Connect with us

Bulvár

Egy gyógyíthatatlan, de közel sem halálos betegségről

Megosztás

Különösen ilyenkor télen, de az év szinte minden szakában ránktörhet egy gyógyíthatatlan betegség, ami ugyan nem halálos, de rémesen kellemetlen és a megelőzése sem olyan egyszerű, mint az első látásra tűnik.

Megosztás

Különösen ilyenkor télen, de az év szinte minden szakában ránktörhet egy gyógyíthatatlan betegség, ami ugyan nem halálos, de rémesen kellemetlen és a megelőzése sem olyan egyszerű, mint az első látásra tűnik.

Meghűlés, megfázás, nátha

Ezt a betegséget a sorkatonai szolgálathoz hasonlíthatnánk leginkább, hiszen ha jön a behívó, nincs mese, menni kell és ameddig tart a szolgálat, mindenki fel akarja vágni az ereit, úgy utálja, majd évek múlva előkerülnek a viccesnél viccesebb „katonatörténetek”. A sánta hasonlatunknál maradva a „szolgálati idővel” nincs mit kezdeni általában, ahogy a népnyelv tartja, hat nap, de olykor egy hétig is letarthat, függetlenül attól, szedünk-e rá valamiféle gyógyszert.

Jobb félni, mint megijedni

Az emberek általában nem is maradnak otthon vele, nem veszik komolyan, pedig az esetek zömében ugyan szövődmény nélkül gyógyul, de például az olykor velejáró arcüreggyulladás és társai  nem kevésszer kisebb nagyobb gondokat okozhatnak később is egy lábon kihordott megfázás után.

Tünetek

A jellemző tünetcsoportot a Házipatika.hu-ról idézzük:

„A rövid, két-három napos lappangási idő után jelentkeznek a tünetek. Az orr-nyálkahártya gyulladása miatt nyákos orrfolyás következik be, előbb vízszerű, majd sűrűbb váladékkal. A tüsszögést, az orrdugulást enyhe torokfájdalom, köhögés kíséri, amely néhány nappal tovább is húzódhat a heveny náthás, orrfolyásos tüneteknél. Gyakran kötőhártya-gyulladással is jár. A náthás beteg kedvetlen, levert, és sokszor jellegzetes végtagfájdalom és fejfájás kínozza. Főleg gyerekek esetében az első napokban láz is jelentkezik. A nyári hónapokban egyes kórokozók hasmenést és hányást is okoznak.”

6 jótanács a „gyógyíthatatlan” betegség megelőzéshez

  • öltözz az évszaknak megfelelően,
  • sűrűn és nagyon alaposan moss kezet,
  • a fokhagyma nem csak a vámpírok ellen hatásos,
  • nagyon jó védekezőszer a savanyúkáposzta is,
  • na és a C-vitamin
  • közösségi közlekedésben, és a kisebb zárt légterű helyeken viselj maszkot.

Ha viszont mégis beütne a kór, ne szégyelld felhívni a doktort, hiszen ne feledd: ő azért van, hogy segítsen. Ilyenkor fontos a türelem, a folyadékpótlás, na és „mama-féle husileves”.

Ajánlatunk nem csak náthásoknak: Pho ázsiai húsleves.

 

 

Szerző