Egymást követő második meccsét nyerte meg a Vasas

A Vasas egymást követő második találkozóján nyert a jégkorong Erste Ligában, miután pénteken hosszabbítás után legyőzte az osztrák Vienna Capitalst.

Egy héten belül második meccsét is megnyerte a Vasas. A házigazda a 7. percben szerzett vezetést Csiki Attila góljával, és túlélte a bécsiek rohamait. A második harmad elején a Vasas tovább növelte az előnyt, Szlama Dániel talált be. A Capitals azonban ebben a periódusban is többet próbálkozott, és ezúttal eredményes is volt, így nyolc perc leforgása alatt fordított. Az utolsó szó viszont a Vasasé volt, és Csiki egyenlített a játékrész utolsó percében.

A harmadik harmad is hasonló forgatókönyv alapján zajlott. A bécsi együttes – amely kapust is cserélt – többet lőtt, a 46. percben Hiltunen góljával újra előnybe került, de az 59. percben, egy időjérés után Bödök Bence egyenlített.

Jöhetett a ráadás, amely egyetlen lövést hozott: 47 másodperc elteltével Lőczi Árpád szerezte meg a győztes gólt.

Revák Zoltán, a Vasas másodedzője: „Nagyon örülünk a győzelemnek, ezzel együtt ma is az az érzésünk, hogy egy pontot odaajándékoztunk az ellenfélnek. Nagyon jól játszottunk, uraltuk a játékot, aztán 2-0 után egy kicsit kiengedtünk. De nem szakadtunk össze, kétszer is tudtunk reagálni, ez nagy pozitívum. Külön öröm, hogy a bajnokságban először építettünk fel győzelmi szériát, és az is, hogy egy helyet a tabellán is előreléptünk.”

Santeri Heiskanen, a Vienna Capitals II vezetőedzője: „Az első harmadban nagyon rosszul játszottunk, ezután viszont jó hokival rukkoltunk elő. A Vasas egy góllal többet lőtt, mint mi, kihasználták a lehetőséget akkor, amikor azt kellett. Sajnálom, hogy így alakult.”

A Dunaújvárosi Acélbikák és az UTE is kikapott Erdélyben. Az Acélbikák Gyergyószentmiklóson szétlövéssel, a fővárosiak Csíkszeredában rendes játékidőben szenvedtek vereséget.

Erste Liga:

Schiller-Vasas HC – EV Vienna Capitals II (osztrák) 5-4 (1-0, 2-3, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Csiki Attila (7., 40.), Szlama Dániel (21.), Bödök Bence (59.), Lőczi Árpád (61.) ill. Richard Schögl (26., emberelőnyben), Sascha Bauer (31.), Philippe Lakos (34.), Timo Hiltunen (46.)

Hokiklub Budapest-Corona Brasov 4-5 (2-0, 2-2, 0-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Szappanos Dávid (14., 38., emberelőnyben), Egyed Márk (14.), Horváth Bálint (31.), Anders Lidhammar (57.), ill. Pavlo Borisenko (36., 40., emberhátrányban, 51.), Molnár Zsombor (63.)

Gyergyói HK-Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (0-0, 3-1, 0-2, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
Gól: Góga Attila (25., 27., mindkettőt emberelőnyben), Csergő Hunor (30., 65.), ill. Artem Iossafov (33.), Németh Péter (47., 49.)

Sport Club Csíkszereda-UTE 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)
Gól: Részegh Tamás (14., emberhátrányban), Radim Valchar (18., emberelőnyben), Rokaly Szilárd (37.), Rokaly Norbert (60.), ill. Taylor Stefishen (39.)

Győzött a MAC, otthon kapott ki a DVTK

A MAC 3-2-re nyert Liptószentmiklóson a szlovák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján. Az újbudai csapat csütörtökön saját közönsége előtt harcolta ki a döntőbe kerülést a Magyar Kupában: 5-1-re nyert az Erste Ligát vezető Ferencváros ellen.

A DVTK Jegesmedvék saját közönsége előtt 2-1-es vereséget szenvedett a Gyetva együttesétől. A miskolci csapat csütörtökön címvédőként szétlövéssel maradt alul a Fehérvár vendégeként a Magyar Kupa elődöntőjében.

Tipsport Liga:
MHk Liptovsky Mikulás (szlovák)-MAC Újbuda 2-3 (0-1, 1-0, 1-2)
DVTK Jegesmedvék-HC 07 Detva (szlovák) 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)

Ismét kikapott a Fehérvár

A Fehérvár AV19 6-4-es vereséget szenvedett a vendég Znojmo csapatától az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

A székesfehérvári csapat 2-0-ra és 3-2-re is vezetett, ám a Znojmo – a mesterhármast és két gólpasszt jegyző Marek Kalus vezérletével – fordítani tudott.

A Fehérvár – amely csütörtökön szétlövéssel nyert a DVTK Jegesmedvék ellen a Magyar Kupa elődöntőjében – az elmúlt év végén hétmeccses győzelmi sorozatot produkált, azóta viszont egymást követő harmadik meccsét vesztette el az EBEL-ben.

EBEL:
Fehérvár AV19-HC Orli Znojmo (cseh) 4-6 (3-4, 1-1, 0-1)
A Fehérvár gólszerzői: Kuralt (3.), Luttinen (5.), Phillips (14.), Szabó D. (22.)

Forrás: MJSZ/MTI