Egygólos magyar kézilabdasiker Szlovéniában

A magyar férfi kézilabda-válogatott bravúros hajrával 28-27-re győzött Szlovénia vendégeként a csütörtökön Ljutomerben rendezett felkészülési mérkőzésen.

A magyarok keretéből Palasics Kristóf és Hanusz Egon maradt ki

Utóbbi napokig lázas betegséggel küszködött, és bár újra csatlakozott a csapathoz és elutazott Ljutomerbe, játéka még a szombati, nagykanizsai mérkőzésen sem biztos. A Stuttgart irányítójának kiesése miatt Lékai Máté egyedül maradt a poszton, eleinte csak egy-egy védekezés során kapott rövid pihenőt, majd a szegedi balátlövő, Bodó Richárd vette át a szerepét.

Támadásban és védekezésben is hatékonyabb volt a hazai csapat, de Mikler Roland védései miatt nem tudott elhúzni. Magyar oldalon több volt a pontatlanság, két büntető is kimaradt, ezután már 11-8-re vezettek a továbbra is remekül védekező szlovénok. A vendégeknek minden gólért alaposan meg kellett küzdeniük, ezért ellenfelük akcióit nem tudták a kellő hatékonysággal megszűrni. Az első félidő utolsó perceiben a kezdők közül már egyetlen mezőnyjátékos sem volt a pályán a magyaroknál, a meccs képe azonban nem változott, és a fölényben lévő házigazdák a szünetben 17-13-ra vezettek.

A második felvonás elején több mint hét percig nem kapott gólt a magyar válogatott, amely ebben az időszakban kiválóan védekezett, de 17-16-os állást követően Urban Lesjak védéseire alapozva megint ellépett Szlovénia (20-16). A meccs háromnegyedénél kis híján tömegverekedés tört ki a pályán, ami után Rosta Miklós piros lapot kapott. Hat perccel a vége előtt sikerült visszazárkózni egy gólra, majd az egyenlítés is összejött (26-26). Az utolsó 75 másodpercet emberhátrányban töltő magyar együttes Bodó Richárd bombájával 2-1 után ismét előnybe került, majd Székely Márton nagy bravúrral, sarokkal hárította a hazaiak utolsó próbálkozását.

A szlovénoknál Aleks Vlah hét, Jure Dolenec és Nejc Cehte három-három góllal zárt. A kapusok közül Mikler Roland nyolc, Székely Márton hat, Urban Lesjak kilenc védést mutatott be.

A két csapat 27. alkalommal találkozott egymással, 13 szlovén siker és egy döntetlen mellett ez volt a 14. magyar győzelem.

José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott megmutatta a karakterét, amikor bravúros hajrával 28-27-re győzött Szlovénia vendégeként a csütörtökön Ljutomerben rendezett felkészülési mérkőzésen.

„Remek ellenféllel találkoztunk, ahogyan arra számítottunk is. Nehéz meccs volt, de a legvégéig nagyszerűen küzdöttünk, a csapat megmutatta a karakterét, hiszen négy-ötgólos hátrányban sem adta fel a harcot, képes volt megújulni, és végül fordítani tudott” – mondta a lefújás után a helyszínen a spanyol edző.

A magyarok kétszer vezettek az egész meccsen, 2-1-nél, majd az utolsó hat másodpercben, és a második félidőben voltak már ötgólos hátrányban is.

„Ma nem az eredmény volt a legfontosabb, de nagyon örülök a győzelemnek, és annak, hogy játékosaink megmutatták a valós tudásukat és tehetségüket” – szögezte le Chema Rodríguez.

Juhász Ádám szemsérülése és Hanusz Egon betegsége miatt Lékai Máté egyedül maradt az irányítóposzton, és amikor pihentették, Bodó Richárd vette át a szerepkörét. A szövetségi kapitány megjegyezte, nehéz dolog volt egy irányítóval játszani, sokat kellett emiatt variálni a csapaton, de a szegedi balátlövő jól megoldotta a feladatot.

A magyar és a szlovén együttes szombaton 16 órától Nagykanizsán ismét megmérkőzik egymással

A spanyol edző elmondta, Hanusz szereplése továbbra is kérdéses, mert felsőlégúti megbetegedése volt magas lázzal, még fáradékony, és az a legfontosabb, hogy a világbajnokságra jó állapotban legyen.

„Szombaton ugyanezt a hozzáállást szeretném látni” – szögezte le Rodríguez.

Bodó Richárd az MTI-nek elmondta, szeret balátlövőként játszani, és bár néha odakerül az irányító posztjára, ez a válogatottban most először fordult elő vele.

„Néha nem éreztem komfortosan magamat, de próbáltam olyan játékot kitalálni, amiből lőni tudtam. Éreztem, hogy voltak hibáim, de próbáltam segíteni a csapatnak” – mesélte Bodó, aki csak a szerdai edzésen gyakorolt irányítóként.

Hozzátette, mindkét együttes fáradt volt, a magyarok azért, mert nagyon jól edzettek az elmúlt napokban, és nagy hangsúlyt fektettek a fizikális felkészülésre.

„Úgy éreztem, a szlovén játékvezetők túlságosan sokat engedtek a hazaiaknak, ezért lett feszültebb a hangulat. Örülök, hogy a végén ki tudtuk használni a hazaiak fáradtságát” – nyilatkozta.

Hozzáfűzte, elégedett a magyar válogatott védekezésével, főleg az akarati tényezők miatt, és úgy látta, a meccs hajrájában megfelelően összeállt a védőfaluk, Székely Márton pedig jól támogatta csapattársait a kapuból.

„Elöl vannak nagyobb problémáink” – jegyezte meg Bodó, aki ezúttal mind az öt lövését gólra váltotta.

Szlovénia-Magyarország 27-28 (17-13)
Szlovénia:
 Ferlin, Lesjak (kapusok), Blagotinsek 1, Bombac 2, Cehte 3, Dolenec 3, Horvat, Horzen 1, Janz 1, Kodrin 2, Krecic 1, Mackovsek 2, Makuc 1, Mazej 1, Novak 1, Ovnicek, Vlah 7 (1), Zabic 1.
Magyarország: Mikle, Székely (kapusok), Ancsin 1, Bodó 5, Bujdosó 1, Bánhidi 3, Bóka 2 (1), Ilic 1, Kovacsics, Leimeter 1, Ligetvári 2, Lékai 5 (2), Rodriguez 3, Rosta 1, Sipos, Szita 2, Szöllősi 1.

A magyarok egy hét múlva a Koreai Köztársaság együttese ellen kezdik meg szereplésüket az olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörében, Kristianstadban, majd jövő szombaton Izlanddal, január 16-án pedig Portugáliával találkoznak. A középdöntőbe az első három helyezett jut.

Forrás: MKSZ / MTI

Férfi kézilabda-vb: a legjobb hét közé kerülés a magyarok célja