Connect with us

Kerítésen innen

Egy baloldali nyugdíjas is egyetért azzal, hogy ő nem akar havonta 181 ezer forinttal többet fizetni

Megosztás

A címben idézett Orbán-mondat péntek reggel hangzott el a Kossuth rádióban. Ördöge van a miniszterelnöknek, egyetlen nyugdíjas sem akar havonta 181 ezer forinttal többet fizetni. A drága kormányfő azt is tudhatná, hogy nem is tudna, de nem is kell neki.

Megosztás

A címben idézett Orbán-mondat péntek reggel hangzott el a Kossuth rádióban. Ördöge van a miniszterelnöknek, egyetlen nyugdíjas sem akar havonta 181 ezer forinttal többet fizetni. A drága kormányfő azt is tudhatná, hogy nem is tudna, de nem is kell neki.

Sőt, ha jobban belegondolunk ez rémhírterjesztés vagy másnéven fakenews, amit lépten-nyomon hangoztat a kormányzat és köti az ebet a karóhoz annak ellenére, hogy a tőzsdei gázárak már régen visszatértek a háború kitörése előtti szintre.

De nézzük csak mit mondott még Orbán!

„Márpedig ha azt tennénk, amit Brüsszel kér, akkor neki havonta körülbelül 180 ezer forinttal többet kellene fizetnie. Hát ez nem pártpolitikai kérdés, hanem egész egyszerűen az élet húsba vágó kérdése, messze túl van minden politikán. Tehát szerintem Magyarországnak ki kell állnia a saját érdekei mellett.”

Orbán: a pénzügyminiszter tekintetében mindenképpen szerencsénk van

„Nagyon kevés ország mondhatja el magáról, hogy olyan hosszú ideje van hivatalban a pénzügyminisztere, mint Magyarországon, és azt megelőzően pedig pénzügyminisztériumi államtitkár volt, tehát tapasztaltabb, harcedzettebb embert találni, mint Varga Mihály, aki a magyar pénzügyminiszter, azt hiszem, hogy egész Európában sem tudnánk. Egyedül talán Babiš korábbi pénzügyminiszter, később pedig cseh miniszterelnök volt csak hozzá fogható, mindenki más hozzá képest, nem mondom, hogy zöldfülű, de kezdő a pályán.”

Hat százalékos inflációval számol a jövő évi költségvetés

„Ugye, mindig elmondom, hogy az infláció nem magától megy föl, meg nem magától jön le, amögött folyamatok vannak, akarat és erő van mögötte. Most a háború energiája vitte föl, ez lökte föl, hiszen a háború megemelte az energiaárakat az egész világon, így mindennek megnőtt az ára, ez fölvitte az inflációt. Nem fog lejönni magától, meg ha kérincsélünk, hogy méltóztasson lejönni, tehát ez nem így van, azt le kell törni. Tehát az infláció ellen harcolni kell.”

Ha a paksi kapacitás kétszerese már meglenne, akkor Magyarország legfeljebb az atomenergiához szükséges fűtőanyag-importra szorulna

„De Brüsszelben annyit akadékoskodtak, a magyar baloldal kezdeményezésére elsősorban, hiszen Paksot itthonról fúrják Brüsszelben, annyi halasztást kellett végrehajtani és új terveket benyújtani meg új engedélyeket, hogy ezzel megcsúsztunk. Pechünk van ebből a szempontból.”

Év végére, ha a fene fenét eszik is, ha szabad így fogalmaznom, akkor is le kell vinni az inflációt egyszámjegyűre

„Ha nem lenne háború, ha az Európai Unió, illetve a nyugatiak jobb belátásra térnének, és belátnák, hogy rossz pályán haladunk, tehát a háborús ösvény rossz ösvény, és a béke útját járnánk, és tűzszünet lenne, és megkezdődnének a béketárgyalások, akkor hirtelen megkönnyebbedne a gazdasági helyzet is, és az infláció is sokkal gyorsabban menne vissza a megszokott 1-3 százalékos tartományba.”

A háború nagyon durva fázisába lépett, nem kímél se Istent, se embert, ott borzalmas dolgok történnek a frontvonalon

„Úgyhogy amikor itthon, kényelmes karosszékben ülve azt mondják a baloldali politikusok, hogy mi háborúban állunk Oroszországgal, akkor nem tudják, mit beszélnek. Elment az eszük. A „háborúban állunk Oroszországgal” egy olyan kijelentés, amit a II. világháború óta épelméjű ember nem enged meg magának. Tehát itthon, a karosszékből, mondjuk, az ország leggazdagabb városának polgármesteri székéből arról beszélni ilyen értelmiségi, belvárosi módon, hát hogy háborúban állunk Oroszországgal, kinyílik a bicska az ember zsebében. Hogy lehet azt mondani, hogy Magyarország, mi, magyarok háborúban állunk Oroszországgal? Az ember tényleg nem talál szavakat.”

