehérvári együttes az első harmad végén négy és fél perc alatt háromszor is bevette ellenfele kapuját, a második és harmadik találat között mindössze húsz másodperc telt el.
A gól nélküli második játékrészt követően a záró húsz percben mindkét csapat egyszer talált be, így a Fehérvár magabiztosan győzött.