Először győzött a magyar válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott 33-15-re győzött Argentína csapata ellen kedden a németországi világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

Pontatlan támadójátékkal kezdtek a magyarok, a labdavesztések és a rossz lövések miatt csak a tizedik percben vezettek először (4-3). Aztán Janurik Kinga védései és Kovács Anna góljai lendületet adtak a csapatnak, amely így fokozatosan növelte előnyét.

Az ellenfél nyolc percen keresztül nem talált a hálóba, a magyarok közül pedig önbizalomnövelő gólokat dobtak azok a játékosok, akiknek eddig problémájuk volt a helyzetkihasználással. A 27. percben már tíz találat volt a különbség, és gyors ellentámadások végén elért góljainak köszönhetően a szünetig ezt tovább növelte a magyar csapat (18-7).

A második felvonást sem kezdték ugyanakkor jól a magyarok, ezért Kim Rasmussen szövetségi kapitány a hatodik percben időt kért, hiszen tíz alá csökkent a különbség (20-11). Ezt követően hatékonyabbá váltak a támadások, és egy 8-1-es sorozattal sikerült megalapozni a rendkívül fölényes sikert (33-15).

Az argentin válogatott legeredményesebb tagja öt találattal Florencia Ponce de Leon volt. A meccs legjobbjának nem a hét gólos Kovács Annát, hanem a kapus Janurik Kingát választották.

A magyar együttes szombaton a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, vasárnap a svédektől 25-22-re kapott ki a B csoportban, következő ellenfele pedig Lengyelország lesz csütörtökön 14 órától. A csoportnak tagja még Csehország, a nyolcaddöntőbe az első négy helyezett jut.

Női kézilabda-világbajnokság, 3. forduló, B csoport:

Magyarország-Argentína 33-15 (18-7)
Magyarország: Janurik – Schatzl 3, Szöllősi-Zácsik 2, Kisfaludy 2, Szekeres 2, Kovács A. 7, Lukács 3. Cserék: Görbicz 4, Klivinyi 2, Mayer 2, Bódi 3, Kovacsics 1, Háfra 2, Tóth G., Mészáros.
Argentína: Bordón, Carratú (kapusok), Bonazzola, Casasola, Crivelli, de Uriarte, Gandulfo, Gavilán 1, Iacoi 1, Karsten, Mendoza 2, Pizzo 1, Ponce de León 5 (1), Salvadó 3, Sans 1, Urban 1.

Rasmussen a hozzáállással és a védekezéssel elégedett

“A védekezésünk ma is rendben volt, és elégedett vagyok a hozzáállással is, de a támadójátékunk néha még mindig akadozott” – mondta a lefújás után a dán edző. Hangsúlyozta, nagyon örül, hogy a norvégok és a svédek elleni mérkőzésekkel ellentétben ezúttal gyors ellenakciók végén is eredményesek voltak a magyarok.

A válogatott szombaton a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, vasárnap a svédektől 25-22-re kapott ki a B csoportban, Bietigheim-Bissingenben, csütörtökön pedig Lengyelországgal találkozik.

Kim Rasmussen dicsérte Kovács Annát, akinek – elmondása szerint – kellett hat-hét perc, hogy játékba lendüljön, de utána a mezőny legeredményesebb tagja lett hét góllal. Hozzátette, ezúttal lehetőséget adhatott azoknak is, akik eddig kevesebbet játszottak a világbajnokságon. Az argentinokról csak annyit jegyzett meg, “lesznek ennél erősebb ellenfeleink is”.

A hátralévő két csoportmeccsen a kerethez kedden csatlakozott Szucsánszki Zita is pályára léphet, de a szövetségi kapitány továbbra sem árulta el, melyik játékos helyére cseréli be a Ferencváros irányítóját, bár a fejében már körvonalazódik a döntés.

Az argentinok ellen két gólt szerző Szekeres Klára elmondta, az első néhány percben változatlanul görcsösek voltak, tíz perc kellett, hogy alkalmazni tudják a megbeszélteket.

Ezenkívül a gyors indítások utáni találatokat, illetve a kapus Janurik Kinga remek teljesítményét emelte ki az FTC védőjátékosa.