És persze most mindenki lelkes Nyugaton, én látom, az ukrán ellentámadás lehetősége miatt

„…ez az ukránok dolga, magam sem szeretnék hadászati babérokra törni, de azt még a magamfajta, másfél éves katonaviseltséggel rendelkező ember is pontosan tudja hadászati akadémiai tudás nélkül is, mert megtanulta a hadseregben, hogyha támadok, akkor háromszor akkora veszteségem lesz, mint annak, aki védekezik. És hát egy olyan ország, amelynek a lakossága a szembenálló felének, a szembenálló félnek a töredéke, mondjuk, az oroszok vannak 130-140 milliónyian, az ukránok már nem tudjuk mennyien, de valahol 20-30 millió között, szóval ilyen körülmények között nagy hadászati támadásokat indítani: vérfürdő.”

A politikában a legnagyobb kihívások egyike a saját korábbi hibád beismerése

„Ez nem nehéz akkor, hogyha hosszú évekre visszamenőleg kell valamiről így nyilatkozni. De amikor azt kell mondani, hogy a tegnapi pozícióm hibásnak bizonyult ma reggelre, na, az nagyon nehéz. És olyan mértékig lovalták bele magukat abba, hogy ezt a háborút meg lehet nyerni, és azzal a módszerrel lehet megnyerni, ahogyan ez most zajlik, ahogy’ az ukránok harcolnak, a Nyugat meg adja nekik a pénzt meg a fegyvert, hogy erről a háborús ösvényről lejönni nagyon nehéz lesz.”

Ha magyar vagy, akkor állni kell a sarat

„Tehát ha te a magyar miniszterelnök vagy, de ha magyar választópolgár vagy, szerintem egy hajóban ülök én mindenki mással, ha magyar vagy, akkor ki kell állnod az igazadért. Magyarország történelme arról szól, hogy amikor nem álltunk ki az igazunkért, hanem behúztuk a fülünket, farkunkat, nem mondtuk el a véleményünket, nem követeltük ki a jussunkat, akkor Magyarország mindig rajtavesztett. Volt ilyen Magyarországon hosszú időn keresztül, és nemcsak rajtavesztettünk, hanem még elvesztettük közben az önbecsülésünket, az önérzetünket, és magunk előtt is szégyenkeztünk.”

Erdoğan török elnök is a béke oldalán van, ugye, őt most újraválasztották, és tegnap beszéltek is egymással telefonon. Hogyan értékeli azt, hogy a következő években is ő lesz Törökország elnöke?

„Óriási megkönnyebbüléssel. Nemcsak szurkoltam, hanem kifejezetten imádkoztam is az elnök győzelméért, megmondom őszintén, és erősen és sokat. Tragédia lett volna, ha nem ő nyer. Nem akarok túlozni, de két dolog van, amit a magyaroknak érdemes tudniuk. Törökország Európa kapuja kelet felől, délkelet felől. Négymillió menekült van Törökországban. Őket Erdoğan elnök úr nem engedi ki Törökországból. Erdoğan elnök úr ellenfele Soros György embere volt. Tehát ez nem egy török kormánypárt versus ellenzék mérkőzés volt; Soros György piros sarok, Erdoğan kék sarok, vagy fordítva. Így nézett ki, pont úgy, mint Magyarországon. Itt se a helyi baloldalt kellett legyőznünk, hanem Soros Györgyöt kellett, meg az egész nemzetközi birodalmát és hadseregét kellett legyőzni. Ugyanaz történt ott, mint itt. Na, most, ha nem Erdoğan elnök úr nyert volna, hanem Soros György embere, ebből a négymillió emberből pillanatok alatt megindult volna egy, kettő, három millió, már nyáron itt lennének a magyar határon. Ránk eresztették volna őket, és megnézhettük volna magunkat. Tehát nekünk Törökország kulcsország. Másfelől van még egy húsba vágó érdekünk. Az orosz gáz ma délről jön, Törökországon keresztül. Na, most, ha ott egy Amerika-párti vagy Soros György által támogatott elnök van, hogy eljut-e Törökországon keresztül a Magyarország számára meg Szerbia számára nélkülözhetetlen orosz energia Európa belsejébe, ez erősen kétséges. És akkor a gazdaságunk térdre esett volna.”

Forrás: kormany.hu/miniszterelnok

Orbán Viktor: Kinyílik a bicska az ember zsebében

Szerző